Skoči na vsebino

K: Seasonic PSU kabel 6pin v SATA


TrippinBalls

Priporočeni prispevki

Poskusim srečo... :D

 

Kupim seasonicov modularni kabel 6pin v sata (lahko 2x, 3x ali pa 4x sata, ni važno), če se komu valja doma oz. ima 2 ali pa 3, ki pridejo zraven napajalnika preveč. 

 

V mojem primeru konkretno sem poleg 550W napajalca dobil dva, ampak rabim še tretjega.

 

Gre za tole zadevo:

s-l1600.jpg

 

 

Povezava do prispevka

Pazi, ti kabli niso navskrižno kompatibilni in čeprav ga boš morda lahko priklopil v napajalnik, ti bo z veliko verjetnostjo zažgal elektroniko na disku (sem pred leti naredil enako neumnost). :) .

 

Dopiši še model napajalnika. Na tvojem mestu bi najbrž vzel kakšne sata razdelilce ali Molex-SATA adapter.

Povezava do prispevka

Gre za model SSR-550FX (Seasonic Focus Gold 550W). In ja, vem, da niso direktno kompatibilni zato ne bi rad pri kitajcih naročal in si kaj zažgal.

 

Molex v SATA adapter sicer imam, ampak niti slučajno ne bom tega probal, ker bi bil lahko instant fire. Molexu manjka 3.3V rail, ki ga imajo sata prikopi.

 

<molex>
1 	  	Yellow 	+12 V
2 	  	Black 	Ground
3 	  	Black 	Ground
4 	  	Red 	+5 V 
<SATA>
   	1 	3rd 	3.3 V Power
	2 	2nd
	3 	1st 	Ground
	4 	1st
	5 	2nd 	5 V Power
	6 	3rd
	7 	3rd 	Reserved
 — 	Coding notch
	8 	3rd 	Vendor specific
	9 	2nd 

 

Povezava do prispevka

@Super Km3t

 

Predvidevam, da hočeš priklopit disk-e

Molex v sata adapter lahko mirno uporabiš v vsakem primeru in zadeva ti bo delovala 100%

 

Z original PSU kabli boš lahko imel probleme v primeru če imaš starješi napajalnik in čisto nov trdi disk (oz. bilokeri enterprise disk)

 

Namreč te diski diski podpirajo PWDIS. 

 

To čudo omogoča, da pošlje HDD v spanje, računalo pa to stori tako, da dvigne napetost na 3.3V na 3 pinu (SATA konektor).

Problem nastane, če imaš starejši napajalnik ko ima na SATA konektorju stalno prisotnih 3.3V in čisto nov HDD, ki podpira PWDIS. Ta bo namreč skozi v spanju in se tudi pognal ne bo.

 

Najlažje problem rešiš z MOLEX to SATA adapterjem (ta je brez 3.3V raila) in zadeva bo 100% delovala (seveda brez PWDIS podpore).

 

Izogibajte se pa ko hudič križa SATA to MOLEX adapterjev.

 

SATA konektor je dezajniran za bistveno manjše tokove kakor molex in se lahko hitro kaj scvre (v kolikor ravno ne gre za trdi disk oz. napravo z majhno porabo)

Povezava do prispevka

stari ne vem lej, nazadnje ko sem telovadil z molex v sata adapterjem, da sem na hitro priklopil en disk sem končal z zažgano plato, skurjenim cpujem in ramom. lahko je vse skupaj neko fucked up naključje ampak se je zgodilo ob sumljivo istem času, the very next day.

 

sicer pa kurc, spanje je kar pomemben feature za NAS uporabo, tko da je že to razlog sam po sebi za nakup kot se spodobi ne neko jank rešitev.

 

pozabil pa sem napisat, da je cena za vse skupaj bla 16,90€ skupaj s poštnino v nemčijo.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...