Skoči na vsebino

Foundation


cin der

Priporočeni prispevki

  • 1 mesec kasneje...

Dejansko je iz knjig v bistvu samo ogrodje/setting. V končni fazi drugega ni bilo baš za pričakovat ker so knjižne Seldon kize tok "geopolitične" da se jih v format serije, ki mora kao bit character based, verjetno ne da spravit. 

 

Humorno mi je koncept

 

genetske dinastije Cleonov

ki je čista pogruntavščina serije, da ohrani character kontinuiteto skozi časovne preskoke, še najboljši del.

uredilo bitje Brdavs
Povezava do prispevka

Foundation je serija, ki je mene kar pustila z mešanimi občutki. Ker skozi celotno serijo je POV vidik imperija dosti boljši kot POV vidik Terminusa in ostalih občasnih likov.

 

V bistvu sem razočaran nad slabim izkoristkom potenciala Terminusa in likov tam. Ker v knjigi pa je obratno. Več poudarka na TErminusi in manj na Imperiju. Vizualno pa je serija super, a samo kaj ko so v nekaterih delih bili brez idej kako speljati čimbolj smiselno in kvalitetno. 

 

Namen imam nabaviti vseh 6 knjig v angleščini in da jih preberem. Ne bom pa primerjal obe zadevi, ker sta po čisto drugačnem konceptu zamišljeni in tudi duh časa je drugačen kot je bil za časa Asimova ter druge dekade 21. stoletja.

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Kakšen kup dreka je tale adaptacija. Saj razumem, umetniška svoboda in vse, sam ko bi se vsaj držali osnov, temeljev, bi ble stvari precej boljše. Začne se na nivoju, potem pa kvaliteta iz epizode v epizodo strmo pada. Bolj kot dodajajo lastne story arce in pogruntavščine, bolj cel projekt vodeni in postaja dolgočasen in povprečen.

 

Serija bi se morala vrteti o foundationu, a se glavna pripoved popolnoma izgubi v smrdljivem kupu osebnih težav vsakega karakterja. Še jeben robot se non stop neki jokca.

 

Zdaj sem pri osmi epizodi in resnično upam da v času ko pogledam do konca vse skupaj resetirajo z naslednjo krizo. 

Povezava do prispevka
  • 1 leto kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Meni tale del ni lih bil najbol jasn:

 

Spoiler

Na koncu prve sezone, brother Day vzame neko stojalo in pokaže kot da bo razbil ostanke "Cleona". Tu v tej sezoni pokaže vse celo in vse kul in pač sprejeto, da je čisti genski material šel po gobe. Sem pričakoval neke bolj drastične spremembe po tistem prizoru.

Če odmislimo, da se ženi in natepava androida :) 

 

Sej ne vem a so spojler tagi za 2 dela nazaj še obvezni al ne. Zihr je zihr.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...