Skoči na vsebino

Izgubljeni žanri


Priporočeni prispevki

pred 1 uro, XEcutIor pravi:

Ja poglej par objav višje, kaj si objavil.

Nek link od Humble Bundle, kjer sem šele s klikom na povezavo, še prej pa od kolega mn3njalničarja, izvedel, da gre pri temu packu samo za Sierra igre.

OK razumem. Iz moje objave, kjer so slike iger in link do paketa z njimi, nisi izvedel za katere igre gre. 👍 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Stunts so dobri dokler si uspešno lažeš, da ne gre za dirkačino. Sem igral tudi sam in pozabil na igro, ko se je na moji 486 znašel The Need For Speed. Rok trajanja, ampak hands down fanom te igre o katerih je pisal Ćamir. V dobi Trackmanie oni urejajo proge za Stunts in se dobivajo po Evropi na mitingih.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

stunts zahteva posebno mero discipline in filigranske natančnosti

 

to je lastnost starih igrc - namesto izpopolnjenega fizikalnega modela te čaka gotova smrt ob najbolj bežnem stiku z ograjo.

 

v trackmanii se zabijaš v vse živo, boli te john cougar mellencamp.

 

ni primerjave med tema igrama.

Povezava do prispevka
The-Saint reče Dne, 8. 5. 2020 at 10:13:

Vem da ni. Samo je pa odžrl svoj delež in nekako so predvsem bedne igre pridobile naveljavi. Po domače v masi tega kar se danes producira in kar se danes na svetu igre, je manj kvalitetnih iger in več smeti.
Pa prepričan sem, da ravno zato ker se da z bedno igro, ki jo je enostavno in poceni na redit, vseeno dobro zaslužit, se marsikdo novo usmeri že v štartu v to. Posledično se na res kvaliteten igre dolgo čaka. Včasi so tudi kvalitetne igre prihajale bolj konstantno ven, so bila celo obdobja ko je bila poplava dobrih iger naenkrat...

Drugače pa strinjam se z vsemi ki pravite da nisem najbolj na tekočem glede zadev. To je do neke mere res. Samo to je kot kura ali jajce. Lahko ne poznam ovolj dobrih iger ker nisem na tekočem, ampak na tekočem pa nisem tako kot svoj čas, ravno zato ker je bilo vedno manj iger ki so me pritegnile. Še vedno spremljam kaj prihaja ven po želji da bi kaj dobrega igral. Samo me nič ne pritegne zares. Kako dolgo že čakam na cyberpunk naprimer... Sem pa nazadnje raje igral remake commandosov, kot pa recimo kaj drugega novega... ALi pa kot sem v štartu napisal, sem se raje starega kings questa lotil, pa imam wolcen instaliran pa ne vem če sem ga 2 uri skup igral, pa sem sicer fan žanra... Verjetno bom na kak nov diviniti spet čakal leta...

 

Živiš v paradoksu.

 

Napisal si, da te nove igre ne pritegnejo zaradi premalo izvirnosti, istočasno pa si napisal da ne spremljaš razvoja iger in potem da ga celo spremljaš. Ne znaš niti vrednotit dosežkov industrije, saj kljub nepoznavanju pišeš da čakaš na Cyberpunk 2077, torej ne ceniš Human Revolutiona, ki je 2011 pokazal, da industrija ne drvi v enoličnost in se kakovost starejših naslovov spoštuje. Kajti igre danes so izvirne v enaki meri kot so bile nekoč, celo nekoliko bolj zaradi indie scene. (The Witness)

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 10 urami:

Ja, ampak glej, če se v Trackmaniji zabiješ, si lahko ob čas.

 

A je v Stunts bilo možno driftati? Ne spomnim se dobro fizikalnega modela, ne vem več ali je šlo za barvne škatle, ali pa so avti imeli vsaj nekaj dostojanstva.

avti so mel v simulacijah precej časa fizikalni model, ki jih je obravnaval kot točkasta telesa kar se tiče stika s podlago. če si šel prehitro, te je odneslo ven iz ovinka, to je blo vse.

 

Pri stunts se spomnim, da sm mel naštudirano za posamezne avte, s kakšno hitrostjo smejo v ovinek.

 

Drgač mal boljša igrca z editiranjem prog je bla Grand Prix Unlimited.

Povezava do prispevka
ĆAMIR reče Dne, 8. 5. 2020 at 10:21:

Ne sanjat model, kako konsistentno je izhajanje top iger tam nekje od 2015/2016 dalje pomoje še ni bilo v zgodovini. High budget summer blockbusterji, res dobre proper indie zadeve, bolane garažne igre, pač dobesedno vse maš pokrito. Sam to ne gre tako, da se pač pri sebi odločiš, da je vse novo slabše in se nič ne trudiš poiskat, forum pa tudi ne more bit tvoj osebni suženj, da te bomo zdaj neki razsvetljevali ... 

Evo, to je moj repost iz starega foruma, ko sem pisal TOP 10 za par zadnjih let, ampak to niti približno ne zajema vseh špilov oziroma celo jaz bi zdaj kakšne zamenjal. Samo mogoče za začet raziskovat nove igre bo dovolj:

2018
Celeste
Red Dead Redemption 2
Tetris Effect
Kingdom Come: Deliverance
Return to Obra Dinn
Exapunks
Into the Breach
Monster Hunter World
Thronebreaker: The Witcher Tales
Katamari Damacy Reroll

2017
Legend of Zelda: Breath of the Wild
Rain World
Persona 5
Nier: Automata
Horizon Zero Dawn
Opus Magnum
Hellblade: Senua's Sacrifice
Hollow Knight
Mario + Rabbids Kingdom Battle
Cuphead

2016
The Witness
Stephen's Sausage Roll
Quadrilateral Cowboy
VA-11 Hall-A: Cyberpunk Bartender Action
SHENZHEN I/O
Uncharted 4
The Last Guardian
Anatomy
No Man's Sky (verzija l. 2019 :D)
XCOM 2

 

Na tale post  bi samo to še dodal.

Sam sem s tem, ko sem si končno lahko privoščil sodoben računalnik začel igrat vse "najboljše" igre zaporedno od leta 2010 naprej, ki so po popularnosti/oceni nekako ok, neglede na žanr.

Na leto to prinese nekje 40 iger.  Sedaj sem v letu 2017 in definitivno lahko trdim, da se kvaliteta viša v praktično vseh aspektih.

 

Koliko od vas je dejansko naredilo kaj takega, da lahko jamra kako danes ni več dobrih iger? Pač vam igre niso všeč. Stare igre so vam všeč praktično samo iz nostalgije. Mislim, da je to zadnja misteriozna stvar tukaj.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...