Skoči na vsebino

Par podobic iz Indonezije


LordFebo

Priporočeni prispevki

  • 3 tedne kasneje...

Uuuu, si mi zbudil spomine :D Moje prvo večje potovanje. Ravno v času, ko si napisal, da so jih razstrelili z bombami (ja dolgo je že tega). Mi je pa všeč, da se ni kaj prida spremenilo. Cenovno je zadeva res užitek, okusi dobri, sveže sadje in zelenjava... Je pa razlika, da je sedaj množično seljenje turistov doseglo tudi Bali. 

 

Sam se spomnim še dokaj agresivnih opic in manjko navadnega kruha :)  pa hinavskega vremena, ko me je med oblačnostjo in pohajkovanjem ob plaži nažgalo sonce. Morje je res bolj meh, primerno zgolj za fotkanje. 

 

Je bil pa folk takrat res prijazen in tudi obletavanje navadnih ulic ponoči ni bil noben problem.

 

Če bi bila zadeva malo bližje (letiš res celo večnost), bi z veseljem šel še kdaj. 

 

 

Povezava do prispevka
LordFebo reče Dne, 28. 3. 2023 at 21:50:

Vzpon na goro Batur je poldrugo uro dolgo nezahtevno vzpenjanje v klanec zemlje in prahu, pri čemer je najhuje, da se moraš neprestano umikati krosmotorjem, s katerimi lokalci na vrh vozijo debele turiste. Brez heca. Prehitelo me je vsaj 30 prdečih motorjev in sem prepričan, da se vsi tisti kreteni doma hvalijo, kako so hajkali na ognjeno goro.

Točno tole je mene na "vzponu" na razgledno točko nad ognjenikom Bromo na Javi tok motilo, da mi je prav uničilo vso izkušnjo. Itak se nisem najbolje počutil, ker sem očitno nekaj trebušnega fasal v svojih prvih dneh v Indoneziji, potem pa se v temi vzpenjaš tisto ušivo uro do razlgedne točke ko te prehitevajo en za drugim te ekstra glasni motorji z najbolj možnimi smrdečimi izpuhi. Ves čas mi je šlo na bruhanje, ker se očitno nobenemu razen zmešanim belcem ne da kakšnih 60 minut mal v klanc hodit. Pa ni bilo nikjer za videt debelih turistov. Bili so čisto vsi domači turisti, od mladih do starejših, čisto nobenemu se očitno ni dalo niti malo peš :)

 

Drugače pa tudi sam priporočam Gili otoke, občutek je čisto drugačen od kaotičnega Bali-ja. Še najbolje je da ni nobenih glasnih motorjev :D Sva bila s punco na Gili Trawagnan naprej za 5 noči (kao party island, čeprav ni prehudo), tu imajo res hud night market s hrano. Nato pa še par noči na Gili Meno (kao najbolj divji/naravni od Gilijev) in je bil tud super, čeprav tisti pajki, ki visijo naokoli so res grozljivi (velikost glave solate :)). Sva želela it 3 leta nazaj s hčerko še na Gili Air (kao najbolj družinsko friendly otok), pa je korona prekrižala načrte.

 

Najboljši del Indonezije pa je bil vsaj meni potovanje z barkačo od Floresa, mimo Komodo otokov do Lomboka, res je blo kul.

 

uredilo bitje Vincent
mini change
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
nimr0d reče Dne, 28. 4. 2023 at 14:23:

Iz kje in kam ste to leteli in kakšni so bili stroški (letalo, bivanje na otoku,...) 

 

Zagreb - Dubaj - Jakarta takrat cca. 650€/oseba (povratna)

Jakarta - Denpasar takrat cca. 70€/oseba (povratna)

 

Bivanje - apartma 450€ za 25 dni (celotno potovanje) + dodatne nastanitve (Nusa Penida, Gili Air - hkrati sva imela najeta 2 apartmaja :D

Verjetno se od takrat ni kaj dosti spremenilo in bi si mogoče rezerviral za prvo noč, ko priletiš na otok, potem pa sproti. Na voljo je bilo ogromno nastanitev, razkošnejših in cenejših.

Potoval bi samo še po severnem delu otoka, ki je ruralnejši/pristnejši, lepši in še bistveno cenejši.

Najem skuterja - takrat 3€/dan, najhitrejša oblika potovanja, še vseeno zelo počasna (povprečna hitrost potovanja cca. 25km/h) - največ je nesreč med turisti

Speedboat, trajekt (edina turista potovala z najetim motorjem iz Balija na Nuso Penido :D

---------------------

cca. vse v kompletu nekje 3k €

 

Se mi pa še danes cedijo sline po tuninem steaku iz enga zakotnega pajzla v Ubudu. Fuck 2€ porcija in najbolj okusen tunin zrezek, kar sem jih kdajkoli dobil na mizo.

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka
Sovicha reče Dne, 18. 5. 2023 at 13:06:

Dej povej kako se izogneš zastrupitvi s hrano pa to v teh Indonezijah :D

 

Težko. 

Hrana za naju ni predstavljala težave, ampak pijača (smoothie - led iz vodovodne pipe)

Meni sicer ni bilo nič celo potovanje, je pa dečva kasirala in obležala za 3 dni s hudimi krči po prebavilih.

Njihova farmacija je precej dostopna in na tem področju precej stvari na voljo. 

Aktivno oglje in nek njihov antibiotik.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...