Skoči na vsebino

Zmrzovanje mašine po poskusu zbujanja iz avtomatsko ugasnjenega monitorja


akulp

Priporočeni prispevki

Živjo.

 

Konfiguracija:

Ryzen 3450G (vsi gonilniki za GPU na zadnji verziji s strani AMD), uporabljam CPU grafiko

Asus B550

WIndow 10 (20H2)

HTPC je povezan na 4K Sasmung TV preko HDMI (2.0) pri resolucuji 4k@60Hz.

 

Ker se TV ugaša, PC pa je 24/7 večkrat na dan prižigam TV nazaj in opazil sem, da v primeru, če imam nastavitev WIN za "Turn off the display" (30 min) se mašina praktično nikoli ne pobere, vedno TV javi "No input".
Najprej sem "obtožil" HDMI, vendar sem danes testiral in priklopil zraven monitor na VGA. Opazil sem, da se tudi ta ni prižgal, torej je nekaj s HW/OSom.

 

Če imam nastavljeno avtomatsko ugašanje monitorja na 20-30 min, se vedno zgodi, da po tem, ko hočem zbuditi mašino nazaj, ni signala do TVja7Monitorja. Če nastavim za 1 min ali recimo 3 min, pa pustim vse skupaj npr. dodatne 2, 3 minute (toliko da ugasne in potem še malo počakam) pa se navadno prižge nazaj. Tako da, težko zagotovo trdim, da je kriva funkcija avtomatskega ugašanja oz. je nekaj povezano s samo dolžino nekativnosti PCja.

Našel sem nekaj postov, ki pravijo, da bi lahko bil problem ULPS. Danes bom onemogočil še to, ampak predvsem me zanima, če se je že kdo srečal s tako težavo?

 

Hvala.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...