Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

Jurus reče Dne, 26. 11. 2023 at 14:10:

Basilisk V3. Izbiral sem predvsem med to in Logitechovo 502x. Čeprav ima Logitechova par prednosti, ima ta po moje lepši design, boljši kabel (ne maram wireless) in paše kot ulita v mojo dlan.

 

ne maras wireless miske, ker?

Povezava do prispevka
atomic reče Dne, 7. 12. 2023 at 22:52:

 

Ti maš čist soliden komp, jest tukaj ne bi nič menjal. Kot je že nekdo omenil imaš verjetno kj narobe zvezan, lahko pa je tudi statika. Če je to error, samo ko vtikaš USB je to predvidljivo, če vse ostalo normalno dela. Men monitor žmigne vsakič, ko se vsedem zaradi statike. Komp je toliko bolj občutljiv in itak resetira. Sam statika bi bila, že preden bi notri vtaknil USB. Skratka prvo vse ostalo anulirej, poglej v windows event log, kaj se dogaja, updejtej bios, driverrje od matičnee, pobrij mednožje.

 

Kar pa imaš reeees zanič, je pa grafična kartica. Grafična ni vreedna nič, če jo za 50€ prodaš si veliko dobil.

 

Jest bi na tvojem mestu samo vzel 7700xt te pošiljajo v Slovenijo.

 

Se pravi za to kar potrebujem in to je igranje 1440p bi ti na mojem mestu zamenjal samo grafično?

 

V vsakem primeru bom moral zamenjati tudi napajalc.


Verjetno so modularni bolj simp?

Povezava do prispevka
amnesia reče Dne, 7. 12. 2023 at 23:53:

 

ne maras wireless miske, ker?

 

Sem tradicionalist. Miši brez repa nekaj manjka :D

 

No ja, malo je bias še iz časov, ko so po kvaliteti kar zaostajale za wired. Predvsem baterija in to. Vem, da to zdaj ni več problem ma vseeno wireless verzije istih ali primerljivih modelov so ponavadi vsaj ene 15-20€ dražje, če ne več, in se mi zdi brez veze plačevat več, ko ne vidim popolnoma nobene funkcionalne prednosti, glede na to da imam vedno samo desktope in me žica nikoli pri ničemer ni ovirala :)

Povezava do prispevka

bequiet pure power gold namesto tega random bronze gigabyte, predvsem to, pa ne rabi biti ne vem kok močan in drag, s 500w poganjam 12100f in 3060ti

 

zdaj a res rabi 3600 ram s hladilniki? a bi bilo bolje imeti 32gb ddr4 3200 aegis, stane podobno verjetno

 

pa naj preveri koliko je razlike do b760 plate (z ddr4), tam kjer bo naročal (da bo plug and play če bo kdaj naredil upgrade na 13 ali 14gen cpu)

Povezava do prispevka
G-Man reče pred 10 urami:

A se da komu ki je na tekočem, povedat, kaj je najbolje pri tem buildu zamenjat (sodeluc rabi za svojega mulca. uporabljal ga bo za "grafične programe" npr. tudi autocad).

 

https://at.pcpartpicker.com/user/matt.37656645/saved/#view=FrQ3RB

Kot ze receno, mogoce raje 20€ vec za B760 plato,

Osebno bi raje gledal 12600(K/F) serijo procesorja, da dobis se 4 efficiency core zraven

 

bendeho reče pred 9 urami:

zdaj a res rabi 3600 ram s hladilniki? a bi bilo bolje imeti 32gb ddr4 3200 aegis, stane podobno verjetno

ma dobr, thi corsair niso neki fejst drazji od aegis... celih 10€ v

Povezava do prispevka

4060 z 8GB rama, ki ne doprinese nic razen mal boljs DLSS

Intel Arc A770, kjer se poporodni krci sicer manjsajo, sam ni pa se super, je pa bojda nahdud kot media konverter

RX6700 z 10GB rama je edino kar je malo boljse

RX7600 z 8GB rama ki ni boljsi od RX6700...

 

Za okol 60€ vec dobis ze RX6700XT, kar je ze boljse... sam si "spet na 2 leti stari tehnologiji"

120€ vec 4060Ti z 8GB vrama

za 440€ dobis RX 6800 :D

 

in pol je zacaran krog...

 

Povezava do prispevka
Armando reče pred 1 uro:

Ja.

imam ga tudi sam in brez tezav poganja 3600X inu 7900XT (ja vem da je hecna kombinacija)

Klik releja ko ga prizges/ugasnes je za nekatere ASMR, men osebno je blo na zacetku mal bedno, sam sem se pol navadil in ga ignoriram.

 

Sicer ko laufa je tih ko mis.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...