Skoči na vsebino

Ameriški jug, september 2023


pocast

Priporočeni prispevki

Nice. Lahko mogoče samo malo na hitro napišeš kako si mel organizirano vse skupaj? Vse v lastni režiji? In mogoče okvirne stroške potovanja? Če ni skrivnost. Bi probal neki podobnega izvesti v bližnji prihodnosti. :D 

uredilo bitje Rubuz
Povezava do prispevka

Ker nisem točno vedel do zadnjega trenutka, ali grem ali ne, nisem imel razen karte nič splaniran. Vse v lastni režiji...
Zadnji teden sem online najel avto, pa prvo prenočitev (ker jo rabiš za ESTO), ostalo sem pa sproti rezerviral. Tudi samo pot sem sproti prilagajal. Brez problema vse, kapacitet je po teh motelih dovolj.

Avto za 10 dni 500€+ 250 bencin
Karta 700€
Hrana 500€
Spanje 800€
Pol pa še kar ostalo nanese...rekel bi dobre 3 jurije vse skp.

Je pa npr. jug cenejši kot zahod, ki je bolj turistično našponan

Povezava do prispevka

Noice :avadodo:, big support, mene tudi še vleče nazaj, sam bo treba še kakšno leto spet nabirat denar za skeširat se (pa nazadnje nisem rabil nič prispevat za rentacar) :D kje na Zahodu pa si bil lani (si bil tudi Wyoming, Kansas, Colorado?) in kako se Jug primerja s tem - je infrastruktura kaj boljš/slabš ali isto, koliko je prometno, kako je s cenami, je kaj kripi southern viba :D Kako je Jackson, Missisippi? Kam si letel, od kod si letel, pri kateri firmi si ubodel afto, koliko majo zdaj benz , koliko si dajal napitnine in ali si plačeval s kešom ali praktično večino s kartico. Ali si šel v kak striptiz klub (men ni ratalo :( ) si bil v kakšnem bolj trashy bifeju (ali pač samo zelo dotrajanem in je edini v neki vukojebini, ki obstaja :D )

 

Tako da naslednji trip je želja Teksas pa Jackson, Mississippi pa morda do Kalifornije, en trip pa samo New York shitty.

 

 

edit: also, tudi moj props ameriškemu prometu, pravi balzam proti našim šoferjem (je pa res, da tam, ko je vse naravnost so kul, ko je pa mal bolj zahteven teren (aka ovinkast colorado), pa pozabijo vozit in je precej bolj pestro :D )

uredilo bitje Kruz
Povezava do prispevka
Kruz reče pred 17 urami:

Noice :avadodo:, big support, mene tudi še vleče nazaj, sam bo treba še kakšno leto spet nabirat denar za skeširat se (pa nazadnje nisem rabil nič prispevat za rentacar) :D kje na Zahodu pa si bil lani (si bil tudi Wyoming, Kansas, Colorado?) in kako se Jug primerja s tem - je infrastruktura kaj boljš/slabš ali isto, koliko je prometno, kako je s cenami, je kaj kripi southern viba :D Kako je Jackson, Missisippi? Kam si letel, od kod si letel, pri kateri firmi si ubodel afto, koliko majo zdaj benz , koliko si dajal napitnine in ali si plačeval s kešom ali praktično večino s kartico. Ali si šel v kak striptiz klub (men ni ratalo :( ) si bil v kakšnem bolj trashy bifeju (ali pač samo zelo dotrajanem in je edini v neki vukojebini, ki obstaja :D )

 

Tako da naslednji trip je želja Teksas pa Jackson, Mississippi pa morda do Kalifornije, en trip pa samo New York shitty.

 

 

edit: also, tudi moj props ameriškemu prometu, pravi balzam proti našim šoferjem (je pa res, da tam, ko je vse naravnost so kul, ko je pa mal bolj zahteven teren (aka ovinkast colorado), pa pozabijo vozit in je precej bolj pestro :D )

 

Lani: 

 
Žal Wyoming ni prišel zraven...planiram naslednjič. Polet v New York, tam dan ali dva, nato pa medcelinski v Wayoming in Montano.

Ceste so po jugu lepe, lepo pretočne, v večjih mestih se zna kaj zabasat. So pa za razliko od zahoda precej bolj monotone
Cene so nižje kot na zahodu, ker pač ni tolk turizma.

Southern vibe je, ni pa kripi, zelo prijazni, gostoljubni...

Jackson sem samo prevozil, Missippi je pa veličasten :)

Letel sem v Atlanto, ravno tako tudi nazaj (krožna pot)

 

Avto sem vzel pri Dolarju, vse bp, edino ščurke sem imel noter :D
Benz je približno enkrat ceneje kot pri nas...

Napitnine sem dajel okrog 15%, večinoma na kartico, nekaj pa tudi na keš...

Striptiz me ne zanima. Sem pa obiskal par unih filsmkih dinerjev, in so res opski....Srkati kavo zraven debate dveh šerifov je nepojmljivo...Twin peaks moment :D

uredilo bitje pocast
Povezava do prispevka
Kruz reče Dne, 13. 10. 2023 at 13:53:

Kul, nice. Zvečer si šel kaj naokrog kje? Se ti je zdelo kaj pretirano nevarno? Si bil v kakšnih črnskih predelih, pa kaj jedel tam? Kul, še mal bolj hyped za Misisipi :D

 

:blink::sick: de fuq :rofl:

 

Parkrat sem šel. Sicer ne prov zaabluzu v noč, ampak tako, par pirčkov zunaj spil. Ni bilo nobenih težav.
Šele kasneje sem zvedel da sem eno noč zalutal v eno bolj nevarnih predelov v Atlanti, kjer sem iskal sobo, ker so me neki zafrklni, pa tud ni blo nič takega.
V Memphisu sem jedel pri enih ćrncih pohanega piščanca in je bil nadcarski!

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...