Skoči na vsebino

Varna uporaba elektronskih naprav


Priporočeni prispevki

Skoraj v vsaki drugi novici zasledim, kako se je povečala nevarnost za razne napade preko spleta. Kako so naše naprave v nevarnosti ipd. Že po prejšnjem forumu sem spraševal po firewallih, antivirusih, VPNjih in me zanima ali to kaj uporabljate?

 

Jaz ne zaupam windows anitivirusu in imam zato NOD32, testiam še Unhackme in pa Novirus ter Hitman.

VPN imam samo na mobitelu in tablici, ko potujem ... občasno na PCju.

Razmišljam, če bi si naštimal google ali kak drug DNS sam ne vem a je pametno? Vsako mnenje dobrodošlo.

 

Poleg tega pa imam na brskalnikih še kup ddoatkov. Privacy badger, Ad Guard, uBlock, Cookie selfdestruction.

 

Za na mobitel uporabljam tudi tisto folijo, da ne more ravno vsak videt kaj delam.

Povezava do prispevka

Pred leti sem imel, še na XPjih, 2leti mir pred virusi, brez antivirusnika gor. Potem sem pa mrzlično iskal nek torrent in prišel na nepoznano torrent stran ... :D Trenutno imam avast in že dolgo časa ni težav. Niti kakšen spyware se več ne pojavi, kar se je pred leti večkrat. Prek spleta pa edino kar počnem bolj rizičnega je naročanje v spletnih trgovinah in plačevanje s kartico. Pa valjda adblocker skos.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...