Skoči na vsebino

Copenhagen Cowboy


cin der

Priporočeni prispevki

spacer.png

 

spacer.png

 

A thrill-inducing, neon-drenched noir series across six episodes which follows enigmatic young heroine, Miu. After a lifetime of servitude, on the verge of a new beginning, she traverses the ominous landscape of Copenhagen’s criminal netherworld. Searching for justice and enacting vengeance, she encounters her nemesis, Rakel, as they embark on an odyssey through the natural and supernatural. The past ultimately transforms and defines their future, as the two women soon discover they are not alone, they are many.

 

 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Copenhagen_Cowboy

 

 

https://www.imdb.com/title/tt16969944/

 

https://www.firstshowing.net/2022/main-official-trailer-for-nicolas-winding-refns-copenhagen-cowboy/

 

Povezava do prispevka

Pozabil si izpostaviti dva ključen infota

 

1. Zadevo dela Nicolas Winding Refn

 

2. Polovico casta in jezika v filmu je bosanščina :D

 

Kr dost a must see IMO, če bo na nivoju Too old to die young bo m m mmmmm. 

 

Plus Refnu so končno požegnali Maniac Cop serijo, po legendarnem trash horror seriji iz konca 80ih, po tem ko je bil projekt skor skenslan zaradi anti-cop sentimenta zaradi umora Georga Floyda. In to celo pri faking HBO-ju se je uspel zmenit. Tole bo tudi brutal anal :D https://ihorror.com/nicolas-winding-refn-bringing-maniac-cop-series-to-hbo/ 

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

hehehe evo to ti slišiš ko si native speaker, meni je blo slišat uno najbolj legit ever :D Mogoče je nalašč narejeno v simplified bosanščini da lahko še slovenci / srbi / hrvati kej razumemo, ker tistega petja in zavijanja od jezika itak ne bi zastopil živ kurac :D Uno ko se pogovarja človek s tabo pa ima metronom zraven da mu daje ritem ffs

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

hehehe evo to ti slišiš ko si native speaker, meni je blo slišat uno najbolj legit ever :D Mogoče je nalašč narejeno v simplified bosanščini da lahko še slovenci / srbi / hrvati kej razumemo, ker tistega petja in zavijanja od jezika itak ne bi zastopil živ kurac :D Uno ko se pogovarja človek s tabo pa ima metronom zraven da mu daje ritem ffs

Pa ni to simplified bosanščina, sej je slovnicno relativno pravilno in pogovorno naravno. Problemi nastanejo pri izgovorjavi in naglasih, standarden problem v filmih/serijah. Sicer pa itak ne moreš pricakovat, ce so starsi juznjaki, otrok pa rojen v dijaspori.

Že pri meni se vidi, da sem zelo dolgo izven tega govornega območja, rabim kak dan, da preklopim, besedni zaklad izginja. Vse to pride z redko uporabo jezika.

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 31 minutami:

Pa ni to simplified bosanščina, sej je slovnicno relativno pravilno in pogovorno naravno. Problemi nastanejo pri izgovorjavi in naglasih, standarden problem v filmih/serijah. Sicer pa itak ne moreš pricakovat, ce so starsi juznjaki, otrok pa rojen v dijaspori.

Že pri meni se vidi, da sem zelo dolgo izven tega govornega območja, rabim kak dan, da preklopim, besedni zaklad izginja. Vse to pride z redko uporabo jezika.

 

PpucqWb.jpeg

Povezava do prispevka

@Vučko3 pol dejansko še vedno znaš govorit prov uno pravo "pojočo" bosanščino? :D Ker moji kolegi slovenski bosanci niso niti približno govorili tako, ampak neko spakedranščino oz mix med SLO in BiH, aka to čemur ti praviš Plavi orkestar bosanščina :D Uno ko skoz poslušaš razne Đeševiće, Andriće, Kopasiće, Vitiće, Muameroviće, Kapetanoviće, Hasanbegoviće in podobno in si uno, ok jaz sem tudi že napol native speaker yeah yeah yeah... Pol prideš pa dejansko v Bosno in ne razumeš dobesedno ničesar, sploh Bošnjakov ne ko ti zasvirajo še slatki turcizmi po faci :D prov uno i feel betrayed :D

Povezava do prispevka
Navedek

A thrill-inducing, neon-drenched noir series

HYPED

 

Navedek

they embark on an odyssey through the natural and supernatural

THE FUCK? NOT SO HYPED.

 

Refn je  hit&miss. Pusher YES, Pusher II YES, Pusher III meeh, Bronson YES, Valhalla rising MEEEEH, Drive YES, Only god forgivess WTF, Neon demon - bizzaro YES.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

@Vučko3 pol dejansko še vedno znaš govorit prov uno pravo "pojočo" bosanščino? :D Ker moji kolegi slovenski bosanci niso niti približno govorili tako, ampak neko spakedranščino oz mix med SLO in BiH, aka to čemur ti praviš Plavi orkestar bosanščina :D Uno ko skoz poslušaš razne Đeševiće, Andriće, Kopasiće, Vitiće, Muameroviće, Kapetanoviće, Hasanbegoviće in podobno in si uno, ok jaz sem tudi že napol native speaker yeah yeah yeah... Pol prideš pa dejansko v Bosno in ne razumeš dobesedno ničesar, sploh Bošnjakov ne ko ti zasvirajo še slatki turcizmi po faci :D prov uno i feel betrayed :D

Sem pa le živel tam 15 let. Nekaj še znam :D S tem, da jaz govorim dokaj slovnicno pravilno. Treba je tudi vedet, da obstajajo manjše razlike pri izgovorjavi in naglasih. Nekih turcizmov pri meni ni, verjetno, ker nisem tako dolgo tam zivel. Pa tudi ob začetku vojne smo šli ven iz sarajeva, ker pač vojna, tak da niti sarajevskega naglasa nimam. V bistvu, moja bosanščina je primerljiva s celjsko slovenscino, brez hujsih naglasov in relativno pravilna :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...