Skoči na vsebino

Turistična zavarovanja - katero izbrati?


Babica Zima

Priporočeni prispevki

Ima kdo izkušnje z zdravstvenimi zavaravanji v tujini?

 

Z družino grem za pol leta službeno v Ameriko. Zdravstveno zavarovanje je na nas. Vse zavarovalnice ga ponujajo, cene se pa tudi za več kot 100€ razlikujejo med vsemi ponudniki. Najdražji je Coris, najcenejši Wiz(Generali), edino Vzajemna pa recimo ponuja tudi kritje do 1M $. A ma kdo kakšen nasvet ali izkušnjo, je vseeno kaj imaš in pač izberem najcenejšega ali so vseeno kakšne razlike.

 

Hvala za nasvet

 

 

Povezava do prispevka

Za pol leta ne vem, če je bolj še kaj posebej, sploh, če je fela camilija. Ua en mesec sem vzel Coris, do 100.000 €. Na srečo nisem rabil nič uveljavljat, škoda, ker ne morem kaj bolj uporabnega napisat. Razlike so predvsem v tem, katera zdravstvena firma te sprejme oz. za katere bolnišnice/zdravnike/usatnove te krije zavarovanje.

uredilo bitje Kruz
Povezava do prispevka

Pomembna je višina kritja, ter pa kaj je zajeto pod "športi". Da če boš npr. kajtal ali trekal po kakšnih hribih, da ne bi bilo to izvzeto. Mislim, da piše ekstremni športi na ekstremni ali rekreativni ravni, ampak kateri pa so se pa ne spomnim več. En helikopterski polet z zdravniško ekipo ni poceni. ;)

Ko bodo otroci večji in se bomo šli tudi kakšne "neobičajne" turistične stvari, bomo verjetno dodali kaj notri v polico. Trenutno imamo že nekaj let razširjeno+ oziroma nekaj takega od Save. Mislim, da je vseeno katero zavarovalnico vzameš, pač tista ki ti je ljubša - jaz imam same pozitivne izkušnje z njihovo avtomobilsko asistenco in smo zato vzeli tudi turistično. Neke spletne zavarovalnice so pomoje bolj tako tako, ko si nekje v pm, z omejenim telefonom, pa da tam še ne govorijo angleško.

Povezava do prispevka

Jaz sem delal na Corisu, sicer že ene 15 let nazaj, ne vem kolko se je spremenilo, ampak vsaj takrat smo se res zavzemali da pomagamo strankam kokr se da in da ne iščemo nekih poceni krajšnic ali razlogov, zakaj ne bi česa uveljavili (razen če je blo res kej, recimo alkohol, ali pa da si se poškodoval na neki aktivnosti, ki zahteva doplačilo, ki ga nisi imel, da si sklenil zavarovanje po bolezni ipd., kle smo kr gledali). Nezadovoljnih strank mislim da ni bilo.

Povezava do prispevka

Z Ameriko se jaz ne bi hecal pa iskal najcenejše. Zna hitro kaj pomembnega biti izvzeto. Po evropi pa ni panike z modro eu kartico. Par let nazaj pristal na urgenci za 5 dni v Španiji. Doplačat nisem nič rabil. Me je pa skrbelo, ker so me španci prvi dan nonstop spraševal, če imam še kako ekstra, turistično zavarovanje.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

V tvojem primeru, torej ker potuješ z namenom dela in začasnega bivanja, turistično zavarovanje uradno ne velja. Tudi ne velja za turistična potovanja daljša od 30, 60 ali 90 dni (odvisno od zavarovalnice). Seveda se lahko na to požvižgaš, ampak vseeno je dobro vedeti. 

 

Sam imam drugače privzeto družinsko turistično pri Triglavu, ki ima tri pakete. Je dobro vedeti, da ti ta zavarovanja nudijo več kot le zdravniške stroške. Recimo še zavarovanje odgovornosti (nekoga zgaziš na smučišču, razbiješ izložbo po nesreči ...), zavarovanje prtljage, kartic in dokumentov ...

 

 

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
LordFebo reče Dne, 22. 2. 2024 at 22:48:

V tvojem primeru, torej ker potuješ z namenom dela in začasnega bivanja, turistično zavarovanje uradno ne velja. Tudi ne velja za turistična potovanja daljša od 30, 60 ali 90 dni (odvisno od zavarovalnice). Seveda se lahko na to požvižgaš, ampak vseeno je dobro vedeti. 

 

Sam imam drugače privzeto družinsko turistično pri Triglavu, ki ima tri pakete. Je dobro vedeti, da ti ta zavarovanja nudijo več kot le zdravniške stroške. Recimo še zavarovanje odgovornosti (nekoga zgaziš na smučišču, razbiješ izložbo po nesreči ...), zavarovanje prtljage, kartic in dokumentov ...

 

 

Ne vem, ce se lahko na to pozvizga. Celoletna zavarovanja ponavadi veljajo za posamezna potovanja v trajanju do 90 dni, se pravi ce se jim kaj zgodi po 90 dneh po vstopu v drzavo, imajo lahko velik problem.

 

Druga stvar, na katero je treba bit pozoren, so kritja pri teh xxl, milijonskih zavarovanjih. 1mio ne pomeni neomejenih sredstev za katerikoli primer, ampak so vsote dolocene za posamezne situacije. Zdej ce potujes v azijo, je vseeno, v ZDA je pa strosek hitro lahko bolano visok.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...