Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Boris reče pred 1 uro:

Sm ti na prejsni strani napisal. Rider power ni nikol z motorjem. 
ni point stepat vate pa kmh na takem bajku

a s vidu

 

kolega svetski prvak na 24h

 

https://www.24ur.com/sport/kolesarstvo/slovenija-ima-svetovnega-prvaka-v-24-urnem-kolesarstvu.html

 

glede na to da je zacel 10 let nazaj, k se ga se spomnem kot chubby tipa, je ziv norc ratal:D

Povezava do prispevka
Benx reče pred 35 minutami:

Dons sem probal assos hlače, damn. ampak cena je pa kr, sem mislil da jih bom kje na netu ceneje dobil, pa vidim da je kr povsod podobna cena. upam na kak black friday.

probaj se druge, men so poceni od northwave cist ok, tako zimske dolge kot kratke termo

 

https://www.extremevital.com/sl/kolesa/moska-kolesarska-oblacila-c-4_37.html?filter_id=NorthWave-65

https://www.a2u.si/oblacila/zimska-oblacila?filters=znamke[northwave]

Povezava do prispevka

osebno bi dal kratke termo pa termo nogavcke, gor pa svic majco, dolgo itak, dres, rokavcke cez pa telovnik da ne prepiha

kratka svic majca je premal k je dres ob ramenih pretanki in bi zeblo bolj kot ce bi mel dolgo

 

buf, pa podkapo

 

eni dajo ze jakno pa svic majco spodaj, to bi pa naredu ce bi bilo blizje 5 stopinjam, 10 je pa kr dost topleje, vsaj ko si na kolesu

 

 

Povezava do prispevka
Boris reče pred 2 minutama:

Jst sm mel danes termo dolge hlace od poca. Poletno svic majico cez termo dolgo majico od speca. Cez zimski brezrokavnik. Kratke rokavice tanek buffer  pa kapo. Stumfi obicni poletni. Blo je 6stop

a te nc ne zebe v roke ko mas sam majco, pa kratke rokavice shiet mene je zeblo v prste pri 10 ze

Povezava do prispevka
svaljek reče pred 10 urami:

Kaj navlečete nase pri temperaturah med 5 in 10 C? Tisti, ki dejansko greste na furo v takih razmerah :)


Evo ena lanska, 2h30m, avg 7C, oblacno, brez vetra. MTB, ampak sem se trudil pedalirat.

Merino kapica kapica (ce je bolj mraz balaclava)
Dolga tanka svic majica (letos sem Gore Windstopper dolgo majico nabavil, moram se potestirat v mrazu)
Gore thermo majica
Gore spirit vest (da me ne prepiha)
Dolge termo hlace
Endura kratke hlace (da mi jajca ne prepiha, ce imam samo termo bibse cutim veterc)
Merino debele nogavice
GTX cevlji
Fox Defend zimske rokavice (ne toliko zaradi debeline materiala na prstih, ampak kratka manseta na poletnih rokavicah me iz zapestja zebe po celi roki)


Tolko promovirate te Assos bibse, bom moral se sam pogledat, za pod hlace jih ne bo skoda :D
https://www.assos.com/eu/trail-tactica-liner-bib-shorts-hp-t3-178210.html
Te bi rabil preden sem se skipal, kolk/bok me se boli :D

Aja pa narocil sem tiste Decathlon Rockrider dolge MTB hlace, pa da vidimo.

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka

Nedeljska; blo nekje 7 stopinj + veter

 

Dolga svic majca (letna)

Endura Windchill II jakna

Decathlon zimske dolge hlace

Decathlon tanke rokavice

Decathlon kapa (za pod celado)

Merino stumfi

Shimano overshoe (nimam pojma kako je po slo)

 

Razen v stopala je blo vse ostalo lepo toplo. Stumfe bo pa verjetno treba dvojne pa ne bo teh problemov.

uredilo bitje Mutombo
Povezava do prispevka

drugace pa sm zdej dobil kontejner robe od poca. Vse tip top kvaliteta tanki topli sloji majic jaken itd. Izogibajte se hlac. Super kvaliteta materjala kot hlace. Tanke ter tople. Vlozek je za se usrat. Premajhen oz prekratek ter pretanek. Dobesedno ti spredaj ne zasciti nic, zadaj da ne govorim. Sm mel obcutek da mam otroske hlace. Je res da sm navajen na assos hlace k mas vlozek od popka do hrtba ampak vseeno. Odsvetujem.

Povezava do prispevka

@Mutombo Meni nobene nogavice niso pomagale, v prehodnem vremenu furam se tiste Gore Infinium Shield, pa me pozimi zebe (ker pac moram cevelj stisnit da drzi in posledicno do neke mere odrezem pretok krvi).

Toplo priporocam kaksne zimske cevlje ce redno furas, razlika v udobju je dan in noc. Jaz sem lani ob koncu modela dobil res poceni Shimano MW701 in so se ze odplacali. Pa se nepricakovana prednost, obujes nogavice, cevlje in gres. S temi galosami in shield nogavicami so same kolobocije.

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka

Mas grelne vlozke tudi k nafilas usb. So dragi sam kolega prav da od kar jih ma fura vec pozimi k se je prej vedno izogibal pa jokal da ga zebe. Jst recimo do 2stop brez problema furam poletne nogavice brez zascite cevlja. Mam to sreco da ce dobro zascitim usesa glavo pa vrat sm ok in me ne zebe v noge ali roke

Povezava do prispevka
b4d reče pred 1 uro:

@Mutombo Meni nobene nogavice niso pomagale, v prehodnem vremenu furam se tiste Gore Infinium Shield, pa me pozimi zebe (ker pac moram cevelj stisnit da drzi in posledicno do neke mere odrezem pretok krvi).

Toplo priporocam kaksne zimske cevlje ce redno furas, razlika v udobju je dan in noc. Jaz sem lani ob koncu modela dobil res poceni Shimano MW701 in so se ze odplacali. Pa se nepricakovana prednost, obujes nogavice, cevlje in gres. S temi galosami in shield nogavicami so same kolobocije.

 

Sem gledal cevlje pa zaenkrat ne furam dovolj pozimi da bi upravicil nakup :)

Povezava do prispevka
Boris reče pred 6 minutami:

Pubeci zdj grem v girono za 4 dni. Mam opcijo gravel gravel road. A se mi sploh izplaca furat robo za road dol al stepam sam gravel? Kdor je ze bil mate kaksne fav. Fure? 
mamo sicer organizirane fure 3x na dan sam so bl take 30-40km. 

A bos zdj hipster z gravlom, kva se zgodilo z mtb

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...