Skoči na vsebino

Liquid Cooling - Vodno hlajenje


Lord Jocker

Priporočeni prispevki

A se kdo ukvaraj s tem?

 

Sam sem se pred kratkim lotil vodnega hlajenja racunalnika po slabih 15-ih letih odkar sem nazadnje razmisljal o tem, seveda takrat nisem imel denarja in cela zadeva je bila precej komlicirana.

 

Pred kratkim sem malo updejtal PC z novo graficno. Specificno sem nabavil rabljen 3090. Po par tednih mi je zacela najedat glasnos ventilatorjev.

Ravno slucajno je soupadlo z pocenitvijo EKWB hladilnikov za grafe. Malo sem bil presenecen kako enostavno je postalo. Dober teden raziskovanja in narocanja, ter dan za izvedbo. Overall nobenega posebnega DIY modificiranja, zelo streamlined vse skupaj.

 

Pred nadgradnjo sem imel Alphacool Eisbaer AiO, ki sem ga vgradil v loop. To je en pro tip ce isces AiO, Alphacool prodaja hladilnike ki se jih lahko razsiri v custom loop.

Nisem ravno zadovljen s CPU blokom, ampak do menjave procesorja bo.

 

Trenutni build:

MSI Gaming X Trio 3090

Ryzen 5 5600X

ASUS x470 prime pro

Corsair 4000D airflow

 

Loop:

Aquacomputer Ultitube 100 D5

Alphacool NexXxoS ST25 360mm

Alphacool NexXxoS ST30 240mm

Alphacool Eisbaer CPU blok + pumpa (mal redundat ampak ok)

EK-Quantum Vector² Trio RTX 3080/90 ABP Set D-RGB - Nickel + Acetal

Ventilatorji so Arctic BioniX P12

 

Vsi fittingi so Barrow Compression 16/10

Tygon soft tubing

Adapterji so mesanica EKWB in Alphacool. Eklekticno ampak deluje, ce res nisi pozoren se niti ne vidi sploh ne skozi zatemnjeno steklo. Mesanica je bolj zaradi dobavljivosti kot pa stila, ker sem hotel met vse dele pri sebi pred veliko nocjo

Za hladilno tekocino uporabljam EK-CryoFuel Clear

 

Temperaturo vode merim z inline termometrom od Aquacomputer, ne uporabljam nekega posebnega softwara. Vsi senzorji so priklopljeni na maticno, za nadzor uporabljam HWiNFO in Fan Control.

 

S temperaturami sem zadovljen, GPU se segreje nekje do 50-55c pri obremenitvah, CPU nekje isto

Tekocina pride do nekje 40c pri polni obremenitvi, ker je nekje 17c nad sobno temperaturo. Lahko bi bilo bolje zato tudi planiram dodaten 360/480mm radiator ob naslednji nadgradnji

Sistem laufa relativno tiho, kar je bil tudi cilj vsega tega

 

V prihodnosti nameravam nadgradit system na Ryzen 7 7800x3d. Takrat bom tudi nadgradil ohisje in CPU blok

 

Ali se splaca?

Defitivno se ne splaca, but I can't wait to do it again :ninja::ninja:

 

Se slike:

 

Na drugi sliki je kos cevi pod GPU blokom, to je zato ker ima zadeva skoraj tri kile in rabi malo podpore. Nameravam najti boljso resitev ampak trenutno je OK.

 

1498424622_20230409_080415-Copy.thumb.jpg.c59bf2e874d9de42eb77b9cb2f08acb6.jpg

401038825_20230409_160351-Copy1.thumb.jpg.2d697362d47d4147bdddd0abbde2e60b.jpg

1292359380_20230407_112029-Copy1.thumb.jpg.7811ed515aa73e911d554bdba2b267a7.jpg

uredilo bitje Lord Jocker
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Že leta mam kompletno vodno hlajen pc s trdimi akrilnimi cevmi. Procesor grafična navita na maksimum in pod obremenitvijo vse laufa na super temperaturah. Se je splačalo? Iz finančnega vidika sigurno ne, ampak ti daje neko zadovoljstvo da potegneš res max iz hardwarea. Je pa kr jebeno to delat, sploh s trdimi cevmi, tudi če nisi komplet začetnik. Z mehkimi je konkretno bolj enostavno.

 

pPxG0rg.jpg

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka
  • 1 leto kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...