Skoči na vsebino

Android


Arey

Priporočeni prispevki

kako bi ocenili tale deal?
https://www.mimovrste.com/telefoni-na-dotik/asus-zenfone-10-ai2302-8g128g-bk-eu-pametni-telefon-90ai00m1-m000s0?tab=description

 

iscem en manjsi telefon. koliko mi je znano je to v bistvu edina izbira zraven apple mini (ki je deprecated). tudi zenfone 10 je v bistvu ukinjen in bo naslednja 11ka ze velik telefon.

 

a se splaca kupit tega, al raje pocakam se kako leto, ce bo kdo naredil kak manjsi telefon? mogoce pa delam napako ker gledam flagshipe in se dobijo kako manjsi telefoni, ki niso flagshipi ampak so vseeno zadost dobri?

Povezava do prispevka

650€ za eno leto star telefon se meni ne zdi nek dober deal, je pa res, da je bila že v štartu zelo zasoljena cena.

 

Trg za "majhne" telefone je res slab, tudi sam iščem že eno leto nek nadomestek za pixel 4a, ampak so vsako generacijo telefoni samo večji.

 

Pixel 9 naj bi bil 6", kar je malenkost večji kot ta asus, sam bo zihr tut dražji, bo pa mel daljšo podporo :nicjasno:

Povezava do prispevka
drevored reče pred 1 uro:

kako bi ocenili tale deal?
https://www.mimovrste.com/telefoni-na-dotik/asus-zenfone-10-ai2302-8g128g-bk-eu-pametni-telefon-90ai00m1-m000s0?tab=description

 

iscem en manjsi telefon. koliko mi je znano je to v bistvu edina izbira zraven apple mini (ki je deprecated). tudi zenfone 10 je v bistvu ukinjen in bo naslednja 11ka ze velik telefon.

 

a se splaca kupit tega, al raje pocakam se kako leto, ce bo kdo naredil kak manjsi telefon? mogoce pa delam napako ker gledam flagshipe in se dobijo kako manjsi telefoni, ki niso flagshipi ampak so vseeno zadost dobri?

 

Xiaomi 13 in 14 so tudi majhni telefoni. 14 je trenutno 100€ več kot ta Zenfone, je pa bistveno boljši, 13 pa dobiš tudi za okoli 550-600€, če je kakšen dober deal.

Povezava do prispevka

Drugače je obična Samsung S serija relativno manjhna (čeprav je res, da iz generacije v generacijo malo niha), recimo lanskoletni S23 ima diagonalo 6.1 cole, torej je v primerjavi z Asusom, ki meri 5.92", razlike za švoh 5 mm.

Dobi se ga pa za podoben denar. Če bi sam kupoval lanski model bi sigurno vzel Samsunga, če ne zaradi drugega že zaradi daljše podpore.

Povezava do prispevka
drevored reče pred 1 uro:

moram rect da zelo tezko najdem te mobitele, ker je tolko razlicic. samsung galaxy s23 mi najde samo FE, ki je vecji. xiaomi 13 tudi kot da ne obstaja ampak so samo neke razlicice kot npr 13T, ki je spet vecji. 14ka je pa jurja sto v uradni xiaomi trgovini.

 

Zdej če bi ga rad kupil pri nas najbrž ne bo dobička, v tujini se jih pa še dobi, vsaj 256 GB verzijo, tu in tam pa tudi 128 GB (čeprav ne vem, kako je s poštnino z MindFactoryja, in ali ga bodo res dobili nazaj na zalogo).

Povezava do prispevka

a pa je xiaomi 14 boljsi od iphone 15ke recimo? ker iphone je se mal manjsi stane pa 860npr v bigbangu. galaxy s23 so tud meli na ogled v bb in ni bad. cene si nisem zapomnil.

 

moram pogruntat ce se da prek amazona tudi na firmo kupit da je brez davka ker pol je xiaomi res best buy za ta dnar. sej ne da se spoznam al pa rabim hude specse. trenutno mi sluzi xiaomi mi 8 pro ki je izsel 2018 (kupil sem zadnje kose leto kasneje) cist okej, edino baterija je ratala bedna. pa enkrat mi je padel iz motorja med voznjo in je zadnja stran, ki je steklena razpokana zelo. mas obcutek kod da se bos urezal ko ga drzis. aja pa zvocnik pri usesu ne dela tko da telefoniram na tavelki zvocnik. vglavnem niso specsi krivi da gledam za novim

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 3 urami:

 

Zdej če bi ga rad kupil pri nas najbrž ne bo dobička, v tujini se jih pa še dobi, vsaj 256 GB verzijo, tu in tam pa tudi 128 GB (čeprav ne vem, kako je s poštnino z MindFactoryja, in ali ga bodo res dobili nazaj na zalogo).

al pa vzames tu:

https://www.electronic4you.si/catalogsearch/result/?q=Samsung+Galaxy+S23+S911B

Povezava do prispevka
drevored reče pred 1 uro:

a pa je xiaomi 14 boljsi od iphone 15ke recimo? ker iphone je se mal manjsi stane pa 860npr v bigbangu. galaxy s23 so tud meli na ogled v bb in ni bad. cene si nisem zapomnil.

