
Darth_Maul
Rumeni jak-
Število vsebin
160 -
Dan prve porumenitve
-
Zadnji obisk:
Sloves med gmajno
80 JogurtVeč o članu Darth_Maul

-
Butast stavek
ne loči razlike med pomelom in kumkvatom. Niti v riti.
Nedavni špegarji
Blok z nedavnimi obiski je onemogočen in ni viden ostalim tovarišem ter tovarišicam. Razen gejši, ona kajpakda vidi in ve vse.
-
Seveda ni bilo pogajanja, ker se Bilbao ni bil pripravljen pogajat. Zahtevali so odkupnino, ki jo ima Nico v pogodbi.
-
Moja napaka. S tem se dela pritisk, da so ga pripravljeni prodati pod klavzulo.
-
Pa Barca je že dogovorila osebne pogoje z Nicom. Barca ‘agree personal terms’ with Nico Williams - Yahoo Sports (več linkov se mi ne da iskat). In potrebno bi bilo še samo nakazat denar, ki pa po tvoje ni problem.
-
Pa saj to ni nekaj novega, česar bi se naj Barca posluževala. Že večkrat je bilo, da so igralca nagovarjali, da naj začne delat pritisk na upravo, da želi oditi. Evo še Chat GPT ti to lepo razloži. To pač delaš, ko nimaš denarja. Da, takšna praksa – kjer klub (v tem primeru FC Barcelona) najprej nagovarja igralca k osebnemu dogovoru in nato prek igralca povzroča pritisk na matični klub – ni nova niti specifična samo za Barcelono, ampak je v modernem nogometu dokaj pogost pojav, zlasti pri največjih klubih. Kako poteka ta sporna praksa? Neuraden stik z igralcem (in agentom) – pogosto še preden se začne uradna pogajanja s klubom. Temu pravimo tudi tapping up in je tehnično prepovedano brez dovoljenja kluba. Dogovor o osebnih pogojih – igralec se pogosto že dogovori o pogodbi z novim klubom, kar poveča pritisk na trenutni klub. Igralčev pritisk na klub – igralec lahko zahteva odhod, zamudi trening, javno izraža nezadovoljstvo ali prosi za znižanje odkupne klavzule. Upanje na znižano ceno – če je odkupna klavzula visoka, se klub nadeja, da bo trenutni klub zaradi igralčevega pritiska prisiljen sprejeti nižjo ponudbo. Barcelona in tovrstna taktika Barcelona je bila v preteklosti večkrat obtožena ali sumljena takšnih praks, npr.: Philippe Coutinho (Liverpool) – igralec je pritiskal na Liverpool in zamudil del priprav. Frenkie de Jong (Ajax) – pogovori z igralcem so potekali pred dokončnim dogovorom z Ajaxom. Robert Lewandowski (Bayern) – javno izražal željo po odhodu in "utrujenost" od Bayerna, kar je bil očiten pritisk na klub. Tudi trenutni primerji, kot so Nico Williams (Athletic Bilbao) ali Mikayil Faye (če bo vključen v posel), se pogosto odvijajo na robu športno-pravne etike. Je to legalno? Po FIFA pravilih je kontaktiranje igralca brez soglasja njegovega kluba prepovedano, če ima igralec še več kot 6 mesecev pogodbe. V praksi se to pogosto dogaja – in se redko kaznuje, saj je težko dokazati. Zaključek Da, FC Barcelona (kot mnogi drugi veliki klubi) včasih uporablja strategijo pritiska prek igralca, da zmanjša ceno prestopa ali prisili matični klub v prodajo. Gre za sivo cono med dovoljenim in spornim ravnanjem, ki pa je postala del prestopne igre na najvišji ravni. Če te zanima, lahko pogledava konkretne primere ali pravna ozadja v več detajlih.
-
Kaj je bila njegova prioriteta ne moreš vedet. Po moje je bolj šlo v smeri, da ko se stvari z Barco niso nikamor premaknile (beri niso v stanju plačati odkupne klavzule) in z Bayernom v nizkem položaju, so pač tipu ponudili boljšo pogodbo z še vedno sprejemljivo odkupno klavzulo in je pol pač podpisal. Meni so to ne zdi nič ne normalnega. Barca si je sama kriva, ker nekaj na veliko lapa in nagovarja igralca, da klub izsiljuje, da bi si izpogajali nižjo klavzulo. To je meni večji problem, kot pa obnašanje Nicota.
-
Nič ni bilo pogojno.
-
Barca se obnaša kot največji šalabajzer. Dobijo kazen UEFE zaradi kršenja finančnega fair playa, pol pa bi oni radi kupili igralca za 60 mio! Pa saj igralci tudi niso nori in vejo, da jih sploh registrirat ne morejo.
-
20 ali 50 mio? Kaj bi ti izbral?
-
LeBron je drugi najboljši igralec Lakersov! Let that sink in. Škoda, da nimajo še kakega spodobnega centra.
-
O menjavi Dončiča v LA bodo tak film posneli.
-
Kokice tudi zraven ješ. To navijaštvo je grozno. Za temi številkami so človeška življenja.
-
To s severno korejskimi vojaki tudi človek ne ve kaj bi verjel. Nekih dokazov ni, kar v današnjem času ne bi smelo biti problem. Rusija meji na Severno Korejo in domnevam, da so si ljudje tam zelo podobni in zlahka prikažeš nekega Rusa kot Severno Korejca.
-
Pustimo vsebino, izgled je važen.
-
Sadhu gleda izrazito navijaško na vojno. Na obeh straneh je na tisoče mrtvih, USA pa štejejo denar/profit, ki ga imajo s proxy vojno in uničenjem EU. Spodnji članek lepo opiše razmere na bojišču. MoA - 2025 - Ukraine On The Verge Of Defeat
-
Začel gledat zaradi riti in jošk, na koncu pa dobil nekaj drugega. Sicer joške in riti so lepe, ampak glavno sporočilo je kako sami sebe uničujemo in smo sami sebi največji sovražnik. Nenehno pehanje po ugajanju drugim vodi v propad, tako mentalno kot fizično.