Skoči na vsebino

[uradna] mopij tema


Priporočeni prispevki

Ni glih tako. Sodobne "dual sport gume" so bolj ali manj enake kot cestne variante, gre se samo za videz. Ti iz prakse povem, da se na primer en TKC70 Rocks vozi enako kot na primer Trail Attack, ki se spet vozi enako kot Road Attack (ker je fakin enaka, samo več profila ima - marketing dela svoje). Edino čepe rabiš v ušesih in po 5-6 tisoč km je ni več.

 

Omejitve se poznajo pri bolj hard vožnji na asfaltu, ko se guma pregreje in se zobki dobesedno trgajo/vihajo. Ampak večina ljudi itak ne izkoristi gume niti približno do skrajnosti na navadnih cestah (čeprav 99% ljudi misli, da jo), tako, da če mene vprašaš, nima smisla govoriti o tem, da je taka guma nevarna na cesti. Kvečjemu je bolj varna, ker lažje odpelješ kakšen patch peska na cesti oz. mokro cesto.

Povezava do prispevka

lej, ce mas dve gumi iz enakega compounda in je ena "cestna" ena pa "offroad" bo cestna dala vec gripa, ker je vec gume v stiku z asfaltom. pika. tle ni kaj za debatirati.

 

ce mas pa ti "offroad" gumo, ki je super mehka in "grippy" pa je seveda lahko boljsa od neke trde "cestne". ampak ne primerjamo tega, ker ti si lahko vedno kupis cestno gumo zeljene trdote in bo na cesti vedno boljsa od offroad gume iz istega materiala.

Povezava do prispevka

Ma to itak drži, sej ni govora o tem. Pravim samo, da ni neka pseudo knobby guma nevarna po asfaltu, za normalno (tudi bolj hitro) vožnjo je čisto enako varna kot kakšna bolj športna.

 

Folk gleda na splošno na moto gume precej čudno, ker gre za varnost mora bit torej guma oh in sploh najjača superšportna. In potem dajo za komplet 400€, traja pa jedva 4 tisoč km. Peljali bi se pa po cesti, z vožnjo velike večine motoristov, povsem enako kot z eno bolj turistično (ali "trail" na endurah/scramblerjih), plačali pol manj, trajala pa bi 3x več.

 

Te dual sport, trail ali kakor koli že gume so off-road točno nič, tukaj gre samo za izgled in marketing, ko prideš na bolj zahteven teren si mrzel. Edino na malo bolj globokem makadamu so malo bolj stabilne, ker spredaj ne "plavajo, to je pa to.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
drevored reče pred 1 uro:

grem sam naslednjo soboto, samo moram se servis na mopedu nekak zrihtat.

 

pocasi ze pakiram. na google mapsih bi si moral lokacije oznaciti tko kot si ti naredil pa ne znam 

a si si nabavil set za krpanje pnevmatik ?

 

brez tega jaz ne bi šel v turčijo 

uredilo bitje bna
Povezava do prispevka

mam unega, ki si ga zadnjic prilepil. notri so neki crvi pa par plinskih bombic. mam tud taboljso asistenco zavarovano: Asistenca Moto Premium 44 eur

 

stvari za videt so priblizno taksne: https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1XjmmK72RfNRnLEa5GrlMdfZWEuy4-4o&usp=sharing

 

zahodni del je bolj turisticne znamenitosti. vzhodni del in cilj - iranska meja, je pa bolj, da vidim kaksna je pokrajina, mesta in ljudje tam.

 

nekje v turciji bom probal tud gume zamenjat. yolo. pomoje v gaziantepe ali nekje tam.

Povezava do prispevka

kva me je prehlad polozil v pojstlo ta teden.

 

komi dans sem lahko sel do as domzale po nov cep karterja in so me pozitivno presenetili in vzeli moped na servis, da bodo zamenjali olje, ker drgac se mors narocit dva tedna vnaprej.

 

zdej sam upam da me tud racun ne bo presenetil

 

za trip pa nekak dvomim da bom sposoben it jutri jebemomast

Povezava do prispevka

prvi dan transfer 870km. meh. lahk bi dlje sam sem se komi ob sedmih vstal ob osmih startal. na hrvaskem po pomoti zavil proti sisak. 

 

po srbski ac skoz gledal kje je @moderator a njega nikjer. 150km pred city of nis zacelo prat in nehalo mal pred nisom. do nisa bedna ravna avtocesta skoz. po njem pa se narava razgiba in je full lepa hribovita okolica. je pa zelo neprometna cesta dalje dol proti bolgariji. tud bencinskih ni vec na ac.

 

zdej tle spim v nekem trucker hostlu za 20eur in pojedel sem malo porcijo cevapov plus pivo za 10 eur. in pol nej bi bla srbija poceni... bencin tudi drazji kot pri nas.

 

jutri pa prvi sightseeing v bolgarskem gorovju, ceprav je vremenska napoved kisla. mogoce bo treba cimprej do turcije na morje.

 

Screenshot_2022-06-11-19-10-49-137_net.osmand.thumb.jpg.83d42394aa7fcd756a901e9cf204dd2d.jpg

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...