Skoči na vsebino

[multi] Forza Motorsport Serija


Chris

Priporočeni prispevki

Ker bo 10. oktobra 2023 izšla nova Forza Motorsport, se mi zdi smisleno, da se ustvari eno temo tudi za ta del Forza franšize (če imamo že Horizon). 

 

Forza_Motorsport_KeyArt_16x9_RGB_F02 - 3840x2160.png


Nova igra naj bi bila neke vrste reboot franšize, ki je v zadnji generaciji izgubila plot in legitimnost, ki si jo je pridobila v x360 eri (tudi če mi je bila osebno FM7 solidna igra).

Izšla bo na Xbox Series X/S kot tudi na PCju (Steam, Xbox app). Seveda bo na Xbox platformi vključena tudi v Gamepass. Igra naj bi bila "live service".

Ob izidu naj bi bilo v igri 20 lokacij.

Seznam potrjenih dirkališč: Forza Motorsport Initial Track List

 

 

Poleg tega naj bi igra imela ob izidu cca. 500 bolidov.

Seznam potrjenih avtomobilov: Forza Motorsport Initial Car List

 

Najpomembnejše novosti v igri bodo dinamično vreme, neprekinjen tek dneva in mešanice gum. Izpopolnjena bo tudi fizika gum (48 kontaktnih točk). 

V multiplayerju bo tudi popolna implementacija FRR (Forza Race Regulations) s Drivers Rating-om in poudarkom na spec series (GT-ji, Touring cars..)

 

Poleg omenjenega smo veliko informacij pridobili na predstavitvi novega koncepta single-player kariere: 

 

 

Omeniti je še vredno, da vsak mesec podajo nekaj novih informacij o igri in morebitnih updejtih preko streama Forza Monthy. 
 

uredilo bitje Chris
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Forza Motorsport bo imela 3 performance mode. In sicer:

 

  • Performance: Prioritize 60 frames per second on-track performance at 4K resolution
  • Performance RT: Enable on-track ray tracing features at 60 frames per second with variable resolution
  • Visuals: Maximize 4K visual quality on-track with ray tracing at 30 frames per second

forza-motorsport-launches-with-three-performance-modes-on-xbox-series-x-1.large.thumb.jpg.c06bccefb47da877da4d39733e49545e.jpg

 

Mislim, da bom uporabljal Performance ali pa Performance RT. Bom še videl. 

uredilo bitje Matija Cestnik
Povezava do prispevka
Matija Cestnik reče pred 22 urami:

Forza Motorsport bo imela 3 performance mode. In sicer:

 

Mislim, da bom uporabljal Performance ali pa Performance RT. Bom še videl. 

zagotovo mora bit 60fps. pol je pa odvisno od sposobnosti grafične ali bo RT ali ne. jaz bom kar brez, tudi zato ker prioritiziram stabilnost. 

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 2 urama:

Dobr proge, avti pa dost prežvečen standard, 3 verzije miate, pa a je 90% street legal robe? Upam da bo razlika med avti občutna, da ne bojo samo pumpal cife. Če bo podpora za volane boljša kot v horizon (kjer delajo samo čigumi volani in 8-bitna pedala) jo zih kupim za alternativo gt7.

baje je feeling volana precej dober, pravijo da je zelo boljši od FM7. Sam igram na padu, tako da nevem.
čene pa je nekako 50/50 street / race robe. GT-ji, TCR-ji, prototipi..

Povezava do prispevka

Kakšno leto nazaj sem igral Asphalt 9 Legends in je ful zasvoljiva igra. Ima daily, weekly in monthly challenge. Res te zvabi vsak dan nazaj. Problem je, da je pay2win sistem. Ko nisem več mogel napredovati brez, da bi zagonu keša še pa še, sem nehal igrat. Nova Forza Motorsport bo imela zelo podoben sistem daily, weekly in monthly challenge ampak bo play2win. Te bo vsak dan zvabila nazaj. Juhu:)

uredilo bitje Matija Cestnik
Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 9 urami:

https://support.forzamotorsport.net/hc/en-us/articles/19789919468435

 

tuka jih precej manjka, od moje opreme ni nič gor :D

kar sem razbral ne morajo na tisto listo napisat v kolikor ni 100% podprto vse. Lahko kakšna tipka ne funkcionira kot bi morala, ali pa kakšni volani ki imajo display, pa lahko le-ta ne deluje z igro..vsaj tako sem bral razlago na Forza forumu. 
Ta lista je 100% podprta in posledično naj bi delala seamless

Povezava do prispevka
Matija Cestnik reče pred 10 urami:

Kakšno leto nazaj sem igral Asphalt 9 Legends in je ful zasvoljiva igra. Ima daily, weekly in monthly challenge. Res te zvabi vsak dan nazaj. Problem je, da je pay2win sistem. Ko nisem več mogel napredovati brez, da bi zagonu keša še pa še, sem nehal igrat. Nova Forza Motorsport bo imela zelo podoben sistem daily, weekly in monthly challenge ampak bo play2win. Te bo vsak dan zvabila nazaj. Juhu:)

Ja ta del igre me najbolj hypa. Pač lepo bo v okviru weeky challengov spoznavati določene avtomobile tako v single kot multiplayerju. Upam samo da bodo avtomobili dobro balancirani in ne bo spet nekih "meta" bolidov v mpju. Pa res upam da si premislijo glede sistema XPjev za upgrejde. Naj bodo vsaj vsi upgrejdi na voljo od začetka ne pa da so v štartu zaklenjeni pod leveliranjem bolida. 

Povezava do prispevka
Matija Cestnik reče pred 18 urami:

Mini review 

 

 

eh preveč govori o grafiki, mene bolj zanimajo občutki vožnje bolidov, sistem napredovanja in multiplayer. 
pomoje igra ne bo razočarala. nekaj leakov je že zunaj, glasba v menijih je spet elektronska, umirjena, kar sem pogrešal v FM7. 
še manj kot teden dni :)

Povezava do prispevka

Here’s every track confirmed for Forza Motorsport at launch:

 

Circuit de Barcelona-Catalunya 

Circuit de Spa-Francorchamps 

Eaglerock Speedway 

Grand Oak Raceway 

Hakone Circuit 

Homestead-Miami Speedway 

Indianapolis Motor Speedway

Kyalami Grand Prix Circuit 

Le Mans – Circuit International de la Sarthe

Lime Rock Park 

Maple Valley

Mid-Ohio Sports Car Course 

Mugello Circuit 

Nürburgring GP

Road America 

Silverstone Circuit

Suzuka Circuit 

Virginia International Raceway 

Watkins Glen International Speedway

WeatherTech Raceway Laguna Seca

Povezava do prispevka
Matija Cestnik reče pred 1 uro:

Here’s every track confirmed for Forza Motorsport at launch:

 

Circuit de Barcelona-Catalunya 

Circuit de Spa-Francorchamps 

Eaglerock Speedway 

Grand Oak Raceway 

Hakone Circuit 

Homestead-Miami Speedway 

Indianapolis Motor Speedway

Kyalami Grand Prix Circuit 

Le Mans – Circuit International de la Sarthe

Lime Rock Park 

Maple Valley

Mid-Ohio Sports Car Course 

Mugello Circuit 

Nürburgring GP

Road America 

Silverstone Circuit

Suzuka Circuit 

Virginia International Raceway 

Watkins Glen International Speedway

WeatherTech Raceway Laguna Seca

yas marina novembra, še ena proga decembra, nurburgring nord pa enkrat februarja baje. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...