Skoči na vsebino

[uradna] mopij tema


Priporočeni prispevki

drevored reče pred 13 urami:

a kupim michelin road 6 (prednja guma 160eur), ki jo je fortnine shillal kot best gumo leta 2022

 

al rajs kupim dva kompleta mitas sport force (prednja guma 80eur)

 

?

kolk je pa zadnja ?

vozil road 5 in mi je bila res top 

in letos razmišljam o 6

Povezava do prispevka

rop pri belem dnevu. ce mi nebi ze zice gledale ven bi se zapeljal kam okrog, mogoce celo v prlekijo menjat. tko sem pa sel k najblizjemu vulkanizerju, ki je 500m stran. zacuda tud neke guzve ni blo, v ponedeljek sem sel tja se zmenit in sem dobil termin za sredo (danes). michelin road 6 niso meli na zalogi, ki pa so se drazje od conti. probam enkrat premium gume, da vidim kaj je na stvari. ce me ne bodo impresionirale naslednje probam mitas.

 

csRWM8T.jpg

Povezava do prispevka
drevored reče pred 5 urami:

rop pri belem dnevu. ce mi nebi ze zice gledale ven bi se zapeljal kam okrog, mogoce celo v prlekijo menjat. tko sem pa sel k najblizjemu vulkanizerju, ki je 500m stran. zacuda tud neke guzve ni blo, v ponedeljek sem sel tja se zmenit in sem dobil termin za sredo (danes). michelin road 6 niso meli na zalogi, ki pa so se drazje od conti. probam enkrat premium gume, da vidim kaj je na stvari. ce me ne bodo impresionirale naslednje probam mitas.

 

csRWM8T.jpg

 

fak. 

 

jest sem dal 250 za komplet metzeler. 

resda ne glih zadnji model, ampak realno koliko je pa napredka pri generaciji gum? 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

hotu sem iti okrog dezja vceraj ampak se je skoz premikala nevihta vzhodno. tako da sem podaljsal cez plitvicka jezera, karlovac, zagreb in me je ujela tema. tudi dez me je ujel takoj cez slovensko mejo. tema, dez, bmwji x5ke z oslepujocimi lucmi, pa se pinlocka nimam v celadi. it was not a good time. edina svetla tocka je bil petrol v ivancni gorici, ki je cist blizu AC ampak nima avtocestnih cen.

Povezava do prispevka

kar me spet pripelje do vprasanja vetrne zascite na motorju. ne razumem zakaj je folku tko pomembna vetrna zascita. vcerj je blo kr dost vetra in 700+ kilometrov pa se mi na nakedu ni zdelo zdej, da se nebi mogel vozit zarad tega. bolele so me kolena, rit, hrbet. ucinek vetra name je bil precej zanemarljiv. razen ce se folk skos 150+ na uro vozi pol bi nekak razumel.

 

se posebej ne razumem zakaj folk daje vetrobranska stekla na motorje, ki niso namenjeni taki hitri voznji. @moderator zakaj si ti dal na endurota? a ni boljse, da vec vidis in nimas nevarnosti udarca z glavo ob steklo kot pa da ti blokira veter pri tistih 60kmh k se furas po makadamu?

Povezava do prispevka

Ko se enkrat navadiš da ti ne premika glave, ne maže opreme z mrčesom in da je vse skupaj tišje, greš pomoje težko nazaj. Pač bolj udobno je.

Meni osebno so te visoke šipe grde za znoret in raje malo bolj trpim. :D 

uredilo bitje Rubuz
Povezava do prispevka
drevored reče pred 6 urami:

kar me spet pripelje do vprasanja vetrne zascite na motorju. ne razumem zakaj je folku tko pomembna vetrna zascita. vcerj je blo kr dost vetra in 700+ kilometrov pa se mi na nakedu ni zdelo zdej, da se nebi mogel vozit zarad tega. bolele so me kolena, rit, hrbet. ucinek vetra name je bil precej zanemarljiv. razen ce se folk skos 150+ na uro vozi pol bi nekak razumel.

 

se posebej ne razumem zakaj folk daje vetrobranska stekla na motorje, ki niso namenjeni taki hitri voznji. @moderator zakaj si ti dal na endurota? a ni boljse, da vec vidis in nimas nevarnosti udarca z glavo ob steklo kot pa da ti blokira veter pri tistih 60kmh k se furas po makadamu?

 

Nisem dal zaradi vetra. Dal sem zaradi izgleda in LED luci in da imam kam pritrdit navigacijo, voltmeter, USB charger ... 
Pa fino je, ker veje po steklu tolčejo, ne po meni. 

Ne mene zdej tle jebat, jaz sem fan nakedov. Sem imel stiri :)

 

lej kok je hud ... v soboto sem olje menjal. 

 

olje.thumb.jpg.4b10544e93d8a0fc0c53fdba6b71b1e6.jpg

uredilo bitje moderator
Povezava do prispevka
drevored reče pred 6 urami:

kar me spet pripelje do vprasanja vetrne zascite na motorju. ne razumem zakaj je folku tko pomembna vetrna zascita. vcerj je blo kr dost vetra in 700+ kilometrov pa se mi na nakedu ni zdelo zdej, da se nebi mogel vozit zarad tega. bolele so me kolena, rit, hrbet. ucinek vetra name je bil precej zanemarljiv. razen ce se folk skos 150+ na uro vozi pol bi nekak razumel.

 

se posebej ne razumem zakaj folk daje vetrobranska stekla na motorje, ki niso namenjeni taki hitri voznji. @moderator zakaj si ti dal na endurota? a ni boljse, da vec vidis in nimas nevarnosti udarca z glavo ob steklo kot pa da ti blokira veter pri tistih 60kmh k se furas po makadamu?

Sam veter kot veter ni vsaj meni bil problematičen (No razn ko te pri 200+ hoče slečt dol iz motorja)...

 

Bobnenje v ušesih je tisto kar me je motilo... Ponavad sem v eno smer šel po stari cesti kar je kul blo, nazaj 95% po AC. Zdj na Tracer mam poštarski vizir + povišek... #malezmage ... nobenega bobnenja v ušesih + čista čelada večino časa :D 

Povezava do prispevka

ne vem tile rally towerji so men malo mimo. razumem da tapravi modelcki navijajo na polno in dosegajo hitrosti, kjer ze neki pomaga proti vetru pa ce se cel dan furas ti pomaga pri utrujenosti. sam za navadnega cloveka? ne vem no. meni je to res weird, da folk raje kupuje crf300 rally kot navadno zato ker ma windscreen. dej nehi no :D

 

pa vsi tile adv mopedi ala tuareg 660 majo te screene in pol folk samo joka glede buffetinga pa pripenjajo une mini spoilerje iz amazona. al pa prvi mod ki ga nardijo je da nabavijo vecji aftermarket screen.

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...