 

moram pogruntat ce se da prek amazona tudi na firmo kupit da je brez davka ker pol je xiaomi res best buy za ta dnar. sej ne da se spoznam al pa rabim hude specse. trenutno mi sluzi xiaomi mi 8 pro ki je izsel 2018 (kupil sem zadnje kose leto kasneje) cist okej, edino baterija je ratala bedna. pa enkrat mi je padel iz motorja med voznjo in je zadnja stran, ki je steklena razpokana zelo. mas obcutek kod da se bos urezal ko ga drzis. aja pa zvocnik pri usesu ne dela tko da telefoniram na tavelki zvocnik. vglavnem niso specsi krivi da gledam za novim

 

Mah ne more bit xiaomi boljši od apple 

 

To je jasno,če greš pa striktno primerjat konfiguracijo hardwara in specifikacije greš pa na primerjalnik na gsmarena.com

 

Iphone 15

Galaxy 24

...

...

Xiaomi neki neki

 

Sent from galaxy s22 (res je carsko majhen in dela ko šus) mam ga kot nadomestek ukradenega 15 pro maxa

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 53 minutami:

 

Mah ne more bit xiaomi boljši od apple 

 

Appel je pa ja naj jači

 

Ampak ejga, Xiaomi 14 našiša Iphona 15 na kar precej področjih. Tako da na splošno bi jaz kar rekel, da je Xiaomi 14 boljši telefon.

 

Nima pa jabolka zadaj narisanega, to je res.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 14 minutami:

 

Appel je pa ja naj jači

 

Ampak ejga, Xiaomi 14 našiša Iphona 15 na kar precej področjih. Tako da na splošno bi jaz kar rekel, da je Xiaomi 14 boljši telefon.

 

Nima pa jabolka zadaj narisanega, to je res.

Na papirju ga čisto povsod. V praksi nikjer.

Povezava do prispevka
rajc reče pred 29 minutami:

IMHO edino kar lahko objektivno primerjaš so fotke in video, kjer pa iphoni zmagajo, sploh video.

 

android tle res šepa

 

Benchmarki, hitrost polnjenja, koliko shrambe dobiš za določen denar (kjer so Apple prvovrstni lopovi) in tako naprej.

 

Če pa malo pogledaš Dxomark, ni noben Apple na prvem mestu v nobeni kategoriji ne s področja zajemanja videa in niti fotografij.

 

Po mojem je tle stvar navade, eni kupijo zaradi znamke, eni so navajeni pač na Apple, drugi na android.

 

Meni se zdi za malo dajati tukaj pri nas 1000+ EUR za "premium" Apple, v USA pa te iste naprave dobiš za pol manj.

 

Ne zagovarjam ne Apple ne Xiaomi oz kaj drugega, ker me res ne briga, kaj in zakaj kdo kupi, samo dejstva navajam. Že ki je Drevored vprašal.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Jaz sem Pixla imel in ti ga majkemi odsvetujem res na polno. To so polizdelki. Največja težava je res slab modem, za primer, na smučanju v apartmaju je moja s Xiaomi mi9 lepo surfala po netu, jaz niti signala za klicat nisem imel.

 

Pa Tensorji so polomija.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 14 minutami:

 

Benchmarki, hitrost polnjenja, koliko shrambe dobiš za določen denar (kjer so Apple prvovrstni lopovi) in tako naprej.

 

Če pa malo pogledaš Dxomark, ni noben Apple na prvem mestu v nobeni kategoriji ne s področja zajemanja videa in niti fotografij.

 

Po mojem je tle stvar navade, eni kupijo zaradi znamke, eni so navajeni pač na Apple, drugi na android.

 

Meni se zdi za malo dajati tukaj pri nas 1000+ EUR za "premium" Apple, v USA pa te iste naprave dobiš za pol manj.

 

Ne zagovarjam ne Apple ne Xiaomi oz kaj drugega, ker me res ne briga, kaj in zakaj kdo kupi, samo dejstva navajam. Že ki je Drevored vprašal.

 

v video kategoriji kar prednjačijo iphoni v top 10.

 

ne verjamem, da ljudje kupijo apple zato ker je apple, ampak ker so hudi telefoni, ki po 5 letiš še vedno delajo za razliko od androida.

jebat ga, treba si je priznat, da android že dolgo ni to, kar je bil v začetku, čedalje več je restrikcij, odvzemajo funkcionalnosti zaradi banalnih stvari, enotnosti med proizvajalci ni, šele sedaj so začeli migati na večletni podpori pa še to je vprašanje kako bo...,

 

če bi rad dober telefon, ki je plug and play, vzameš appla.

 

mene samo še blokiranje oglasov drži na androidu

 

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 1 uro:

 

Benchmarki, hitrost polnjenja, koliko shrambe dobiš za določen denar (kjer so Apple prvovrstni lopovi) in tako naprej.

 

Če pa malo pogledaš Dxomark, ni noben Apple na prvem mestu v nobeni kategoriji ne s področja zajemanja videa in niti fotografij.

