Skoči na vsebino

Izgubljena prtljaga


pocast

Priporočeni prispevki

Sicer bi mogoče tole šlo bolj pod pravniško temo, vendar vseeno:

 

4.9. Sem potoval z Lufthanso v Atlanto. Iz Dunaja, v Frankfurt, nato Atlanta. Kot kaže je kovček ostal v Frankfurtu in se tam izgubil.
V Atlanti sem prijavil zadevo.
Čez 7 dni sem online dal zahtevek za povračilo stroškov nabave osebnih stvari (poslal račune) in so mi nakazali 93€.
 
Ampak, kovčka po mesecu in pol še vedno ni. Online tracker pravi, da ga iščejo...
Vmes so mi po telefonu rekli, da so ga že našli, danes, da ga spet ni. Online sem izpolnil tudi obrazec in opise kaj je notri, ter kako kovček zgleda...
 
Kaki predlogi, kako stvar speljati naprej, ali pa vsaj kak denar izterjati, raje bi sicer kovček nazaj...
Povezava do prispevka

Težko kaj svetujem, ker sem ga 2x, ko se je to zgodilo, dobil nazaj. Obakrat sem izpolnil obrazec in obakrat so z letališča že naslednji dan dostavili zadevo. Slabši polovici pa je enkrat ena potnica vzela njen kufer (po pomoti) in je trajalo 3 dni, da ga je poslala na letališče v lj in so ga dostavili 4. dan.

Povezava do prispevka
pocast reče pred 8 urami:

Sicer bi mogoče tole šlo bolj pod pravniško temo, vendar vseeno:

 

4.9. Sem potoval z Lufthanso v Atlanto. Iz Dunaja, v Frankfurt, nato Atlanta. Kot kaže je kovček ostal v Frankfurtu in se tam izgubil.
V Atlanti sem prijavil zadevo.
Čez 7 dni sem online dal zahtevek za povračilo stroškov nabave osebnih stvari (poslal račune) in so mi nakazali 93€.
 
Ampak, kovčka po mesecu in pol še vedno ni. Online tracker pravi, da ga iščejo...
Vmes so mi po telefonu rekli, da so ga že našli, danes, da ga spet ni. Online sem izpolnil tudi obrazec in opise kaj je notri, ter kako kovček zgleda...
 
Kaki predlogi, kako stvar speljati naprej, ali pa vsaj kak denar izterjati, raje bi sicer kovček nazaj...

Po 21ih dneh se prtljaga steje kot izgubljena. 

https://www.eccireland.ie/consumers-rights/air-travel/lost-luggage/

 

Navedek

 

Lost Luggage

If your luggage fails to arrive, we recommend the following:

  • Complete a Property Irregularity Report (PIR) at the baggage claims desk.
  • Provide details of your bag and keep a copy for yourself.
  • Keep your boarding card and baggage tags.
  • Enquire about the air carrier’s daily allowance policy, if applicable.
  • Request the contact details of the baggage department and ask if there is any online tracker system available to check the status of your bag.
  • Keep receipts for all necessary expenses resulting from luggage arrival delays.
Complaints

Unless the airline admits to the loss of the checked baggage at an earlier stage, checked baggage is considered “lost” if it has not arrived at the end of 21 days from the estimated date of arrival. You can then write to the airline to claim compensation.  

 

 

Tu je link od Lufthanse: 

 

https://www.lufthansa.com/de/en/anfrage-auf-kostenerstattung-bei-einer-gepaeckunregelmaessigkeit

 

Kolkor vem je max kar lahko dobis okoli 1600Evrov, ampak je baje precej zoprn postopek. Jaz bi zacela vse skupaj in upala, da se vmes kovcek prikaze. 

 

 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Sporoči rezultate prosim. Me zanima, koliko časa dejansko potrebujejo in koliko komplicirajo. Oziroma a dajo 20 dolarjev na kilo in to je to, al se lahko z njimi pregovarjaš, da si imel v kufru guccijeve čevlje.

 

(Še bolj pa me zanima, kako se prtljage izgubijo in kako se najdejo prtljage brez lastnikov, kar je bržda povezano. Ob vseh nalepkah, kam gredo?)

Povezava do prispevka

Znancu je nekdo drug vzel kovcek pomotoma namesto svojega in so ga/jo hitro doklicali (kontakt informacije so dobili od kovcka, ki je ostal). Verjetno obstajajo primeri kraje, samo je bos res skusal ukrasti nekaj, kar je v 50/50 polno umazanega perila, ki verjetno ni niti tvoje velikosti. Problem so povezani leti, kjer gre kovcek na eno lokacijo potnik na drugo, potem se pa po moznosti se kake bar kode zbrisejo, nalepke unicijo in je tezje razbrati kam ga poslati nazaj. 

Povezava do prispevka
LordFebo reče Dne, 20. 11. 2023 at 19:40:

Sporoči rezultate prosim. Me zanima, koliko časa dejansko potrebujejo in koliko komplicirajo. Oziroma a dajo 20 dolarjev na kilo in to je to, al se lahko z njimi pregovarjaš, da si imel v kufru guccijeve čevlje.

 

(Še bolj pa me zanima, kako se prtljage izgubijo in kako se najdejo prtljage brez lastnikov, kar je bržda povezano. Ob vseh nalepkah, kam gredo?)


Zaradi očitne ignorance Lufthanse sem primer predal eni zunanji firmi. Obljubljajo mi 1500€ izterjatve, če so uspešni mi od tega poberejo 25%
Javim kaj se bo zgodilo.

Sicer se pa predvideva naslednje: Kovčku se je med prelaganjem v frankfurtu iz letala na letalo odtrgal tag in je zato šel v centralno skladišče, kjer pa ne jebejo žive sile...
 

  • Račka +1 1
  • Ne me jebat 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Evo update.

Zaradi ignorance lufthanse, sem najel eno zunanjo firmo za izterjatve, kar se je izkazalo za napako. Tudi oni so mencali in nič naredili, zaseldeil sem tudi kar nekaj bed revuejev. Fora je, da na koncu ne veš kdaj oni dobijo denar nakazan, začnejo z zavlačevanjem, ki traja in traja...dokler ne obupaš. K sreči sem dovolj hitro ukrepal in preklical pooblastilo, kar me je sicer stalo 50€ (kao stroški), vendar sem požru...

Nakar sem šel ponovno sam v akcijo. Dejstvo je da ti je prevoznik po monteralski konvenciji dolžan izplačati odškodnino v max višini 1.709$. Na to se vedno izklicujte, pri meni je tole trajalo sedaj en mesec, poslal sem okrog 10 emailov. Poslužili se bodo vseh možnih trikov od ignorance, do kao avtomatskih odzivnikov, sklicevali se bodo da rabijo račune stroškov itd...
Potrebno je samo vztrajati, bodite sicer spoštljivi, navajte monteralsko konvencijo, pa kakega odvetnika omenite.

Te zunanje izterjatvene firme je najbolje kar pozabiti, oni ne naredijo nič drugače, kar lahko vi sami. Edino če bi prišlo do sodne obravnave, kar je pa zelo malo verjetno, ker družba raje izplača tak znesek, ker se zaveda, da ga je dolžna, vendar zavlačujejo, ker upajo da obupate


Po skupno ene dvajsetih emailih in pol leta sitnarjenja, sem danes dobil sporočilo, da mi bodo nakazali 1026€

  • Račka +1 3
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...