Skoči na vsebino

Xiaomi


Nighthawk

Priporočeni prispevki

Fajn bi bilo, če bi kdo, ki se malo bolj spozna na nove Huawei telefone razložil tukaj, kako se spravi Google servise na Huawei telefone in ali je to sploh možno na vseh telefonih. Pa tudi kako delajo in če delajo gor razne bančne aplikacije in podobno.

 

Ker Huawei so občasno res dober deal za to, kar so (sklepam, da gredo manj v promet odkar so brez Google servisov).

Povezava do prispevka

Mam Xiaomi Mi note 10 Pro.

Nabavu 2. Aprila 2020 za 530 fprasajev.

 

Pocas bi bil za resetat pa mogoc kr za zamenjat...

Dozdej nevsecnosti:
- Fuknil sem ga na kovinsko stango v stacuni in je pocil digitizer, zato sem dal menjat cel ekran (20€ razlike v ceni...), jebat ga... stor pac

- zaobljen ekran mal nervira ker ne morm dat spodobnega zascitnega stekla gor

- tezek je zarad opticnih lec

- pol jurja za Xiaomi...

- zadnje par mesecev mi Bluetooth neki fejst zre baterijo

- amoled burn-in (kar pa je isto pri Huawei pa tud Samsung ni neki ful velik boljsi)

 

Sam mi ni zal ker ma dost plusov:

- res dobra kamera

- p/p value je na koncu se zmer hud

- Snapdragon 730G je cist zadovoljiv za bolj ko ne vse potrebe tud zdej

- 30W "PD" filanje je kul, ker je v pol ure nafilan 0-58%

- 3.5" jack

- nima malo ra(h)ma

- AptX kodek za BT slusalke

 

Zdej se pac ze poznajo leta... baterija ni vec to to, ce nimam BT prizganga kamot zdrzi 2 dni. USB-c port je ze mal znucan in ne drzi vec kabla v seb neki fajn.

 

Tak da sem overall zadovoljen, malo se spogledujem s Xiaomi 13... sam se mi zdi dat 700€ za telefon bedno.

Razmisljam o 13 Lite, pa bi po eni strani raje mel mal boljso kamero...

Lahko bi ga pa dal se enkrat na servis da mi dajo novo baterijo in nov USB-C modul not, sam to ni zanimiv pol :D 

 

EDIT:
Xiaomi Redmi serija/podfirma je cheapish-midrange, po specish bi naj bli kar super in je kr dobro ocenjen... kolegica je pa npr. mela redmi note... 10 al 11, pa je rekla da je mela same tezave, telefon stekal, pocasen...

Ocitno je naletela na res slab primerek.

 

Kaj je po tvoje "midrange" dandans? Ker imho bos moral odstet ene 350-450€ za neki spodobnega.

V tem rangu dobis tud Samsung A54, ki je kar hud telefon.

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

Ma tudi to je bolj kot ne krneki, ker moderni telefoni uporabljajo toliko postprocessinga, da je vse skupaj grozno.

 

Od quad Bayer kamer dalje je šla mobilna telefonija po slabem.

 

Če bi bil danes na izbiro še kakšen telefon z 12mp kamero bi takoj vzel to. No sicer je, Pixel 6a in mi je dejansko žal, da ga nisem vzel namesto Picla 6 Pro.

 

Recimo

https://www.notebookcheck.net/Google-Pixel-6A-crowned-as-world-s-best-camera-smartphone-in-blind-test-with-over-21-million-votes.676991.0.html

 

Native 12mp fotografije so majkemi dosti lepše od downscalanih quad Bayer smeti in če mene vprašaš, so vse moderne kamere krneki in gre bolj kot ne za marketing.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 11 urami:

Ma tudi to je bolj kot ne krneki, ker moderni telefoni uporabljajo toliko postprocessinga, da je vse skupaj grozno.

 

Od quad Bayer kamer dalje je šla mobilna telefonija po slabem.

 

Če bi bil danes na izbiro še kakšen telefon z 12mp kamero bi takoj vzel to. No sicer je, Pixel 6a in mi je dejansko žal, da ga nisem vzel namesto Picla 6 Pro.

 

Recimo

https://www.notebookcheck.net/Google-Pixel-6A-crowned-as-world-s-best-camera-smartphone-in-blind-test-with-over-21-million-votes.676991.0.html

 

Native 12mp fotografije so majkemi dosti lepše od downscalanih quad Bayer smeti in če mene vprašaš, so vse moderne kamere krneki in gre bolj kot ne za marketing.

ne razumem, kaj si lahko s tem rantom pomaga nekdo ki kupuje nov telefon?

Povezava do prispevka

Samo pazi! Da je 7 day delivery in pošiljanje iz EU skladišča. Če ne boš plačal še carino, DDV in stroške uvoznega postopka.

 

Recimo ta pride iz Francije

https://a.aliexpress.com/_msnp0vU

 

Iz kitajske so vedno nižje cene, te pa na koncu pride vse skupaj dražje pa še garancije nimaš nobene oz moraš pošiljati nazaj na kitajsko.

 

Tudi Banggood je zanesljiv, sem že par telefonov kupil tam in nikdar ni bilo težav, celo nekaj denarja (20€) so mi enkrat vrnili, ker polnilec ni bil za EU vtičnico.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 2 minutama:

Samo pazi! Da je 7 day delivery in pošiljanje iz EU skladišča. Če ne boš plačal še carino, DDV in stroške uvoznega postopka.

Ne vem kako je s tem EU skladiscem.. V zadnjem letu se nisem placal carine in narocujem redno, vse od elektronike do nogavic, v vecini primerov iz Kitajske. Zadeva je na Madzarskem prepakirana nakar pride do Slo brez dodatnih stroskov.

Povezava do prispevka

Če je iz EU skladišča, sigurno ni carine, ker itak pripelje notranja kurirska služba (večinoma GLS).

 

Iz kitajske je loterija. Nekaj prepkirajo v EU, nekaj ne. Meni so v zadnjem mesecu na carini zadržali 2 stvari, eno v vrednosti 1,86€ (!!!!!) in eno v vrednosti 5€. Za blago višje vrednosti (telefone) se mi še ni zgodilo, da ne bi ocarinili.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...