Skoči na vsebino

Katere družabne igre si lastite


Sadako

Priporočeni prispevki

  • 2 tedna kasneje...

7 wonders: Duel + Pantheon Odlična igra s kartami za dva igralca. Svetovna klasika polna cutthroat situacij. Razširitev sicer vzame malenkost strateškega planiranja, saj intervencija bogov lahko povsem obrne igro, a je zadeva še vedno super  9/10

Sherlock Holmes Consultive Detective: The Thames Murders & Other Cases co-op klasika za ljubitelje detektivskega genija. Primerna tudi za solo play. 10/10

Stone Age preprosta igra z zelo dopadljivim designom, ki temelji predvsem na cutthroat potezah. Zelo primerna za začetnike v svetu družabnih iger 7/10

Terraforming Mars eurogame z domiselno mešanico sci-fija in znanosti s sicer nekaj pomanjkljivosti (design, element sreče) 8/10

Castles of Burgundy klasika odlična za dva igralca 8/10

Brass Birmingham Precej kompleksna zadeva z daleč najlepšim production designom. Dopušča ogromno možnosti za razvoj in je morda bolj kot za "stratege" primerna za "taktičarje". Je napeta, zna pa pripeljati do anaylsis paralysis, sploh pri Railway fazi 9/10

Dead of WInter co-op postapokaliptična igra prežeta z gore humorjem. Co-op za dva igralca ni najbolj dodelan, za več igralcev je super. Priporočam igranje na hard. 8/10

Masnions of Madness še ena zanimiva pustolovščina za raziskovanje paranormalnih primerov podprta z aplikacijo 9/10

Dixit domišljija, branje misli, namigov ... Pravljično/pripovedovalni »pictionary«. Super zadevca, primerna za vse družbe. Izjemno lahka za naučit in neverjetno zabavna. 8/10

Air, Land & Sea luštna in kratka igra s kartami za dva igralca, preprosta v svoji kompleksnosti. 8/10

Great Western Trail + Trails to the North super zabavna s posrečeno tematiko; rančar na Divjem zahodu, ki prodaja krave. Tudi expension je fenomenalen in lepo nadgradi osnovno igro.  9/10

Fog of Love role play ljubezenskega razmerja. BIla mi je tako bedna, da je bila prva, ki sem jo prodal 2/10

Hanamikoji igra s kartami za dva, ki pa mi zaenkrat ni potegnila preveč, je pa res, da ji še nisem dal dovolj priložnosti 5/10

Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island super co-op avantura, ampak precej zajebana 8/10

Sherlock Holmes Consultive Detective: Jack the Ripper & West End Adventures prvi 4. primeri so kampanjski o Jack the Ripperju. So malenkost drugačni, saj jih ne moreš razrešiti tako kot ostale in se bolj osredotočaš na lokacijo umora, priče in poročila mrliških oglednikov. Na eni strani precej kul, ker temelji na resničnih dogodkih (precej brutalno), ampak sam sem bolj fan "klasičnih" primerov 9/10

Chronicles of Crime + Noir : moderna različica Sherlocka, ki se igra za appom. Za moj okus zadeve potekajo prehitro in ne nudijo dovolj poglobljenega mozganja o primerih, je pa zanimiva izkušnja. Expension mi je dejansko še boljši in bi priporočal, da začnete z njim in se potem vrnete na osnovno igro. 6/10

Lost Cities mini klasika s karticami, ki presenetljivo ponudi precej zabave in mozganja v svoji preprostosti. 7/10

Through the Ages definitivno najbolj kompleksna in tudi najdaljša igra, ki sem jo do sedaj igral. Proti koncu 2. agea in predvsem v 3. postane zadeva morda malenkost neobladljiva za planiranje, ampak kljub temu igra ponudi ogromno. Super za bolj zahtevne igralce namiznih iger 8/10

The Voyages of Marco Polo glede na to, da sem fan iger z zgodovinsko tematiko se mi dopade, je pa res da je precej zajebana kar se tiče samega razvoja. Igra se namreč konča, ko se šele dobro začne. Mogoče je kakšna runda premalo, poleg tega so nekateri liki malenkost močnejši kot drugi 7/10

uredilo bitje Sadako
Povezava do prispevka

Evo, tudi moje. Glede na to, koliko rulebookov sem prebral za zabavo in koliko uživam v board gejmih, si lastim relativno malo špilov.

