Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Pac diesel ma volumensko energijsko gostoto 15% vecjo kt bencin.
V splosnem imajo bencinarji tut nizji thermal efficiency kot dizli zaradi drugacnega cikla. 

 

Tko da...ob podobni vozji bi primerljivo sodoben diesel pil verjetno manj kot 6l.

Ne pravim, da je to razlog za nakup dizla. Sam povem.

 

(BTW, elektro motorji so bistveno bolj efficent, ampak tam imamo vecje izgube&tezave na strani shranjevanja energije)

uredilo bitje Lebowski
Povezava do prispevka
Lebowski reče Dne, 7. 5. 2024 at 14:24:

Pac diesel ma volumensko energijsko gostoto 15% vecjo kt bencin.
V splosnem imajo bencinarji tut nizji thermal efficiency kot dizli zaradi drugacnega cikla. 

 

Tko da...ob podobni vozji bi primerljivo sodoben diesel pil verjetno manj kot 6l.

Ne pravim, da je to razlog za nakup dizla. Sam povem.

 

(BTW, elektro motorji so bistveno bolj efficent, ampak tam imamo vecje izgube&tezave na strani shranjevanja energije)

Mazda skyactive ima drugačen cikel. Tako tudi naredijo boljši efficiency. Meni se zdi top kompromis in me čudi da druge znamke niso šle bolj v to (ajde toyota v hibridih z njihovo varianto atkinsona). Ampak kot si omenil, energijska gostota je kot je, še vedno ne moreš porabe kot dizel, se pa lahko približaš.

Povezava do prispevka

Jap. 

Sej Mazda je sla tut na povisanje ucinkovitosti s tem 3.3 dizlom. Ampak, ce pravilno razumem, zmeraj zrtvujes nekaj peak power za to.

Recimo, za slovenski trg (ki je irelevanten globalno, ampak verjetno relevanten zame) je mal nesrecna kubatura z vidika cestnine

+ ce ze mam dodatne stroske z dvema dodatnima (ali vec) cilindri, je verjetno zato, ker hocem performans. 

Super da se naprej vlagajo v razvoj ICE, ker bo ocitno ta tehnologija vsaj se nekaj casa (deloma) aktualna.
 

uredilo bitje Lebowski
Povezava do prispevka
tiesto reče Dne, 7. 5. 2024 at 5:53:

Js sm zdj med prazniki naredu cca 1000km do morcija pa nazaj iz 2.0 TSI, povprecna 7.2. Pa ga nism sparal. Kdo se kupuje dizle lol.

lol moj kombi peugeot expert tepee, dizel z leta 2014 pije 7,5 l / 100 km. to ni noben dosežek. 

Povezava do prispevka
Chris reče pred 5 minutami:

lol moj kombi peugeot expert tepee, dizel z leta 2014 pije 7,5 l / 100 km. to ni noben dosežek. 

Preber se enkrat, kar si napisal.

Bencinar 2.0 245 konjev 7.2 povprecna je dokaj nizka poraba, sploh za jajcanje po autobahnu 150-170, kokr je slo do slovenske meje.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...