Skoči na vsebino

IndyCar


Denis

Priporočeni prispevki

No dobro, saj sta bla blizu, pa grozni ga ni napadal preveč ker sta v isti ekipi. 1,2 je super rezultat za Andrettija.

 

Je pa komentator na areni povedal da ne ve če bo za naslednjo dirko prenos. :rofl:

Verjetno je odvisno od števila nogometnih tekem v času dirke.

uredilo bitje Denis
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Maj je rezerviran za Indianapolis. Začnemo s cestno dirko. Pole ima prvič v karieri danec Christian Lundgaard.

Indianapolis Motor Speedway (Road Course) 85 laps.

 

Green flag danes ob 21:45 679436495_greenflag.png.12ea44a79ad8fc09f1d5cba7d582bc7e.png    prenosa na Areni ni.

uredilo bitje Denis
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Denis reče pred 2 urama:

Veliko sreče da ni blo mrtvih. Kolo poletelo vmes dveh tribun na parkiran avto.

Če greš gledat v živo tak event moraš razumet da obstaja nek riziko smrti. Pač takih dogodkov kot je ta polet gume se ne da preprečiti, lahko se jih le zmanjša (večja mreža, guma z boljšo varnostno verigo da jo ne odnese itd.) Samo vedno se lahko zgodi najhuje, četudi je vse poskrbljeno za varnost. 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Sem prvič gledal prenos na Areni in je komentator katastrofa. Seveda tudi dolgočasna dirka ni ravno pomagala. Zanimivo je blo edino, kako je Palou odpeljal do drugega mesta s tistim krilcem, v F1 bi padel po lestvici kot kamen v vodi.

uredilo bitje Suzi Difuzi
Povezava do prispevka
Suzi Difuzi reče pred 13 urami:

Sem prvič gledal prenos na Areni in je komentator katastrofa. Seveda tudi dolgočasna dirka ni ravno pomagala. Zanimivo je blo edino, kako je Palou odpeljal do drugega mesta s tistim krilcem, v F1 bi padel po lestvici kot kamen v vodi.

ne strinjam se, dirka je bila povprečna res, ampak kljub temu mnogo bolj zanimiva kot tri četrt dirk f1, kjer trenutno max dominira. Glede polomljenega krilca od Paloua, pa je itak bilo le nalomljeno, tako da nekaj downforca je še imel, pa tudi to ni bil nek downforce track.  Smo videli tudi v f1, ko je max imel npr uničeno podvozje nekaj let nazaj na madžarskem pa je semizdi prišel do stopničk.

Povezava do prispevka

Drugače pogledam dosti highligtsov kvalifikacij in dirk, tokrat sem si vzel čas in gledal polovico dirke, ampak mi ni dogajala. Glavni problem je specifično ulično dirkališče samo, druge dirke so ponavadi bolj zanimive. Ter seveda res slab komentator. 

 

Max je na Madžarskem 2021 s poškodovano stranico dosegel deveto mesto. Glede Paloua sem bolj imel v mislih a. kako je zdržalo tisto krilce do konca, b. leveli downforca so v Indy manjši in manj vplivajo kakor v F1 in c. šlo je za ulično dirkališče, kjer je lahko pokril linijo.

 

Pa da ne bo pomote: zelo cenim Indy in trenutno majo res dober nabor dirkačev in različnih dirkališč.

uredilo bitje Suzi Difuzi
Povezava do prispevka
Suzi Difuzi reče pred 25 minutami:

Drugače pogledam dosti highligtsov kvalifikacij in dirk, tokrat sem si vzel čas in gledal polovico dirke, ampak mi ni dogajala. Glavni problem je specifično ulično dirkališče samo, druge dirke so ponavadi bolj zanimive. Ter seveda res slab komentator. 

 

Max je na Madžarskem 2021 s poškodovano stranico dosegel deveto mesto. Glede Paloua sem bolj imel v mislih a. kako je zdržalo tisto krilce do konca, b. leveli downforca so v Indy manjši in manj vplivajo kakor v F1 in c. šlo je za ulično dirkališče, kjer je lahko pokril linijo.

 

Pa da ne bo pomote: zelo cenim Indy in trenutno majo res dober nabor dirkačev in različnih dirkališč.

aja no če so slovenski komentatorji slabi pol ni veliko pomoči. sam gledam na NBC originalni ameriški komentar in je top, zelo boljši tudi kot sky uk, ki komentirajo f1. 

prav imaš, pozabil sem. zamešal sem hamiltona in verstappna na tisti dirki. sem mislil da je alonso branil pozicijo pred verstappnom. 

sej drugače ima indy zelo raznolik koledar dirk, ovale različnih oblik in dimenzij, ulična dirkališča, prava dirkališča..ni da ni.  

samo itak čar f1 je še vedno premočen, in indy ni n.1 motorsport niti v USA. 

Povezava do prispevka

Je blo pa še neki zanimivo opazovat in sicer bistveno več dela z volanom na še kar grbinasti stezi. Onboard deluje dosti bolj akcijsko v primerjavi s formulo. Ko gledaš Indy deluje dosti bolj prvinsko oz. kot formula nekje iz sredine 90ih. F1 je bistveno bolj tehnološko advanced, morš bit izjemno precizen voznik poleg tega, da nonstop šariš po nastavitvah na volanu, tile Indy dirkalniki pa delujejo bolj kot gokarti na steroidih. Všečno.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...