Skoči na vsebino

Digitalne Sci Fi & Fantasy knjige v slovenščini.


Mic-E

Priporočeni prispevki

Okult reče pred 15 urami:

Lema mamo velik prevedenga


Imamo, ampak ga v e-book formatu ni ravno za dobit. Grrrr.

Še vedno odlična knjiga mi je recimo Eden. Tujski svet je enostavno tako dobro spisan, da preberem redno na vsakih par let. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Hernir reče pred 15 urami:

Čudna scena. Naj jim nekdo piše, da naložijo še drugi del

Also, naj kdo, ki ima dostop do našega onedriva, vrže tretji del not pls, v naši knjižnici ni za izposojo :D


Sem že pred časom poslal neke emaile, pa očitno nimajo niti interesa za kratek odgovor. :) 

Also, tretji del bom jaz naložil takoj ko bo možno. Vsak dan čekiram, ampak tudi meni zaenkrat javlja, da "so vsi izvodi izposojeni". 
edit: je naloženo.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...
Lunco reče pred 13 urami:

zadnjič sem šel mimo knjigarne pa sem videl dve slovenski (vsaj tako se mi je zdelo) fantasy knjigi. se niti ne spomnim naslova. nisem sploh vedel, da je zdej že tok tega. a lahko kdo priporoča kakšno za prebrat? 

 

Kako to misliš, samo dve slovenski fantasy knjigi? Zgolj dve v celi knjigarni? Zdaj... odvisno je sicer od tega, kar zate sodi pod fantasy, ampak vseeno mislim, da je prevednih precej več zadev kot pa zgolj dve. Menjaj knjigarno ;) 

Imaš recimo Abercrombia, ki ga je prevajal Sneti in je meni osebno res odlično branje (Klic orožja, Na vešalih, Odloči naj vojna). Dober humor, res zanimivi karakterji (ki konec koncev sploh niso tko klišejski, kot bi pričakoval), občasno tudi precej resna napetost.. V glavnem všečno! 
Potem imaš recimo Phillipa Pulmana, mogoče sicer cika na mlajše bralce, ampak meni so bile vse tri knjige iz trilogije Njegova temna tvar zelo dobre (Severni sij, Pretanjeni nož, Jantarni daljnogled). 
Nenazadnje je tukaj še kultni Stephen King, čeprav Dark Tower knjige kapljajo na Biblos zelo počasi. Trenutno so na voljo prve tri (Revolveraš, Premik trojice, Puste dežele).
Mater pa jebem onemu narkomanu Rothfussu, ker še vedno ni dokončal kompletne Kravljemorčeve kronike. /se opravičujem za grde besede

edit: Razen, če sem ta narobe razumel. In misliš fantasy knjige, ki so jih spisali prav slovenski avtorji/avtorice. ?

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...