Skoči na vsebino

Android


Arey

Priporočeni prispevki

A je kakšna fora, da ti pri izgubi signala/prehodu meje hitreje vzpostavi signal? Na Edge 40 mi večkrat sploh ne prestavi, včasih traja po uro in več. Imam Telemach in narejeno, da avtomatsko poišče signal. Če ročno poiščem signal ga najde takoj a na motorju je debilno, ker se moram ustavit, da naklikam.

Povezava do prispevka
modriadsl reče pred 14 minutami:

A je kakšna fora, da ti pri izgubi signala/prehodu meje hitreje vzpostavi signal? Na Edge 40 mi večkrat sploh ne prestavi, včasih traja po uro in več. Imam Telemach in narejeno, da avtomatsko poišče signal. Če ročno poiščem signal ga najde takoj a na motorju je debilno, ker se moram ustavit, da naklikam.

 

Jaz ti lahko povem, da sem imel na Pixlu podobne težave in se je to rešilo z updati. Prej je pa pomagal edino vklop in izklop airplane mode, potem je takoj našlo signal.

Povezava do prispevka

Včasih si tudi mel samo 2g signal 

 

Jeba je ker ma večina operaterjev posebne pogodbe med sabo in se potem forsira uporabnike ki so v roamingu na določenega operaterja s katerim je podpisana najboljša pogodba

Zdej, včasih to zagrabi, včasih ne, včasih bi telefon drugace pa network ne pusti, itd

Če ti recimo na vsak način ne rata dvignit 4g data v roamingu je najboljše čimprej prijavit napako svojemu operaterju in on potem prijavi napako roaming partnerju (recimo primer, prideš na Hrvaško prijavljen si v HT omrežje ampak ti dela samo 2g/3g - peijavis napako + lokacijo in upaš na najboljše :))

Povezava do prispevka

Nabavil sem Pixel 7 navadnega.

Vse kul, ampak kaj to dogaja mikrofonu. Po dolocenem casu se nekak mikrofon blocka in ko me kdo klice, dobim popup "Unblock microfone", ampak ne dela. Morm prov ugasnit telefon.
Neki sem tweakal razne nastavitve in permissione, bom vidle ce bo resilo ampak a je mel kdo podobne probleme?

Fak no flagship Googla pa osnovna funkcija telefona dela probleme :wacko:

Povezava do prispevka
seattle reče pred 11 urami:

Nabavil sem Pixel 7 navadnega.

Vse kul, ampak kaj to dogaja mikrofonu. Po dolocenem casu se nekak mikrofon blocka in ko me kdo klice, dobim popup "Unblock microfone", ampak ne dela. Morm prov ugasnit telefon.
Neki sem tweakal razne nastavitve in permissione, bom vidle ce bo resilo ampak a je mel kdo podobne probleme?

Fak no flagship Googla pa osnovna funkcija telefona dela probleme :wacko:

Tudi jaz prvič slišim za tole...

😮

 

Moj ima tezave z nova launcher odkar je na Android 14... Verjetno bi to rešil povrnitev na tovarniške nastavitve, a se mi res ne da vse nanovo nalagati 😄☺️🫣

Povezava do prispevka

 

seattle reče pred 10 urami:

Za moj problem sem naredil factory reset in problem se je spet pojavil.
Po nekaj urah se Mic zabloka, ne pomaga stiskanje na gumb Unblock v popupih in v quick menuju.
Ce ugasnem telefon je pa potem ok. Zgleda je nek softwerski problem, lahko tud kak 3rd party app vpliva na to.

 

Jaz bi najprej v appih, kjer tega ne potrebuješ, v permissionih odstranil microphone access, da vidiš, ali kakšen app vpliva na to.

 

Drugače pa, ne za te strašit, ampak je bila serija Pixlov 7 z defektnimi mikrofoni. Je pa res, da v tistem primeru sploh niso delali.

Povezava do prispevka

imam cudno tezavo, ce se je slucajno ze kdo srecal z njo. obcasno ne morem ne klicati stevilk ne sprejemati klicev. istocasno pa lahko posiljam in sprejemam sms/mms, tudi mobilno omrežje deluje normalno. najprej se je pojavljalo obcasno sedaj pa je vse bolj pogosto in dlje casa preden lahko ponovno klicem (tudi do dve uri). omrežje hot, huawei p30 lite.

se bolj cudno je, da ko sem dal sim kartico v starejsi telefon (honor9) mi je klicalo brez problema, ko sem jo dal nazaj v trenutnega pa mi klici se vedno niso delali.

poizkusil sem resetirati omrežje pa ni pomagalo.

kaka ideja kako to resiti?

Povezava do prispevka

Ma jaz nebi več vzemal Pixla. Prodajam mojega 6 Pro drugače v bazarju. Top telefon za tisti denar :D

 

Po polni ceni je pa nateg stoletja, v bistvu je telefon prilagojen ameriškemu tržišču (večina zanimivih funkcij itak deluje samo v USA, recimo "hold for me" in take neumnosti.

 

Kvaliteta izdelave tudi šepa, recimo na Pixlih 8 se zdaj pojavljajo mehurčki na zaslonu, krneki.

 

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

eno čudno opažanje: imam 5 let star Sony Xperia xz1, leto nazaj mu je ful hitro začela deteriorirati baterija. Če je baterija zdržala prej več kot en teden, je to v 1-2 mesecih padla na zmožnost, da zdrži kake 2 dni ob enaki uporabi.

Zadnji mesec pa opažam nekaj presenetljivega - baterija je zopet sposobna zdržati kakih 4-5 dni ob zelo podobni uporabi!

Kdo ve, kaj se je zgodilo?  Kakih nastavitev nisem spreminjal, niti snel ali zbrisal kakih aplikacij, ki bi bile požrešne ali kaj takega...avtomatsko se je zadeva začela izboljševati.

Je možno, da je bilo softwersko nastavljeno, da je baterijo kazalo, kot da crkuje, po enem letu pa je program prenehal s tem zavajanjem? Kot, da bi si proizvajalci mislili, da bom v roku enega leta ob tako "zanič" bateriji že zamenjal telefon in nikoli ugotovil, da v resnici z baterijo ni bilo nič narobe?

 

bom vesel kakega mnenja...

Povezava do prispevka
vertov reče Dne, 4. 12. 2023 at 22:21:

Ko gre telefon kaput in se ti zaslon izmaliči in bi rad rešil fotke, ki jih imaš na telefonu. Obstaja kak posameznik/podjetje, ki se ukvarja s tem?

 

Mislim da je praksa da ti zamenjajo displej (i guess, da če imaš kak popularen model imajo kak displej viška na zalogi za ta primer), pa potem rešujejo.

 

vsaj tako sem slišal ob pogovoru na enem servisu včeraj

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...