 

Po mojem je tle stvar navade, eni kupijo zaradi znamke, eni so navajeni pač na Apple, drugi na android.

 

Meni se zdi za malo dajati tukaj pri nas 1000+ EUR za "premium" Apple, v USA pa te iste naprave dobiš za pol manj.

 

Ne zagovarjam ne Apple ne Xiaomi oz kaj drugega, ker me res ne briga, kaj in zakaj kdo kupi, samo dejstva navajam. Že ki je Drevored vprašal.

 

to je vse res ampak Xiaomi 14 je 1000+ eur plus pri nasv (12/512 verzija) , to je isto ali več kot iphone 15 :D pač odvisno kje ga kupiš pa če dobiš kakšen popust pri operaterju na vezavo - ampak zelo veliko še vedno...

 

xiaomi 14 ni nikjer poceni ker je bil launch že s tako ceno 

 

1099 eur 12gb/512gb verzija v official slovenski xioami trgovini: 

https://mi-store.si/products/xiaomi-14

 

pač jaz zaenkrat ne bi izbral xiaomi proti applu v istem cenovnem razredu oz dal za xiaomija 1000 eur

 

 

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 27 minutami:

 

to je vse res ampak Xiaomi 14 je 1000+ eur plus pri nasv (12/512 verzija) , to je isto ali več kot iphone 15 :D pač odvisno kje ga kupiš pa če dobiš kakšen popust pri operaterju na vezavo - ampak zelo veliko še vedno...

 

xiaomi 14 ni nikjer poceni ker je bil launch že s tako ceno 

 

1099 eur 12gb/512gb verzija v official slovenski xioami trgovini: 

https://mi-store.si/products/xiaomi-14

 

pač jaz zaenkrat ne bi izbral xiaomi proti applu v istem cenovnem razredu oz dal za xiaomija 1000 eur

 

 

 

Pa ti pravim, da so trenutno Xiaomi 14 okoli 750€, pusti uradni mi store.

 

No ajde je pa tudi res, da boš iPhone lažje prodal nekega dne. Ne vem, so plusi in minusi

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 4 urami:

 

Potem se pa sprašujem, zakaj imajo vsi ovitki za Apple zadaj luknjo :nicjasno:

 

Hja, ne vem, kokr sem gledal applove ovitke majo samo logotip, fejk ovitkov je pa malo morje vseh možnih variant, zdej a ti je pomembno, da vsi vidijo, da imaš iphona, ko totegneš telefon iz žepa, je pa od posameznika odvisno. 

 

Apple je pač kralj v marketingu. 

 

Ne pravim, da so njihovi izdelki vrhunec tehnologije, sam so pa overall zelo hud paket. 

Povezava do prispevka
rajc reče pred 21 minutami:

 

Hja, ne vem, kokr sem gledal applove ovitke majo samo logotip, fejk ovitkov je pa malo morje vseh možnih variant, zdej a ti je pomembno, da vsi vidijo, da imaš iphona, ko totegneš telefon iz žepa, je pa od posameznika odvisno. 

 

Apple je pač kralj v marketingu. 

 

Ne pravim, da so njihovi izdelki vrhunec tehnologije, sam so pa overall zelo hud paket. 

 

Jaz bi kar rekel, da so vrhunec mobilne telefonije (razen kakšne neumnosti), ampak, da ti pa kasirajo 128GB placa po 150€...ne vem no

Povezava do prispevka
rajc reče pred 22 urami:

 

 

 

ne verjamem, da ljudje kupijo apple zato ker je apple, ampak ker so hudi telefoni, ki po 5 letiš še vedno delajo za razliko od androida.

jebat ga, treba si je priznat, da android že dolgo ni to, kar je bil v začetku, čedalje več je restrikcij, odvzemajo funkcionalnosti zaradi banalnih stvari, enotnosti med proizvajalci ni, šele sedaj so začeli migati na večletni podpori pa še to je vprašanje kako bo...,

 

če bi rad dober telefon, ki je plug and play, vzameš appla.

 

mene samo še blokiranje oglasov drži na androidu

 

ne vem kaj delate v s tem androidi, vendar sam nisem imel nikol nobenih problemov, pustmo zdej prve androide k smo skos neki ROMe gor pa dol metal pa hackal da je blo čimmanj bloatwareja

 

lastim si S serijo od 8ke naprej in res nikol nobenih problemov, vedno vse dela, isto plug n play varianta, za kamero me pa boli kurc ker tok fotk k js nardim so vse kamere dobre. Doma mam še s9ko k dela brez problema

 

zdej mam s23, kupljen lansko leto in zadeva noro šiba, tko da kamot furam to še brez kakršnih koli težav naslednja 3 leta

 

seveda bo z leti počasnejši zarad novih web pizdarij in golomaznih aplikacij ter AI, ampak bo apple tudi

 

govorit da je android kurac pa da ne dela po petih letih je mal za lase privlečeno, na konc vzameš kar ti bolj sede, mene recimo Apple ekosistem ni nikol potegnu, pa ma skor cela familija Iphone

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...