Skoči na vsebino

Android


Arey

Priporočeni prispevki

jaz imam 6 in ja, fingerprint je precejšen sekret na Goolag telefonih. pa sem pred tem imel oneplus 6T, ki ima ravnotako optični senzor ampak je tam deloval neprimerno boljše oz. nisem imel nikakršnih problemov (pa so tudi takrat pisali kako je senzor slab - meni nikoli ni šlo v lajšto od kje jim to, ker moja izkušnja je bila popolnoma kontra. 1/50 odklepov je mogoče blo, da je prvi pritisk prsta failal in sem moral pritisnit še enkrat. na 6, rabim vsaj polovico vseh dnevnih odklepanj delat s pinom, ker fingerprint 3x zapored faila, pa ne pomaga brisanje prsta in novo nastavljanje, večkratno registriranje istega prsta... its complete shit 4reals.

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 7 urami:

jaz imam 6 in ja, fingerprint je precejšen sekret na Goolag telefonih. pa sem pred tem imel oneplus 6T, ki ima ravnotako optični senzor ampak je tam deloval neprimerno boljše oz. nisem imel nikakršnih problemov (pa so tudi takrat pisali kako je senzor slab - meni nikoli ni šlo v lajšto od kje jim to, ker moja izkušnja je bila popolnoma kontra. 1/50 odklepov je mogoče blo, da je prvi pritisk prsta failal in sem moral pritisnit še enkrat. na 6, rabim vsaj polovico vseh dnevnih odklepanj delat s pinom, ker fingerprint 3x zapored faila, pa ne pomaga brisanje prsta in novo nastavljanje, večkratno registriranje istega prsta... its complete shit 4reals.

 

Zaradi takih horror story-jev me pol kar mine da bi dajal 500+ EUR, za telefon katerega tak bug spremeni v "complete shit".

 

Motorola Edge 40 mi izgleda kot naslednji najs kandidat, samo ga tule ziher noben nima da bi podal kako izkušnjo..

Povezava do prispevka

meni so exynos SoCju v istem rangu kot mediateki. pomoje ima mediatek še vseeno manj problemov, kar se tiče energy in heat managementa kot karkoli made by Samsung. :D

 

ko kupuješ Pixla pri parih zadevah moraš zamižat, drugače ne gre. fingerprint ni deal breaker, je pa izredno moteč daily annoyance s katerim se na koncu navadiš dilat. še en annoyance je, da sm s telefonom večkrat nedosegljiv ali pa jaz sploh klicat ne morem. ker valda človek nima ne vem kolk časa čakat, da telefon pride k sebi, večkrat pokličem preko Vibra, kjer teh problemov ni. upam da bo z android 14 to kaj boljše. nisem za ziher prepričan v to, ker mi ni uspelo ugotovit če so bli problemi zaradi VoLTE patcha ali zato ker ga včasih nisem imel al pa vse skupaj sploh nima veze in je problem nekje drugje.

Povezava do prispevka

@TrippinBalls

 

Jaz sem imel isti problem in sem po nekem čudežu rešil tako, da sem izključil adaptive connectivity in resetiiral "Mobile network settings". Od takrat sploh nimam več težav.

 

Prej sem moral telefon ali restartati ali vključiti in izključiti airplane mode. To je bilo tako moteče, da sem razmišljal, da bi se telefona znebil, ker kaj mi rabi, če ne opravlja svojega osnovnega poslanstva. Je pa tudi res, da enim to pomaga, drugim spet ne, tako da, očitno imam srečo.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Problem je zelo zanič modem v teh telefonih (serija 6 in 7, za 8 nimam pojma). Dosti ljudi očitno nikdar ne uspe rešiti teh težav, pa res ne vem, zakaj pri nekaterih tej problemi vztrajajo, pri drugih pa ne :nicjasno:

 

Pri Pixlu 6 pro (tudi 7) je še največji problem glede praktičnosti debilen zaslon z zaobljenimi robovi pa čeprav je za moje pojme z vizualnega vidika to en najboljših zaslonov in pa ogromnost in oglatost naprave same. Na srečo zgleda, da so s Pixlom 8 to rešili.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
rajc reče pred 2 urama:

Kako je lahko žalost posodobitev, da telefon boljše dela? 

 

Valda bi blo boljš, da bi to delal že od štarta, sam vseen. 

 

Žalost je to, da znamka kot je google izda na trg tako nedodelan telefon... vseeno majo pa kupe denarja in čas da se ubadajo z LGBTQ propagando or some other useless thing

 

Praise the lord da imamo kitajce, ki znajo naredit poceni in zanesljiv telefon

 

 

Povezava do prispevka
kajzrca reče pred 4 urami:

Sej nočem bit žleht, sam je res fakin žalost da se je treba veselit update-ov ki usposobijo fingerprint, signal itd.

 

Na mojem 4 leta starem xiaomi-ju za 200EUR ni blo nikol kej takega :mehkoblato:

android 7 ali 8? k verjetno xiaomi ravno nima posodobitev vsak mesec.

Povezava do prispevka

Sem se hotel že v prejšnjem postu bolj razpisat.. pač koga boli kita, če ponujajo 3x boljši AI performance in vsak mesec updejte, če je/so basic funkcije telefona u kurcu???

 

Kot da bi ti BMW dal v avto najbolj mehke usnjene sedeže z masažo spredaj zadaj uzadi gore dole.. aja sam veš avto pa pozimi vžge šele v desetem poskusu :mafija:

 

best bay

 

Aja, pa da odgovorim.. imam redmi note 8t k sem dal zanjga menda 200EUR če mi spomin prav služi

Izšel je z Android9, latest je Android 11.

