☢️indigo Objavljeno 18. marec 2024 Share Objavljeno 18. marec 2024 Da vidimo, koliko vas uporablja sledeca cuda. Sam sem ravnokar danes dobil Cloud Gateway Ultra in 2x U7 Pro AP-ja. Jutri si postavim, da potestiram, kako to deluje. Ima se kdo od vas s tem izkusnje? Navedek Povezava do prispevka
VonGriffin Objavljeno 19. marec 2024 Share Objavljeno 19. marec 2024 Imam dream machine, protect z 3x kamerami in 3 apje.pa en poe switch. zame kljub skepsi ko so bili v beti top Navedek Povezava do prispevka
TrippinBalls Objavljeno 19. marec 2024 Share Objavljeno 19. marec 2024 uporabljam samo AP na selfhosted kontrolerju. V preteklosti sem uporabljal še njihov managed switch, pa sem ga prodal, ker sem rabil switch ne peči. Switch je žrl 12W in bil tako vroč, da bi lahko jajca pekel na njem. Switch podobne specifikacije sedaj žre 3W in je mrzel. Z APjem ni kaj dosti drugače, vroča je pa 6W porabe za prazen kurac ko ni nobene aktivnosti sredi noči. Toleriram, ker je sicer stable in ker dobivajo redne firmware updejte (to ni tako samoumevno). Other than that, pa po videnem Unifi ne bo nikoli prva izbira ker je njihova periferija potratna, mašine tipa dream machine so pa overpriced za to kar ponujajo. Navedek Povezava do prispevka
VonGriffin Objavljeno 19. marec 2024 Share Objavljeno 19. marec 2024 (urejano) TrippinBalls reče pred 32 minutami: mašine tipa dream machine so pa overpriced za to kar ponujajo. mi lahko poves alternativo za 350 evrov ki ponuja: utm router ki zmore azure gateway, kamerni streznik do 20 kamer, voip, digitalno zapiranje in ev postajo ? in vse to brez potrebe placila letne licence ? 19. marec 2024 uredilo bitje VonGriffin Navedek Povezava do prispevka
☢️indigo Objavljeno 19. marec 2024 Avtor Share Objavljeno 19. marec 2024 VonGriffin reče pred 7 urami: mi lahko poves alternativo za 350 evrov ki ponuja: utm router ki zmore azure gateway, kamerni streznik do 20 kamer, voip, digitalno zapiranje in ev postajo ? in vse to brez potrebe placila letne licence ? Ima VG v tem kontekstu prav. Tudi tale ultra ponuja za tale svoj denar 10x kot npr. mikrotik (country block, IDS/IPS ipd). Management AP-jev je eden izmed ta boljsih. Skratka za tale denar bomba. Navedek Povezava do prispevka
Paljo Objavljeno 19. marec 2024 Share Objavljeno 19. marec 2024 (urejano) Glede na to, da se te krozniki napajajo samo z PoE, rabis kaksne posebi kable vlect, ali je navaden CAT-5E zadost? Pa kolikor vidim da Gateway Ultra nima PoE LAN portov. Imas kak locen PoE switch za napajanje APjev? 19. marec 2024 uredilo bitje Paljo Navedek Povezava do prispevka
VonGriffin Objavljeno 19. marec 2024 Share Objavljeno 19. marec 2024 (urejano) ponavadi imas zraven tudi pretvornik ce poe nimas; majhne poe switche pa dobis za mali dnar, razna tp link jajca ne rabis Ubi. cat5e je cisto ok 19. marec 2024 uredilo bitje VonGriffin Navedek Povezava do prispevka
☢️indigo Objavljeno 19. marec 2024 Avtor Share Objavljeno 19. marec 2024 Paljo reče pred 20 minutami: Glede na to, da se te krozniki napajajo samo z PoE, rabis kaksne posebi kable vlect, ali je navaden CAT-5E zadost? Pa kolikor vidim da Gateway Ultra nima PoE LAN portov. Imas kak locen PoE switch za napajanje APjev? Kot je VG ze zapisal, CAT5E cist dovolj. Imam pa ze od prej konkretn switch v svojem racku, kateri je ze POE tako da... kabel pa gasa. 1 Navedek Povezava do prispevka
Arey Objavljeno 19. marec 2024 Share Objavljeno 19. marec 2024 (urejano) @VonGriffin dream machine ima poe ane? Za AP kroznike ga rabim. Jz bom tut to kupu za v bajto, pa 4 AP + 2 kameri. Kar sem slisal je to dalec najboljsa izbira za easy setup ki dejansko DELA. 19. marec 2024 uredilo bitje Arey 1 Navedek Povezava do prispevka
