Skoči na vsebino

GPS tracker


mumbo360

Priporočeni prispevki

A mate izkušnje z gps trackerji? Ne bom nikogar stalkal ampak bi dal na štirikolesnik pa mogoče enega v avto. :ninja: Če kdo ukrade eno ali pa drugo.

 

Vidim na aliexpressu neke cheap trackerje po par eur. No tisti z večjo baterijo kot je npr 10000 mAh so okoli 30 eur. 

 

Pa eni majo za sim kartice drugi nimajo? Če ma ker v uporabi ako lahko pove če deluje okej in kakšen je app, čista kitajska polomija ali ne? 

 

 

Povezava do prispevka

Sej majo tudi take z sim kartico preko katere pol javi valda lokacijo v aplikacijo.. mamo na telemachu prepaid simko za 2 eur za 100gb podatkov za 30 dni tako da ni to nek strošek

 

Kar se tiče airtaga ne vem če zaupam/verjamem v to tehnologijo, ker kolikor sem že pisal o svoji izkušnji z ukradenim iphone.. to se je zgodilo ob 11.30 uri a v macbooku aplikaciji Find my mi je kazalo zadnjo lokacijo od prejšnjega dne ob 8.00 uri. S tem da ko je bil iphone ukraden je imel prižgane podatke, internet je delal normalno, lokacija je bla aktivna, pa še v Londonu ma vsak drugi iphone na katere se tudi kao poveže da sporoči lokacijo.. 

 

sej te cheap kitajske gps trackerje je za sprobat, ni to nek dnar, samo ne bi rad nek šrot iz prve kupil

 

 

 

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 4 urami:

sej te cheap kitajske gps trackerje je za sprobat, ni to nek dnar, samo ne bi rad nek šrot iz prve kupil

 

Ma po mojem nimas kaj falit, če tako pomisliš, ima že vsaka kitajska ura za 25€ notri GPS, mogoče ni do metra natančen, ampak namenu služi. Verjamem, da so tudi cheap kitajski GPS trackerji čisto v redu.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 55 minutami:

To zgleda kul, sam samo za info ce bi kdo gledal Lite verzijo... laufa na 2G omrezju... ce se ne motim pri nas kmalu ne bo vec 2G omrezja :) 

 

sem opazil da jo majo tudi slovenci na voljo, pa se cenejse je

 

https://moto-oprema.com/Artikel/sizzapp-gps-sledilna-naprava-4g/?lang=sl

 

https://moto-oprema.com/Artikel/sizzapp-gps-sledilna-naprava-obd/?lang=sl

 

https://moto-oprema.com/Artikel/sizzapp-gps-sledilna-naprava-2g/?lang=sl

Povezava do prispevka
DannySmit reče pred 10 minutami:

3G ne bo več, 2G bo vrjetno ostal za vedno ker najbolje pokriva teren in je pomemben za 112

V veliko drzavah po Evropi je planirano da se 2G oddajniki ugasnejo/onemogocijo nekje do konca 2025... Nekaj jih je do 2030, ene par jih se nima plana...

Svica je npr. kompletno ugasnila ze v 2021 in 2022... 

Povezava do prispevka
DannySmit reče pred 1 uro:

moja napaka pol, a plan je da se vse nadomesti z 4g signalom? a ne bo ful manjše pokritje ob istih lokacijah baznih postaj?

Ja in ne

 

Odvisno je od frekvence in od celice

Z nižjo frekvenco imaš boljšo pokritost ampak manjši throughput in obratno 

 

V glavnem z 700 ali 900 mhz na 

4G imaš imo dosti dobro pokritost da lahko voice storitve zagotavljas približno na nivoju 2G, z boljšo kvaliteto

Povezava do prispevka
Me3do reče pred 13 urami:

V glavnem z 700 ali 900 mhz na 

4G imaš imo dosti dobro pokritost da lahko voice storitve zagotavljas približno na nivoju 2G, z boljšo kvaliteto

Tole žal ne drži. Pogosto v praksi vidimo, da je iz iste bazne postaje iz iste antene 4G 800MHz tudi do 10dB slabši kot 2G 900MHz.

 

In posledično na ruralu pogosto prej ostaneš brez 4G signala, 2G je pa za silo še OK. 

 

Velja tako za A1, kot Telekom. Telemach nima 2G na 900MHz (ampak 3G na 900MHz, kar pa je že druga zgodba).

 

4G ali 5G na 700MHz ima malo manj propagacijskega slabljenja v primerjavi s 4G 800MHz, ampak samo za kak dB ali dva.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...