Skoči na vsebino

ZDA - pospešeno hirajoč imperij


Kruz

Priporočeni prispevki

tretja eksplozija, mogoce bo ze udar pesadije na letalisce danes, 

 

all is in play with sleepy joe

 

 

po unmu videu k sem ga jaz vidu je zrtev verjetno +100, zacel smo z 10, zdele mislm da je 40, still room 

 

EDIT1: smo ze na 10 dead marines

 

EDIT2: talibani bodo danes kao raidali stanovanja po Kabulu in search of isis, mogoce se kaksnega prevajalca najdejo vmes

uredilo bitje MikeHunt
Povezava do prispevka
MikeHunt reče pred 28 minutami:

 eno resno vprašanje, a so komu realno Latinos, non white?

 

men se zdi to precej precej ameriška fora, men so to mal bol zapečeni španci

 

 

 

pač Američani majo čist drugačno rasno klasifikacijo, kot npr. mi

 

po naših kriterijih je npr. v Mehiki večina mesticev (bela + rumena), sledi rumena (Indijanci) in šele nato belci ...

Povezava do prispevka
bainit reče pred 1 uro:

morem pa reči, da sem mislil, da bo več slišati od Kamale, tako ni pa praktično nič. če ne bo kandidiral 2024, ona nima šans.

 

Zanimivo da misliš da bo do 2024 od Amerike ostalo karkoli za kar se da kandidirati.

 

Sleepy Joe, the last US president

Povezava do prispevka

še tariq ali je neki spisu

 

Navedek

The brilliantly lit Green Zone was always surrounded by a darkness that the Zoners could not fathom. In one of the poorest countries of the world, billions were spent annually on air-conditioning the barracks that housed US soldiers and officers, while food and clothing were regularly flown in from bases in Qatar, Saudi Arabia and Kuwait. It was hardly a surprise that a huge slum grew on the fringes of Kabul, as the poor assembled to search for pickings in dustbins. The low wages paid to Afghan security services could not convince them to fight against their countrymen. The army, built up over two decades, had been infiltrated at an early stage by Taliban supporters, who received free training in the use of modern military equipment and acted as spies for the Afghan resistance.

 

 

https://newleftreview.org/sidecar/posts/debacle-in-afghanistan?

Povezava do prispevka

ja ne vem, norčuješ se iz tega, da so kao ljudje, ki so vdrli v ameriški hram demokracije in s tem vsaj zapolnili imaginarij s tem, da lahko tolpa ljudi naredi vpad v ta hram (recimo ena oborožena in resna) in se vsaj za 5 sekund razglasi za oblast ZDA, medtem ko so kao v realnosti talibani ameriki bolj nevarni

 

čeprav talibani vse kar lahko naredijo, da s kalašem streljajo na ameriškega vojaka 10.000 kilometrov stran od amerike

 

torej ja, nekako so domestic ljudje, ki lahko sesujejo obstoječi politični red bolj nevarni kot eni afganistanci tam sred puščave, ki nimajo nobene veze z ameriko

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
  • Trol 3
Povezava do prispevka
Navedek

ja ne vem, norčuješ se iz tega, da so kao ljudje, ki so vdrli v ameriški hram demokracije in s tem vsaj zapolnili imaginarij s tem, da lahko tolpa ljudi naredi vpad v ta hram (recimo ena oborožena in resna) in se vsaj za 5 sekund razglasi za oblast ZDA, medtem ko so kao v realnosti talibani ameriki bolj nevarni

Dobr troll, se boljse sprenevedanje

 

 

 

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

ja talibani imajo zdaj oblast

torej američani morajo sodelovati z oblastmi, ki nadzirajo ozemlje

 

a ne; ker američani niso nadzirali ničesar, razen centra kabula in par kilometrov okrog svojih baz po državi; in ko so šli na množične patrulje so v času sprehoda nadzirali tisto ozemlje, zvečer so pa spet talibani prišli nazaj v vas in izvajali dejansko oblast; američani in talibani skupaj nadzirajo chekpointe pri letališču, talibani spuščajo ljudi skoz prvi obroč

uredilo bitje AdamSmit
Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 23 minutami:

ja no razloži mi pol point

 

Lepo se delas neumnega s tvojimi izjavami;

 

Tista tema je Navaden dmg control, kot tvoj post na naslednji strani.

 

Glede na to da se sama kitajska preferira trumpa, sovrazis libshite pa itak oba veva kje stojis tako da ne trosi mi casa, prosim.

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...