Skoči na vsebino

Zda zahod, Avgust 2022


pocast

Priporočeni prispevki

Kruz reče Dne, 3. 2. 2024 at 13:45:

@pocast letos grem na podobno turo zahoda, od Colorada do Wyominga in nato dalje do Washingtona, Oregona, Kalifornije, Nevade, Arizone, Nove Mehike. Si se peljal po Highway 1 med SF in LA? Me zanima kako je, pa če so kaki pametni punkti za it pojest kaj pa tako :D next, kolk kolapsiran je že SF in ali je splača v LA it samo zato, da vidiš holivud napis, observatorij pa da se mal zapelješ na holivud hills mimo vil in to ;

 

also, a si bil morda v Portlandu in ali Seattlu tudi?


Tud jaz letos planiram. New york, nato ma med celinski let do Salt lake citya in potem kruzat med Coloradom in Wyomingom...upam da uspe :)

Higway1 sem udaril za nazaj, ja, Splača se! Big Sur je veličasten, pa vidš kar veliko življa (Morski sloni, morski levi...). Za pojest se dobi, kot povsod po ameriki, je pa res, da je manj naštancano, ker niti ni placa, k je vse tolk vkopano v clif, ampak lačen ne boš :)

Men je bil SF zelo všeč, tak zelo "kulturen". Bi pa LA preskočil...mene ni fasciniral, razen tega kar si naštel, ostalo je geto.

Portland in Seattel še čakata....Za portland, pravi kolega, ki je tam živel, da je eno najlepših mest v USA.

Povezava do prispevka
Ivan JJ reče Dne, 3. 2. 2024 at 17:05:

Potomcev Slovencev je zaradi jeklarne veliko v Pueblu.

 

Cali se mors odlocit, ali bos sel ob obali, ali v dolini ali pa na drugi strani Sierra Nevade

Med Obalo in dolino je kar nekaj ces med vzhodno in zahodno stranjo gorovja pa bolj malo.

Na severu gres lahko okoli Yosemite in lake Tahoe, na jugu pa pri Bakersfield.. June lake in Mammoth lakes se kar splaca pogledat, meni je bilo ful lepo. Tudi sama cesta cez Yosemite planoto je zelo fajn drive.

 

Men sta bila Joshua Tree & Palm Springs dost brez veze

Death Valley konc hud.

Sequoia zelo hudo

Yosemite najboljsi park v USA

Lake Tahoe kar vredu

Po I-1 se nisem vozil, sel sem samo do Santa Barbare ki mi je bila zelo vsec

San Diego je pa ful hud, San Francisco je bil dobr, Sacramento pa nic posebnega

 

Jp, una cesta čez Yosemite je nadcarska!
Se strinjam glede Joshue...ni dost videti, dreveški so vsi isti :D
Death je kul, sam je nevzdržen za veš kot hitri mimohod
Sequoie nisem videl, sem pa šel v Sonomi Redwoode pogledat, veličastni!
Yosemite, lahko bi bil en teden tam!
Tahoe je lep :)

Povezava do prispevka

LA ima par hudih destinacij.

Getty, Griffith, La Brea Tar Pits, Santa Monica pier, Marina del Rey/Venice, Westwood, v Long island sta parkirana USS Iowa & Queen Mary.

Western museum of Flight ima recimo YF-23.

 

Gradijo top shit space muzej ki bo imel pokoncno postavljen space shuttle. Note, na sliki ni SR-71, ampak A-12. LA je space & air capital v US.

Untitled.thumb.jpg.e3c2f16c08ce4460e715939c5a01dc14.jpg

 

Ni pa LA destinacija za sprehajat kot je NYC, ampak to ni nobeno mesto razen NYC  in delno SF.

uredilo bitje Ivan JJ
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...