 

Aerion (2019) - Kul solo špil iz Oniverse serije. Mislim, da sem pogruntal, kako "zjebati" sistem, saj sem samo prvo igro izgubil in potem nobene več, ne glede na to, koliko mini-expansionov, ki so del špila, sem dodal v mix, ampak še vedno čisto spodobna solo ekskurzija.
Arboretum (2015) - Zelo v redu špil, še posebej v dvoje, mi je pa žal, da še nisem našel človeka, s katerim bi to redno igral, ker se mi zdi, da se igra samo poglablja in poglablja, več ko jo z nekom igraš. Ekstremno agresivna, ne glede na to, da se v igri v bistvu sadi drevesa.
Arkham Horror: The Card Game (2016) + The Dunwich Legacy: Expansion (2017) - Trenutno meni najljubši špil od štirih, ki jih igram solo. Hkrati sem mega jezen po vsaki igri, ker vedno izgubim, ampak to je del čara. Zelo tematska igra, vse ima svoj smisel v zgodbi, vsako karto si predstavljaš, kako se odigra v pripovedi. Moje denarnica se boji špila, ker je večina expansionov razprodana in jih je težko dobiti poceni.
Blood Rage (2015) - Prvi novodobni špil, ki sem ga nabavil. V redu vikingški Risk, malo mu zamerim, da se toliko zanaša na victory pointe, ki kdaj nimajo veze z borbo, zaradi česar spominja na euro-game, zakamufliran v wargame. Vseeno je treba priznati, da so momenti, preden razkriješ battle karto v boju eni najbolj napetih momentov v gejmingu.
Catan (1995) - Pred enimi dvemi/tremi leti sem se čisto iz nule spomnil, da naj bi Catan bil dober špil in da bi znal uživati v njem. Mislim, da sem ga enkrat igral kot otrok. Nabavil sem ga in potem smo ga s kolegi igrali 100x. Špil, ki me je v moji odrasli dobi uvedel v družabne igre. Dandanes ga ne igram več tako rad.
Codenames (2015) - Super party game, mogoče preveč "thinky" za določene družbe, ampak ko zalaufa, zalaufa zaprav. Ga je pa v zadnjem letu nadomestil Wavelength, ki popravi neke njegove napake (downtime).
The Crew: The Quest for Planet Nine (2019) - Odličen špil, premalo sem ga še igral, ampak kar sem ga, smo bili vsi navdušeni. Trick- taking gejm, kjer igralci sodelujejo. Moram še probati s svojimi Briškola domačini, pomoje bi jim res ustrezal tricks pristop.
A Fake Artist Goes to New York (2012) - Party game - vsi rišejo eno stvar, en od ekipe ne ve, kaj se riše, ta je fake artist - če se ga ujame, izgubi. Hmm, dober koncept, dokaj v redu v živo, ampak mi je žal nakupa, saj bi lahko isto naredil sam s kosom papirja in flomastri. Vseeno, kul paketek.
Galaxy Trucker (2007) - Odličen špil, uživancija v uničevanju skrbno sestavljenih raket. Ko igram, se počutim, kot da sem na vlaku smrti.
Gravity Warfare (2018) - Prvi Kickstarter špil, ki sem ga nabavil. Podlaga, ki lebdi v zraku in nanjo polagaš kose in upaš, da ne padejo dol. Anti-gravitacijski jengo. V bistvu kar smeti. Moram prodati :D
Illusion (2018) - Darilo fantov iz Pravi Junak. Kul špilček, malo preenostaven za moj okus, ampak dober za vpeljavo novega folka v board gejme.
KLASK (2014) - Air hockey v manjšem paketu, kjer premikaš svojo palico z magnetom, super uživancija.

