Skoči na vsebino

Emulatorji za Windows 95/98


Priporočeni prispevki

sadhu sequencer reče Dne, 4. 11. 2023 at 10:07:

Vidim da je emulatorjev polno, ampak kaj bi zares šlo priporačati za gaming?

 

Tole gledam in ne vem ali naj drkam:

https://win95.ajf.me/

https://www.pcjs.org/software/pcx86/sys/windows/win95/4.00.950/

Tudi mene zanima, sem že rabil kdaj. Če boš bolj raziskal sceno, javi ugotovitve.

Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 2 urama:

 

Testiral si s katero igro?

 

Sem, vendar ne prav veliko, ker imam fizično W98 mašino. Doom (DOS), Stunts (DOS), NFS (DOS) Monster Truck Madness (Win), Moto Racer (Win), Grim Fandango so vse delovale bp na Win95 in Win98 SE. Ker pač gre za emulacijo pravega hardwarea rabiš še potrebne drivere in se ukvarjati z morebitni problemi in omejitvani takratnih strojnic.

Povezava do prispevka
lynx reče pred 20 urami:

Kaj pa je virtualka kot pa emulator? In Dosbox lahko poganja win95, samo namestit ga moraš noter.

 

Virtualizacija in emulacija ni isto. Tako da virtualka ni emulator in ta topic tudi ni namenjen slabim in predvsem trolerskim nasvetom o namestitvi winsow v dosbox, ampak kako najhitreje igrati F22 ADF/TAW. Razumi kot izziv.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

@Hernire

 

Alo momak. Slušaj. Tale uporabnik @zoki je king. Poglej tale video brez da si vnaprej sproti karkoli pripravljaš, ampak samo poglej si ga celega, da dobiš najprej filing, ker tole ni brezvezno dolgovezenje, ampak tip zna kako je treba govoriti, da ni annoying, pravzaprav nekdo, ki bi si ga vsakdo želel za profesorja Informatike na srednji šoli. Zahvaljujoč njemu in omenjenemu mn3čarju imam zdaj Windows 98 SE mašino. Simpl kot pasulj. Description pod video je related, ker boš rabil, ko boš drugič šel gledat video, da si nastaviš PC.

 

Skratka this is the way:

 

 

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

PCem je ena velika parodija na GOG. Recimo tale njihova predelava Turoka - ali dela?

 

https://www.gog.com/index.php/game/turok

 

Dela za en drek, ob drugem igranju imam črn zaslon. Rešitev je originalni CD in PCem. Kar me spomni na Interstate 76, katerega GOG verzija ne dela sploh. Kdor je naredil PCem, mu je treba posvetiti knjižnico ali univerzo poimenovati po njem.

Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče Dne, 3. 1. 2024 at 22:00:

Kar me spomni na Interstate 76, katerega GOG verzija ne dela sploh. 

Mogoče kdaj v preteklosti ni delal, ampak lani sem obrnil Interstate 76 GOG verzijo --- vso kampanijo in še malo sem kaj replayal, ker mi je bilo tako cool, pa nisem imel ene težave. Dobesedno nobenega crasha ali buga. Tako da zdaj ziher dela

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 10 minutami:

Mogoče kdaj v preteklosti ni delal, ampak lani sem obrnil Interstate 76 GOG verzijo --- vso kampanijo in še malo sem kaj replayal, ker mi je bilo tako cool, pa nisem imel ene težave. Dobesedno nobenega crasha ali buga. Tako da zdaj ziher dela

 

Tnx za info, ampak glede na praznično veselje s PCem (beri: F/A-18 Korea) se ne splača. Raje ISO iz MyAbandonware zalaufam v PCem, manj sredstev se požre in bolj varno je za sistem. Na GOG vržem gor denar iz kartice, da se nekako zahvalim avtorjem.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...