Skoči na vsebino

[BTC ] mešetarjenje za začetnike


Bessie

Priporočeni prispevki

Torej moraš narediti en file, ki mu pravijo "Plot" in ga kasneje farmaš. Plot je velik 108.8GB. Za enega narediti rabiš dva cora, skoraj 5GB rama in NVMe disk za začane datoteke. Ene čez 240-260GB velik se mi zdi. Zapiše pa 1.4TB na SSDju. Rabi približno 6h. Zdaj računi koliko hitro skuri SSD in kolik to košta.

Da imaš kakšne šanse jaz mislim, da je treba nafilat kar čez 200TB. Ko sem začel spremljat Chia (mesec nazaj) je bilo omrežje veliko 800PiB. LOL  

Povezava do prispevka
Navedek

PRIŠTINA – Rudarenje bitcoina na sjevernom Kosovu cvjeta jer ljudi u regiji ne plaćaju struju od završetka kosovsko-srpskog sukoba 1999. godine, izvijestio je BIRN.

 

Broj rudara i ulagača u kriptovalute na Kosovu povećao se posljednjih godina jer je vrijednost bitcoina počela brzo rasti 2017. godine.

 

Uz besplatnu električnu energiju, kriptorudarenje je unosan posao koji potiče ljude da iznajmljuju podrume, garaže i druge slobodne prostore rudarima kriptovaluta, izvijestio je BIRN 12. maja.

 

Ljudi na sjevernom Kosovu kažu da su se najamnine za prostore u svrhu rudarstva kretale između 500 i 1000 eura mjesečno.

 

Ekonomist Milot Mehmeti iz Prištine, koji je započeo rudarstvo 2015. godine, rekao je za BIRN da Bitcoin stroj s pet grafičkih kartica mogao troši do 150 eura električne energije mjesečno, ali može ostvariti dobit do 300 eura.

 

Za godinu dana potrošili smo oko 100.000 eura za proizvodnju digitalnih kriptovaluta i tu smo energiju platili. Profit je možda utrostručen u odnosu na ono što smo platili“, kazao je.

 

BIRN je otkrio da su čak i udaljena sela, kao i urbani centri u opštinama Leposavić, Mitrovica, Zubin Potok i Zvečan postali središta za proizvodnju Bitcoina.

Prema izvještajima nekih medija, troškovi potrošnje energije u tim opštinama iznose oko 12 miliona eura godišnje.

 

Čini se da kosovske vlasti zatvaraju oči, iako se šteta za državni budžet od te prakse procjenjuje na oko 40 miliona evra za posljednje tri godine.

 

Prošle sedmice je kosovski parlament odobrio preporuku da bi vlada trebala platiti račune za električnu energiju opština na sjeveru Kosova s većinskim srpskim stanovništvom operateru prijenosnog sistema KOSTT jer već 22 godine tamo niko nije plaćao električnu energiju, što je izazvalo bijes među opozicionim strankama.  Indikator.ba

 

:rofl:

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 21 urami:

@Vodokotlič ja ampak kaj rabiš v moji stari mašini z gtx 960 bi bolj malo narudaril, ane.

@Matej24 je dal eno stran kjer mi izračuna cca 0,5€ na dan...

A maš kako konfuguracijo s ceno, da bi narudaril npr 100€ na mesec? 

Rabis kako Nvidia 2070 da narudaris ene 3.5€ na dan...

 

Kolk vidim je to na ebayu od oka 650€...

Za ostalo lahk vzames pa kasen "odsluzen" office PC z i5-ko in SSDjem... za kaj spodobnega okol 150€...

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...