Skoči na vsebino

P: Intel i5 6600k + matična plošča, €50 za oboje


mat579

Priporočeni prispevki

Procesor stabilno deluje na 4.38Mhz (uradno je boost 3.9Mhz), se ne spomnim ali sem jaz overclockal ali avtomatsko boosta. Poraba pri igrah je do 47-49W (uradno je TDP 91W). Zraven zastonj priložim odlično matično ploščo ASRock Z170 Extreme4 (ima M.2 režo).

 

Trenutno je procesor še v uporabi, novega sem že naročil, pride v nekaj dneh. Ko bom 6600K odmontiral, bom zbrisal ta odstavek.

 

Najraje prevzem na Viču v LJ.

 

 

Povezava do prispevka
Lenkas reče pred 22 minutami:

ce bi mel kupca ne bi visal cene in bi prodal

 

mislm sej un k ti bo dal 50/60 za 10 let star cpu pa plato se bo tut sam nategnu na suho

Poglej si cene na bolhi, 6600 (en k, en non-k) se prodajata za €50 iz štajerske, tko da je še poštnina...  1151 low end mATX matična (ASRock H110M-DVS) se prodaja za €40, boljše so veliko dražje... Tko da če ne nisi zainteresiran za dat okol €50 za K varianto in solidno matično, pač bodi tiho. Cheap fuck.

Opera Snapshot_2024-07-06_211950_www.bolha.jpg

Povezava do prispevka
mat579 reče pred 10 minutami:

Poglej si cene na bolhi, 6600 (en k, en non-k) se prodajata za €50 iz štajerske, tko da je še poštnina...  1151 low end mATX matična (ASRock H110M-DVS) se prodaja za €40, boljše so veliko dražje... Tko da če ne nisi zainteresiran za dat okol €50 za K varianto in solidno matično, pač bodi tiho. Cheap fuck.

 

:ododava:

 

pejt rajs nategovat na bolho pa se ne blamiraj tukaj

Povezava do prispevka

Poglej na ebay, oznaci "sold" pod filtri. Za okoli $30 grejo, seveda plačaš še vsaj toliko poštnine. Plus carina, pa čakaš vsaj 3 tedne. Zato nebi bil €50 noben nateg za cpu+mobo.

uredilo bitje mat579
Povezava do prispevka
bendeho reče Dne, 7. 7. 2024 at 9:37:

Poročaj kako ti bo delal ddr4 2133mhz ram na novi matični

Dela super, mam dva različna rama (2 palčki od Corsair, 2 od Hyper-x), oba sta 2133Mhz, od Corsair je CS16, od Hyper-x ne piše, CPU-Z pravi da majo vsi malce različne čase, okoli 16. Sem naredil manjši benchmark, odpiranje projekta v Unreal Enginu: prejšnji CPU 4:12, novi (i5 13400F) 2:58. Drugi benchmark je bil rendering enega videa v Davinci Resolvu, stari cpu 6:23, nov 2:25. Na žalost nisem drugega meril, mogoče bi kakšno zipanje/unzipanje bilo zanimivo, ker je baje bolj odvisno od rama. Zanimivo bi bilo primerjat z hitrejšimi rami, ampak za zdaj ne načrtujem nadgraditve, kar je bil cel point tega da sm ostal na DDR4.

 

Sem prodal :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...