Skoči na vsebino

Formula 1 S2023


OBELIX

Priporočeni prispevki

Sem upal, da bo Legleg pokazal mal več v prvi zavoj, samo jasno ciljali so skupno na P2 v ekipnem. Samo jih je Sainz uničil. Sicer tudi Lojze ni pokazal nič več, ampak na koncu je zmanjkalo. 

 

Čestitke RBR, MAXu in Adrianu. Skupaj so trenutno z naskokom pred vsemi. Ajde, da bi dali dva Pereza v avto bi ostali še imeli nekaj šans, tako pa no way. Imajo že avto za drugo leto verjetno pod streho in verjetno so z mislimi že pri spremembi pravil in kako spet ugnati vse v kozji rog. 

 

Mečka čudežno na P2, čeprav so celo sezono jamrali in tarnali ter se večinoma vozili za RBR, Astonom, Ferrarijem in zadnje čase Mkvarnom. Kako jim je to uspelo? Za dobro naslednjega leta, upam da so isto že prestavili vse v naslednjo sezono, da se končno iz 0 lotijo avta, ki je bil letos nek Frankenštajn lanskega. 

 

Ferrari..... eh.... ne vem, te so sami sebi v napoto, niti ne rabijo tekmecev. Z enim Brawnom v ekipi bi zlahka pobrali P2 v obeh prvenstvih in verjetno kako zmago več. Tako pa šalabajzerji leta. 

 

Mkvarn iz začetnega grdega račka je nastal labod, ki je mešal štrene drugo polovico sezone. Imajo dobro osnovo, super šoferja in če nekaj epsko ne zajebejo preko zime, so drugo leto lahko tik pod vrhom. Mi je pa Piastri iz dirke v dirko bolj všeč, še nauči se šparati gume pa bo Noris hitro za njim. Lando je premehak in zame ni team leader na katerega bi se zanašala ekipa.  

 

Aston... Če hitro ne postavijo razvoja nazaj na pota iz začetka 2023 bodo Alonsova tarnanja iz dirke v dirko hujša. Lance je itak samo za cifro in tako bo ekipa samo še tonila. 

 

Ostali?

 

Reno pogorel na celi črti, kar ni presenečenje glede na njihovo zgodovino. So enostavno preveliki Francozi. Sem poslušal veliko intervujev bivših dirkačev, ki so vozili za Reno. Jebe jih trm, da mora vse biti Francosko in domače, pa čeprav gumica od švaba tesni trikrat bolje kot francoska. 

 

Williamsu manjka ena finančna injekcija. Albon mi je super šofer, samo brez $$ ne bo razvoja. 

 

Alpha karkol bull, pač slepo črevo ekipe RBR. Zna se zadeva obrnit na bolje, če dobijo večino delov od RBR za naslednje leto. 

 

Alfa in Haas, dve potapljajoči ladji...

 

A čakamo naslednjo sezono z veseljem?

 

JASNO 

 

Samo še 97 DNI !!!!  

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Godlike: Max Verstappen. To kar je letos naredil Max z Red Bull raketo, je neponovljivo. Take dominacije ni niti Schumacher dosegel in potrjuje se mi misel, da gledamo Michael v.02 upgrade verzijo dominantnega dirkača. Jeba, če nisi njegov fan.

 

Štirje mušketirji: Hamilton, Alonso, Leclerc in Norris so bili best of the rest zame, vsak z določenim deležom M.I.A. dirk, napakami sem ter tja in nekonkurenčnim materialom na različnih dirkah sezone. Sainz takoj za njimi.

 

Omembe vredni: Albon, Gasly, Hulk in Tsunoda. Vsak po svoje opravil z moštvenim kolegom in presenetil s kako dirko ali kvalifikacijami. Albon še najboljši iz te grupe.

 

Rookie leta: Oscar Piastri. Tbh konkurence praktično ni bilo, Oscar pa je takoj nakazal, da bo kmalu v dirkaški špici. Zaku se samo smeji, da ga je speljal Alpinu, pa čeprav je moral to plačati z Ricciardom.

 

Senzacija leta: Liam Lawson. Pride, pobere pike, gre. Legenda.

 

Rupe leta: DeVries, Sargeant, Stroll. Žal bomo morali dva gledati tudi naslednje leto.

 

Geriatrik leta: Bottas. Vozil je z energijo penzionista v Alfa Romeo kabrioletu. Čeko ni daleč stran.

 

Preobrat leta: Mclaren. 

 

Sezona za statistiko, glede na vse rekorde, ki jih je Max letos sesul, drugače pa hvala bogu, da se je končala. Že tako je preveč nepotrebnih dirk, potem mora človek pa še Verstappening spremljat. 

  • Račka +1 5
Povezava do prispevka
Suzi Difuzi reče Dne, 27. 11. 2023 at 18:58:

Godlike: Max Verstappen. To kar je letos naredil Max z Red Bull raketo, je neponovljivo. Take dominacije ni niti Schumacher dosegel in potrjuje se mi misel, da gledamo Michael v.02 upgrade verzijo dominantnega dirkača. Jeba, če nisi njegov fan.

 

Štirje mušketirji: Hamilton, Alonso, Leclerc in Norris so bili best of the rest zame, vsak z določenim deležom M.I.A. dirk, napakami sem ter tja in nekonkurenčnim materialom na različnih dirkah sezone. Sainz takoj za njimi.

 

Omembe vredni: Albon, Gasly, Hulk in Tsunoda. Vsak po svoje opravil z moštvenim kolegom in presenetil s kako dirko ali kvalifikacijami. Albon še najboljši iz te grupe.

 

Rookie leta: Oscar Piastri. Tbh konkurence praktično ni bilo, Oscar pa je takoj nakazal, da bo kmalu v dirkaški špici. Zaku se samo smeji, da ga je speljal Alpinu, pa čeprav je moral to plačati z Ricciardom.

 

Senzacija leta: Liam Lawson. Pride, pobere pike, gre. Legenda.

 

Rupe leta: DeVries, Sargeant, Stroll. Žal bomo morali dva gledati tudi naslednje leto.

 

Geriatrik leta: Bottas. Vozil je z energijo penzionista v Alfa Romeo kabrioletu. Čeko ni daleč stran.

 

Preobrat leta: Mclaren. 

 

Sezona za statistiko, glede na vse rekorde, ki jih je Max letos sesul, drugače pa hvala bogu, da se je končala. Že tako je preveč nepotrebnih dirk, potem mora človek pa še Verstappening spremljat. 

jst bi za preobrat leta dal bolj aston. seveda preobrat nazaj. 

čene pa se strinjam z napisanim, sicer bi tsunodo izpustil iz omembe vrednih. je dandanes že tako rekoč ustaljen dirkač (tretja sezona, pa ne zgleda da bi bil vodja moštva kot je npr v mclarnu lando, v rb max ali v williamsu albon), ki je imel tekom te sezone nekonkurenčne moštvene kolege. Lawson je celo bil objektivno boljši od njega. Japanec pomoje le greje sedež za nekoga. 

uredilo bitje Chris
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...