King Of Tokyo (2011) - Velike pošasti, velike chunky kocke, veliko fajtanja. Malo predolg špil za to, kar je, ampak še vedno z veseljem zaigram, če je želja. Karte ti res dajo občutek, da si ogromna pošast.
Letter Jam (2019) - Kooperativna "daj namig" igra, kjer vsi poskušajo ugotoviti, kaj je njihova beseda. Enkratna mešanica med party in thinky gejmom, super tudi za 6 ljudi, kar je zadnje čase številčnost moje gejm grupe.
Love Letter (2012) - Zelo dober in enostaven špil, vsako potezo samo vzameš eno karto in odigraš eno karto, ogromno bluffinga, obtoževanja, smejanja, skratka fun.
Mage Knight Board Game (2011) + The Lost Legion Expansion (2012) - Prvi špil, ki sem ga nabavil za solo experience, pravila sem se učil po malem več dni, užival kot pečen maček prve tri igre, nabavil expansion, potem pa nekako izgubil zagon, ker je pravil res preveč in igra res preveč časa vzame... Morda enkrat spet, morda...
The Mind (2018) - Simpl, vsi ne smejo komunicirati in vsi morajo metati karte v sredo mize v pravem zaporedju. Igra, ki spodbuja telepatijo. Always a hit.
Patchwork (2014) - Edina igra, ki jo moja punca prebavlja. Super špil za v dvoje, priporočam, enostavna, ful paše postavljati kose na svojo podlago.
Under Falling Skies (2020) - Zadnji solo špil, ki sem ga nabavil. Vsi ga zelo hvalijo in tudi je dober, se mi pa zdi, da mu čisto malo zmanjka... Se bom pa še poglobil, morda moram privzdigniti težavnost :)
Wavelength (2019) - Najboljši party game ever. Kartica ti določi dva ekstrema, ti pa moraš z namigom opisati, kjer med tema dvema ekstremoma mora tvoja ekipa zadeti točko... Vedno sproži mega debate.
YINSH (2003) - Abstrakten špil, skoraj nič pravil, hkrati pa neverjetna globina. Priporočam za 2 stara kolega, ki bi rada zamenjala Šah za nekaj novodobnega.

Povezava do prispevka

Pred prazniki smo s kolegi nabavili Twilight Imperium 4th edition in ga včeraj prvič zaigrali. 6 novih igralcev in nekje 8,5 ur igre, ki so res hitro minile. Top shit, če imaš družbo in voljo. Na koncu smo bili vsi prijetno skurjeni in se strinjali, da bo vsake toliko vsekakor treba splanirati dan za špil. :D

Povezava do prispevka

Božiček je bil radodaren, tako da malo updejta :D

 

7 wonders: Duel + Pantheon Odlična igra s kartami za dva igralca. Svetovna klasika polna cutthroat situacij. Razširitev sicer vzame malenkost strateškega planiranja, saj intervencija bogov lahko povsem obrne igro, a je zadeva še vedno super  9/10

Sherlock Holmes Consultive Detective: The Thames Murders & Other Cases co-op klasika za ljubitelje detektivskega genija. Primerna tudi za solo play. 10/10

Stone Age preprosta igra z zelo dopadljivim designom, ki temelji predvsem na cutthroat potezah. Zelo primerna za začetnike v svetu družabnih iger 7/10

Terraforming Mars eurogame z domiselno mešanico sci-fija in znanosti s sicer nekaj pomanjkljivosti (design, element sreče) 8/10

Castles of Burgundy klasika odlična za dva igralca 8/10

Brass Birmingham Precej kompleksna zadeva z daleč najlepšim production designom. Dopušča ogromno možnosti za razvoj in je morda bolj kot za "stratege" primerna za "taktičarje". Je napeta, zna pa pripeljati do anaylsis paralysis, sploh pri Railway fazi 9/10

