Skoči na vsebino

LineageOS


Stasis

Priporočeni prispevki

drugače glede namestitve na rootane telefone obstajajo določene varnostne smernice, ki zapovedujejo da je rootan telefon večji varnostni riziko iz preprostega razloga, ker rootan telefon potencialno omogoča napadalcu dostop do celotne strukture in podatkov aplikacije, kar potencialno odpre vrata za napadalce, da lahko podpisujejo zahtevke kot da so uporabnik in s tem izvajajo nakazila iz uporabnikovega računa (pri nerootanem telefonu dostop do zaprtega dela podatkovnega sistema androida ni mogoč)

npr. to da aplikacija deluje na rootanem telefonu je ena od - točk pri reviziji bančnih it sistemov, ni pa zelo kritična, ker je vrjetnost takega napada še vedno nizka (zaradi majhnega števila rootanih telefonov in v odvisnosti od implementacije varnostnih sistemov bančne aplikacije)

uredilo bitje Kunta Kinte
Povezava do prispevka

Glede na to, da te root za vsako stvar vpraša, če si RES prepričan, da želiš X dovolit dostop do vsega, se men ne zdi nič kaj večji security risk kot običen človeški stupidity.

 

Sicer pa ker smo že glih pri tej temi, men dogaja tale debata k se je razvila v komentarjih pod to temo in skupaj z branjem opisov v GrapheneOS FAQ v bistvu vidiš kolk je google zavozil Android v prvi vrsti zaradi nikakvih protekcij proti trackingu aplikacij znotraj sistema v drugi vrsti pa zaradi skupnega memory spejsa, ker z enim memory leak exploitom v appu počneš karkoli želiš po celem sistemu. Pa všeč mi je komentar o debloatanju sistema, da je to security feature :rofl:. Fascinantno je, da je iOS v tem precej lightyears ahead.

Povezava do prispevka
  • 4 mesece kasneje...
rajc91 reče Dne, 2. 6. 2020 at 6:34:

 

Seveda lahko, obstajajo tudi programi (recimo Magisk), ki skrijejo root pred določenimi aplikacijami.

 

Nevem pa kako je v primeru Samsunga in njihovega Knox varnostnega sistema. Na S8 vem, da sem lahko rootal, ampak potem ne moreš v celoti unrootat nazaj. Pa neki so govoril o nekih fizičnih preprekah za root (kot da bi npr. skurilo neko žičko v telefonu če ga rootaš, telefon dela normalno na servisubti ga pa sam nazaj v roke poriejo in rečejo da se je zvočnik/ekran/... crknil zato ker je bil telefon nekoč odklenjen).

 

Na ostalih telefonih pa mislim, da ni panike.

 

Mam en poco f1 pa lineageos gor, samo kolikor sem bral kar slabo kaže za root. Kup enih aplikacij ne dela, uglavnem izgleda da bodo iz te perspektive naredili lockdown. Lahko boš imel linux itd, samo določenih reči enostavno ne boš imel dostopa.

Glede teh neumnosti z garancijo in rootom je kar zanimivo, tole bi pričakoval rešeno v right to repair zakonodaji.

 

Sicer pa best way za telefone ni ravno lineageos ampak direkt linux fon. Edini problem ko zaenkrat še daleč ni... eh

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 10 urami:

 

Mam en poco f1 pa lineageos gor, samo kolikor sem bral kar slabo kaže za root. Kup enih aplikacij ne dela, uglavnem izgleda da bodo iz te perspektive naredili lockdown. Lahko boš imel linux itd, samo določenih reči enostavno ne boš imel dostopa.

Glede teh neumnosti z garancijo in rootom je kar zanimivo, tole bi pričakoval rešeno v right to repair zakonodaji.

 

Sicer pa best way za telefone ni ravno lineageos ampak direkt linux fon. Edini problem ko zaenkrat še daleč ni... eh

 

Mi poveš prosim malo več, kaj je težava z rootom in aplikacijami? Imam tudi jaz en Poco F1, pa sem nameraval tudi poskusiti Lineage OS, če ga prej ne prodam.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 10 urami:

Sicer pa best way za telefone ni ravno lineageos ampak direkt linux fon. Edini problem ko zaenkrat še daleč ni... eh

 

linustech tips je lih mel pred kratkim en video, kjer so nardili review enga linux phona. 

Overall je dober, če si hacker. Za normalnega userja pa zgleda ne bo primeren še leta. 

 

 

Povezava do prispevka

Librem 5 je mal joke od Linux showcasa, če hočeš komu s strejt fejsom to kazat. Plačaš ko žuti za telefon, ki je dumb fon, če nisi tinkerer.

Pine phone se dobi za mucho, mucho manj denarja (okoli 200€ al neki tazga) pa omogoča "distro hopping" out of the box. Skupna točka vseh phone/touch distortov pa je, da so po filingu pre-alpha.

 

  

MorskaGlista reče pred 3 urami:

 

Mi poveš prosim malo več, kaj je težava z rootom in aplikacijami? Imam tudi jaz en Poco F1, pa sem nameraval tudi poskusiti Lineage OS, če ga prej ne prodam.

 

+1. kje točno je težava z magiskom?

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 1 leto kasneje...
TrippinBalls reče Dne, 13. 8. 2020 at 11:51:

Seveda Google nikoli ne bo mrknil i

seveda bo,
ce ne drugega vsaj vsaka specificnen service itak je zloglasen po tem da se ne smes zanast nanj in ukinja razne storitve k ne cuzajo dost kesa, hkrat mas pa se tolk centralizirano da reces politicno napacen komentar na youtubu pa ti skenslajo mail + playstore
sploh ne rabs nobenega doomsday scenarija da je to grozno

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...