Skoči na vsebino

6650XT nizek fps count


Priporočeni prispevki

Do aprila 2023 sen imel sem 1060 3gb, kakšen detajl sem znižal špilih (večinoma arena fps, old school boomer šuterji in podobne nebašzahtevne zadeve ) še vedno sem dosegel 144 frejmov v 1440p. vse ok.

 

menjava / upgrade

Sredi aprila 2023 sem mojo Nvidia Gainward 1060 3GB vzel ven, deinštaliral vse z DDU in vstavil Asus 6650XT 8gb. Inštaliram drajverje (AMD Software Adrenalin Edition). Vse kot v temu videu: https://www.youtube.com/watch?v=Z_hL3sHrmgc&authuser=0

 

razočaranje

Snamem drajverje za novo grafo, iz uradnega sajta, in skorajda ni blo razlike. Kaj delam narobe? Ziher sem nekje nekaj narobe naredil, verjetno je nekje BOTTLENECK or something hmm!?

V špilih večinoma sploh ni blo neke opazne razlike v stilu več fps. Pri istih nastavitvah z novo grafo dosegam samo 85-150 fps v vseh špilih (Quake Champions, Splitgate, CS:GO, Postal Brain Damaged, Turbo Overkill, Teardown). Kaj hudiča!?!?

Vmes potem kar nekaj časa nisem mel časa špilat in se s tem ubadat, povečan workload službi, pol dopust, druge zadeve....

 

No, včeraj sem se s5 spravil nainštalirat vse drajverje

Ponovno inštaliram amd_chipset_software_5.05.16.529.exe , amd-software-adrenalin-edition-23.5.2-minimalsetup-230621_web.exe , amd-ryzen-master.exe . Reštartam PC misleč ‘to bi pa moglo zdaj letet k sneta sekira’. Nope isto kot prej - povsod med 80 in 150 fps. [večinoma okoli 100 fps]

Verjetno mi neki drajverji manjkajo al pa niso updated. Snamem “SnappyDriver installer origin” posodobim drajverje še enkrat sve po redu. Ni razlike v performancu, še vedno vse isto trokiranje kot prej.

Googlam in gledam bottleneck kalkulatorje ne vem kaj narediti in obupavam. Popizditis.

Zakaj mi še vedno vse trokira v 3pm?

 

Prosim pomagajte mi. Kaj delam narobe in kje je problem? Kaj lahko še naredim da bo naposled vse laufalo tako kot treba?

 

PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 1600, 16GB DDR4, ASUS RX6650XT, WIN10

Povezava do prispevka
Zaphod_B75 reče pred 28 minutami:

V špilih večinoma sploh ni blo neke opazne razlike v stilu več fps. Pri istih nastavitvah z novo grafo dosegam samo 85-150 fps v vseh špilih (Quake Champions, Splitgate, CS:GO, Postal Brain Damaged, Turbo Overkill, Teardown). Kaj hudiča!?!?

A to si ziher, da ni spil sam loadal boljse nastavitve?

Malo tud preveri kolk mas CPU loada med spilanjem... Temperature predvsem... prah v kisti sklepam da si spucal ko si instaliral grafo v sistem?

PCIe 3.0 skoraj ziher ni bottleneck...

 

Radeon Chill si izklopil? Ker le-ta enostavno odvije grafo, ce/ko doseze ciljne FPSe...

Povezava do prispevka

Nova situacija:

 

Chill sem izklopil

CPU load med špilanjem je normalen,  temperature so  normalne, Prahu v kišti ni (oz je zelo malo) 

Bilokakšen vsync OFF prinese občutno več  fps ov 

nekih presetov ni

 

na medium-high settingih so framecounti takšni
Quake Champions 100 fps
CSGO 118-198 fps
Teardown okoli 100 fps (z vsync pa 36 fps)
Splitgate 200-330 fps

Postal Brain Damaged okoli 200 fps

 

ob teh nastavitvah:

image.thumb.png.ff9ceaf4d0aceb2af1e4e932750ebb00.png

 

image.thumb.png.cfad7006f81e826ca61951af72075ff0.png

 

Se mi je zdelo da sem v settigsih prej mel nekaj narobe nastavljeno da je bil prej  tak porazen performance. jao...

Klub temu da sem šel čez par YT videotov kako pravilno vse nastavit, sem si očitno pogledal napačnega. 

Sam še to vprašanje: Na kaj naj pazim pri nastavitvah, oziroma ker yt naj si pogledam, kje najdem kako pravilno nastavit? Domnevam da mam verjetno še vedno 3/4 settingov čist napačnih. 

 

Hvala

 

 

Povezava do prispevka

CPU je prešvoh

 

https://www.gpucheck.com/gpu/amd-radeon-rx-6600-xt/amd-ryzen-5-1600/

 

CPU Impact on FPS    -36.7 FPS    
CPU Impact on FPS %    -30.0%

 

Poglej si če plata podpira 5000 serijo, so res poceni sedaj in ni razloga da še vztrajaš na tem zastarelem ryzenu

 

Sem pogledal, podpira

 

Does Asus Prime B350 plus support Ryzen 5000?
Finally, support for Ryzen 5000 series CPUs has been added to older 300 series motherboards, all thanks to a new experimental BIOS update.

 

Če imaš počasen pomnilnik (kakšen 2333 mhz), tega tudi zamenjaj, ker sodobne igre rabijo hitrega (3200, to je najvišja frekvenca pri tvoji plati)

 

Navedek

Bilokakšen vsync OFF prinese občutno več  fps ov 

saj hitrost meriš z vsync off, če imaš vysnc vklopljen, se fps razpolovi, če fpsji padejo pod nastavljeno frekvenco monitorja

 

npr. če imaš nastavljeno 144hz frekvenco monitorja, in v igri pade fps pod 144, potem se razpolovi na 77fps in imaš stuttering

 

zato vklopi freesync ali si nabavi takšen monitor, če imaš zelo starega, ki tega ne podpira, tam se gpu in cpu hardversko sihronizirata in nimaš trganja slike in ne rabiš in-game softverski vsync

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...