Dead of WInter co-op postapokaliptična igra prežeta z gore humorjem. Co-op za dva igralca ni najbolj dodelan, za več igralcev je super. Priporočam igranje na hard. 8/10

Masnions of Madness še ena zanimiva pustolovščina za raziskovanje paranormalnih primerov podprta z aplikacijo 9/10

Dixit domišljija, branje misli, namigov ... Pravljično/pripovedovalni »pictionary«. Super zadevca, primerna za vse družbe. Izjemno lahka za naučit in neverjetno zabavna. 8/10

Air, Land & Sea luštna in kratka igra s kartami za dva igralca, preprosta v svoji kompleksnosti. 8/10

Great Western Trail + Trails to the North super zabavna s posrečeno tematiko; rančar na Divjem zahodu, ki prodaja krave. Tudi expension je fenomenalen in lepo nadgradi osnovno igro.  9/10

Fog of Love role play ljubezenskega razmerja. BIla mi je tako bedna, da je bila prva, ki sem jo prodal 2/10

Hanamikoji igra s kartami za dva, ki pa mi zaenkrat ni potegnila preveč, je pa res, da ji še nisem dal dovolj priložnosti 5/10

Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island super co-op avantura, ampak precej zajebana 8/10

Sherlock Holmes Consultive Detective: Jack the Ripper & West End Adventures prvi 4. primeri so kampanjski o Jack the Ripperju. So malenkost drugačni, saj jih ne moreš razrešiti tako kot ostale in se bolj osredotočaš na lokacijo umora, priče in poročila mrliških oglednikov. Na eni strani precej kul, ker temelji na resničnih dogodkih (precej brutalno), ampak sam sem bolj fan "klasičnih" primerov 9/10

Chronicles of Crime + Noir : moderna različica Sherlocka, ki se igra za appom. Za moj okus zadeve potekajo prehitro in ne nudijo dovolj poglobljenega mozganja o primerih, je pa zanimiva izkušnja. Expension mi je dejansko še boljši in bi priporočal, da začnete z njim in se potem vrnete na osnovno igro. 6/10

Lost Cities mini klasika s karticami, ki presenetljivo ponudi precej zabave in mozganja v svoji preprostosti. 7/10

Through the Ages definitivno najbolj kompleksna in tudi najdaljša igra, ki sem jo do sedaj igral. Proti koncu 2. agea in predvsem v 3. postane zadeva morda malenkost neobladljiva za planiranje, ampak kljub temu igra ponudi ogromno. Super za bolj zahtevne igralce namiznih iger 8/10

The Voyages of Marco Polo glede na to, da sem fan iger z zgodovinsko tematiko se mi dopade, je pa res da je precej zajebana kar se tiče samega razvoja. Igra se namreč konča, ko se šele dobro začne. Mogoče je kakšna runda premalo, poleg tega so nekateri liki malenkost močnejši kot drugi 7/10

Concordia: eurogame s tematiko rimskega imperija, ki temelji na karticah. Precej zabavna zadeva, ki je zelo enostavna za naučiti, a precej zakomplicirana za masterat. Še posebej težko je slediti točkam in igraš bolj po občutku kako narazen si si z nasprotniki 7/10

Ekec pekec kurji drekec: simpatična verzija spomina primerna tudi za najmlajše 6/10

Grand Austria Hotel: ni še prišla na vrsto :D

Povezava do prispevka

Hmmm, Risk je itak ena najbolj znanih družabnih iger. Mislim pa, da se tule gre za 2 reči: zelo privlačno ime, ki bi ga itak vsi povezali z igro ne glede na vse; hkrati pa imajo proste roke pri izdelavi zgodbe, ker Risk ni zares o čemerkoli, razen o world dominationu haha, ampak pomojem lahko prilimaš katerokoli vojaško zgodbo gor. Nasploh se je Risk že izkazal za zelo fleksibilnega, Legacy model je bil najprej preizkušen recimo ravno na Risku.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...