Skoči na vsebino

Nami

Deklina
  • Število vsebin

    84
  • Dan prve porumenitve

Sloves med gmajno

121 Tabornik

Več o članu Nami

  • Butast stavek
    Vesela kamela in bela marela, kaj sem jaz?

Nedavni špegarji

Blok z nedavnimi obiski je onemogočen in ni viden ostalim tovarišem ter tovarišicam. Razen gejši, ona kajpakda vidi in ve vse.

  1. Waa, hudo! Pol pa itak da mate najboljše pustne kostume
  2. @VodokotličKera carica je ta tvoja žena! Ful dobr!
  3. @Tadey Drgač ni panike delat tut s tablico brez ekrančka - se navadiš, tko kot z miško/track padom. So ponavadi bolj ugodne verzije, rabiš pa pol pač komp in ekran ali laptop. Drgač pa tut mal razmisli, kako bi se to uporabljalo - za pisalno mizo, da si prav zame čas za to, al je to neki sproti, ko se zvali na kavč pa mal čečka. Upam, da kaj pomaga.
  4. Arnheim - Art and Visual Perception oz. poenostavljena varjanta s praktičnimi primeri: Molly Bang - Picture this: How pictures work (Spodaj en video, kjer model prelista vse, da vidiš kakšna je vsebina.) Milan Butina - Elementi likovne prakse oz. Prvine likovne prakse (ne vem, kera je posodobljena varjanta) To so meni osebno neke knjige h katerim se vedno vračam. Tone Rački je tut imel celo zbirko nekih priročnikov ...
  5. Mislim, da je odvisno od formata, ampak če se prav spomnem, sem jaz dala za A4 format nekje 15-20 eur. Drgač pa če greš k nekomu, ki ima izkušnje s skeniranjem umetniških del in ima hud skener, ne bi smel met težav z barvami.
  6. @Doppelganger Če boš rabil kdaj proper profi scan, pejt v Artiko v Ljubljani. Majo skener nekje 2x1,5m al neki takega. Slika se položi na mizo in glava skenerja gre nad sliko, tko da ni važno kok je debel podokvir, slika se ne poškoduje, če imaš bolj občutljive materiale in lahko tudi prilagajajo kako svetloba pade, če hočeš npr. da se vidi tekstura od barvnega nanosa ali jo želiš izničit itd. Tut barvno korekcijo pol naredijo, da imaš pol fajl pripravljen za upoabo.
  7. Če koga zanima en lušten free mini class digitalnega slikanja portretov: Paintable - One Week Portrait (Jaz sem sodelovala v eni prejsnji varjanti pa sem zapela pri render fazi in še nisem dokončala ) Osebno se sicer ne strinjam čist z vsemi metodami, ampak če ne veš kje bi začel pa da mal pošpegaš kako drugi delajo, je kul. Grupa na FB je tut občasno zanimiva za mal polurkat, nivoji risanja pa od čistih začetnikov do profijev. Also, dejte kaj delit, če sleide kaki FB grupi al pa ste sprobali kak dober class ...
  8. ehehe, to mi je najbol carsko k se ribam doda roke pa noge 🤣
  9. Ma, mene neki ne skrbi lih ful, ampak tko kot za vsako stvar pac probas cim bolj ohranit. Najbolj me recimo moti bledenje barve, ker to je zadeva, ki se ne da popravit. Ampak mam police zal tako, da sonce tolce direkt v hrbte. Tko da vedno roloje spuscam 😅 Drgac pa so kake stare knjige veliko bolj trpezne ze zaradi bolj tradicionalnih materialov in nacina vezave. Npr. tiste, ki so vezane v usnje, se menda celo priporoca, da se jih vsake tok mal preklada po rokah (brez rokavic), da se jih malo "premaze" z olji iz nase koze, da usnje ne popoka ipd. Zdej pa pac ja, odvisno kok je res vredna zbirka/knjiga in kake nacrte imas z njo (prodat, predat dedicem, podarit, za startat rostilj 😁), tok skrbis zanjo.
  10. Če komu prav pride: knjižica o pogostih poškodbah. Sicer gre bolj za arhivske primere, ampak vseeno. Care for damaged books (PDF format) - British Library (Imajo je kar nekaj zanimivega čtiva, če koga zanima: https://www.bl.uk/conservation/guides) Malo sem pogledala po svojih knjižnih policah in opažam, da je največ poškodb hrbta, ker smo navajeni knjige vlečt iz police tako, da s prstom zahakljaš za zgornji rob hrbta in knjigo potegneš proti sebi. In če so police še prenatrpane, je trenje med platnicami še večje in hrbet se v nekem momentu strga. Drugo so potem poškodbe povezane s dotrajanim materialom (predvasem kake stare plastifikacije) ali pa zaradi svetlobe (porumenelost ali zbledele barve).
  11. @Hosta Carsko! A to je na keramiko? Res cist hudo
×
×
  • Ustvari novo...