Skoči na vsebino

Barvanje miniaturnih figuric


Sadako

Priporočeni prispevki

  • 1 leto kasneje...

Že nekaj časa sem se spogledoval z D&D-jem, zdaj pa sem se odločil, da se bom tega lotil. Kupil sem starter set in nekaj figuric, ki pa jih moram zdaj pobarvat. Nekako se mi je zdelo, da bo to lažja naloga, zdaj sem pa precej zmeden, kaj vse rabim oziroma katere barve naj kupim. 

Odločam se med dvema kompletoma in sicer:

https://www.3djake.si/the-army-painter/speedpaint-most-wanted-set-20

https://www.3djake.si/the-army-painter/warpaints-fanatic-most-wanted-set

 

Jaz nisem še nikoli pobarval nobene figurice, niti nimam nekih ročnih spretnosti. Tako, da bi po potreboval nekaj začetniku prijaznega. Ali je speedpaint to kar rabim, ali je to brezveze in kupim raje pač navadne barve. Ali ima kdo kakšne izkušnje in bi lahko svetoval?

Povezava do prispevka

Speedpaint so super za začetnike, ker so barve narejene tako, da ti pomagajo senčit in delat highlighte. Daleč najboljše bo, da si na youtube pogledaš kak beginner tutorial za miniature painting in morda zraven dopišeš še speed paints pri iskanju. :) Je kar nekaj dobrih (ki jih trenutno ne utegnem linkat) in ti bodo osnove hitro jasne.

Povezava do prispevka

@Surg3onSpeed paints ti hitro dajo false feeling, da znas penzlat 🤣

 

Sam je res dober produkt za na hitro se vrzt v hobi. 

 

Sam tbh ne rabis figuric za igrat dnd. Ce si se vrgu not se raj pridruzi kaki skupini pa si zrihtej tedenski session. 

 

To je pravi challange. Figurice pridejo lahko kadar kol. 

 

Na discordu najdi društvo portal, sicer bolj gorenjsko društvo in večinoma igrajo v Kranju. Sam so ful aktivni in predvsem prijazni do vseh začetnikov. 

 

uredilo bitje Niblonian
Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...
magični kralj reče Dne, 5. 9. 2025 at 6:47:

prva je rincewind pa luggage? sick :D

 

 

eno vprasanje, te speedpainti - kolk se porabi barve na model?

oz kolk rabim flask za en dokaj velik model (~60x20x20cm)

 

Ziher sej ne nucas sam 1 barve popaintu ze miljardo stvari. Ponucu zaenkrat 

 

1x crno

1x zlato

pa mogoce se kero

 

Z vodo malce zmesas ne pozabi.Ne rabs direkt gor. Pa ne barvaj predebelo ker tut ne bo ok izpadl. Tanek lep nanos

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka
BlueSan reče pred 12 urami:

 

Ziher sej ne nucas sam 1 barve popaintu ze miljardo stvari. Ponucu zaenkrat 

 

1x crno

1x zlato

pa mogoce se kero

 

Z vodo malce zmesas ne pozabi.Ne rabs direkt gor. Pa ne barvaj predebelo ker tut ne bo ok izpadl. Tanek lep nanos

skor samo ena barva bo (plan je bil bel primer pa cez PALLID BONE speedpaint)

 

je pa tole model ki bi ga barval, na vrhu za primerjavo en "normalno" sized modelcek :D

 

1CKEOtm.jpeg

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...