And you can bet, da bi me precej bolj peklo če mi fingerprint senzor ne bi delal, kot pa to da nimam latest androida s superduper diktafonom k ti v realtime dela speech to text

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 1 uro:

@Arey 

 

Zaobljeno ≠ oglato, je glih kontra. Zaobljeno je dobro, oglato žuli. Ko govorimo o obliki telefona.

 

Zaslon na Aplih je pa ploščat že od vedno. Zaobljeni robovi zaslona so smeti, zaobljeni vogali so ql.

 

Upam, da sem bil bolj jasen zdej :D

Aa, stekam. Ja ja, se strinjam.

 

Drgac pa kot je @kajzrca napisal, sem bil velik fan nexusov in kasneje OP, ker so bli to telefoni ki so definitivno imeli slabosti, ampak si za te slabosti tudi dobil ornk cenejsi telefon s proper delujocim OSom. Kamera mi takrat kaj dosti ni pomenila, zanic baterija na nexusu je bla sprejemljiva za tisto low tier ceno, med tem ko je bil telefon odziven in naredil je vse kar telefon mora narest.

Kar bi, ocitno naivno, tut pricakoval od piksla. Ce ne bi vmes presalal na ios bi ziher imel pixla in vem da bi me nedelujoc reben radio, osnova telefona, razpickal 3x na dan. Cene je pa - ce si smem sposodit edgy @TrippinBalls lingo, goolag navil kot da majo platinasto ohisje. Super ce ti telefon lahko screena klice (kar je pri nas sicer tko al tko neuporabno), ker javit se itak ne mores.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 26 minutami:

 

Pa ni tako slab Xiaomi, na seriji 12T so že ponujali 3 leta OS updatov in 5 let security patchev (kot Gugel).

k dobiš na pixlu 14 si tam že na 11 :) ...ga ni denarja, da grem iz pixla na nek kitajski kyjjfh telefon, že zaradi bank, backdoorov. Jaz sem s svojim pixlom 6 zelo zadovoljen. Prav tako s pixel tablico. 

Povezava do prispevka

najbrž vsakemu svoje, a tudi jaz nikoli ne bi mogu furat čunga lunga xiaomija. ne predstavljam si, koliko kitajčkov dnevno garba na teh telefonih, da so sposobni vsaka 2 tedni pljunit nov model ven. zasičenost njihove ponudbe me odbije, ker nism zadost naivn, da bi verjel, da je izi supportat tolk telefonov. s spremembo LTS linux kernelov iz 6 na 2 leti pa me tudi zanima, kako bodo pripravljeni backporte delat na toliko modelih. saj se mogoče motim, ampak for my money, something smells funny here.

 

 

Povezava do prispevka
kefir reče pred 23 minutami:

k dobiš na pixlu 14 si tam že na 11 :) ...ga ni denarja, da grem iz pixla na nek kitajski kyjjfh telefon, že zaradi bank, backdoorov. Jaz sem s svojim pixlom 6 zelo zadovoljen. Prav tako s pixel tablico. 

 

Ja sej jaz sem trenutno tudi zadovoljen z mojim 6 Pro, ampak Xiaomiji res niso švoh, majkemi no. Sem imel po mojem z vsemi 3 svojimi xiaomiji skupaj manj nevšečnosti kot s tem Pixlom. Je pa skupni user experience boljši pri Pixlnu.

 

Zdej ali zaupati Kitajcem ali Američanom je pa stvar debate.

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 6 minutami:

najbrž vsakemu svoje, a tudi jaz nikoli ne bi mogu furat čunga lunga xiaomija. ne predstavljam si, koliko kitajčkov dnevno garba na teh telefonih, da so sposobni vsaka 2 tedni pljunit nov model ven. zasičenost njihove ponudbe me odbije, ker nism zadost naivn, da bi verjel, da je izi supportat tolk telefonov. s spremembo LTS linux kernelov iz 6 na 2 leti pa me tudi zanima, kako bodo pripravljeni backporte delat na toliko modelih. saj se mogoče motim, ampak for my money, something smells funny here.

 

Če kupiš nek premium Xiaomi potem so kar ažurni z updati. 13, 13 Pro in 12T recimo že imajo android 14.

Povezava do prispevka

Jaz nisem na xiaomiju zdržal več kot 6 mesecev... Xiaomi 11i... Na njega sem šel iz Huawei mate 10 pro (vrhunski telefon, še dandanes ga pogrešam). Po 11i sem šel na Samsung s21fe, s katerim sem imel težave, kasneje ugotovil da sem imel defekten telefon, zato sem poskusil iPhone 11pro... Da vidim če mi iOS ustreza... Ni mi.... Tako da sem pri zelo slabi izbiri telefonov pri nas (na naročnino), kjer so samo samsungi, xiaomiji in appli na voljo, naročil pixla 7... Ni popoln, je pa zelo dober telefon. Težav s klici, ki jih omenjate nisem imel, povprečen fingerprint sensor ni deal-breaker, z Android 14 imamo 5g in Volte... Res pa je, da je battery life dokaj svoh, se posebej če si power user...

 

Najboljši kitajski Android je imel Huawei... Vsi ostali Kitajci ne sežejo pixlu, samsungu ali applu do gležnjev....

 

Primerjati telefone za 200€ z dražjimi je isto kot da dacio primerjaš z golfom ali audijem... Ja, pripelje te na cilj kot vsak avto..... A vsi vemo da ni to samo to...

 

Vmes se je vprašanje kak telefon kupiti, sprevrglo v čisto drugo debato.

 

Moja izkušnja s pixlom je pozitivna, ga priporočam, ampak vedno opozorim na minuse... Nekaterim so to dealbrejkerji, drugim pa ne... Ampak večina je zelo zadovoljna ko ga 1x ima v rokah...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...