VonGriffin Objavljeno 19. marec 2024 Share Objavljeno 19. marec 2024 ja SE verzija ima poe. 1 Navedek Povezava do prispevka
☢️indigo Objavljeno 19. marec 2024 Avtor Share Objavljeno 19. marec 2024 Arey reče pred 1 uro: @VonGriffin dream machine ima poe ane? Za AP kroznike ga rabim. Jz bom tut to kupu za v bajto, pa 4 AP + 2 kameri. Kar sem slisal je to dalec najboljsa izbira za easy setup ki dejansko DELA. Lahko samo potrdim. Za tale denar je tole top. Sem sam presenecen. Ne bi nabavil, ce ne bi v firmi nekaj caral s tem za eno stranko, potem pa ko sem to "skapiral" kako easy je, sem rekel, da bo za doma to vec kot dovolj. Pa se WiFi7 ready sn, ceprav nimam nobenega device-a ki bi to podpiral. :)) 1 Navedek Povezava do prispevka
MorskaGlista Objavljeno 9. januar 2026 Share Objavljeno 9. januar 2026 A kdo ve, če čisto obični Ubiquity AP podpira WiFi meshing, se pravi, da bi ga dal v nek uplink mode, kjer bi sprejemal WiFi signal z drugega APja in ga outputtal kot ethernet? Problem je, da iz enega štuka v drugega trenutno ne mislim vlečt kabla, bi pa vseeno imel nekaj zadev fizično na LANu (en NAS in 2 PCja). Hvala. Navedek Povezava do prispevka
catal Objavljeno 10. januar 2026 Share Objavljeno 10. januar 2026 Če kupiš npr 2x https://eu.store.ui.com/eu/en/category/all-cloud-gateways/products/ux7 bi moralo delati brez težav. Navedek Povezava do prispevka
MorskaGlista Objavljeno 10. januar 2026 Share Objavljeno 10. januar 2026 (urejano) Ja ma to je v bistvu gateway/router. Jaz en Unifi AP (krožnik) imam, kar me zanima je, če se lahko doda drug enak AP in skonfigurira kot downlink (torej wifi input ethernet output). Dejansko mesh, ki preko wifi outputta ethernet. 10. januar 2026 uredilo bitje MorskaGlista Navedek Povezava do prispevka
Arey Objavljeno 10. januar 2026 Share Objavljeno 10. januar 2026 A ni pol boljs en powerline sistem uporabit, ce si tok proti vlecenju kablov? Navedek Povezava do prispevka
MorskaGlista Objavljeno 10. januar 2026 Share Objavljeno 10. januar 2026 (urejano) Ma nisem proti, kabli so zakon, samo bi moral razbijat. Powerline mi ne diši glih, pa še trofazni tok inam in zna bit problem. 10. januar 2026 uredilo bitje MorskaGlista Navedek Povezava do prispevka
DaMachk Objavljeno 12. januar 2026 Share Objavljeno 12. januar 2026 MorskaGlista reče Dne, 10. 1. 2026 at 13:49: če se lahko doda drug enak AP in skonfigurira kot downlink (torej wifi input ethernet output) To drugod imenujejo Wifi bridge, a ne? Kolk gledam njihov KB, se da, mesh mors nastavit, pa en AP nastavit za mesh parent, ostalo pa bi nej delovalo brez posebnih nastavitev. Navedek Povezava do prispevka
MorskaGlista Objavljeno 12. januar 2026 Share Objavljeno 12. januar 2026 DaMachk reče pred 24 minutami: To drugod imenujejo Wifi bridge, a ne? Kolk gledam njihov KB, se da, mesh mors nastavit, pa en AP nastavit za mesh parent, ostalo pa bi nej delovalo brez posebnih nastavitev. Aha super, hvala. Danes dobim dodaten AP, testiram ta teden in poročam. 1 Navedek Povezava do prispevka
MorskaGlista Objavljeno 16. januar 2026 Share Objavljeno 16. januar 2026 (urejano) Sem porihtal zadevo in deluje. APje je treba nujno adoptat, kar pomeni, da moraš naredit server. Za silo sem kar na PC namestil server, samo za konfiguracijo APjev, bom pa seveda dal server na NAS, da bo vedno na dostopen. Na serverju adoptaš APje, enega nastaviš kot "mesh parent" kar pomeni, da je glavni, ostale pa kot " mesh connect". Na "mesh connect" APjih nastaviš posebej še UTP port, da omogočiš, da se ostale naprave nanj konektajo in tako dobijo dostop do interneta. Sedaj imam 2 PCja in NAS vezan na AP v prvem nadstropju, ta pa je preko WiFija vezan na AP v pritličju, kateri je povezan preko switcha (na katerem sta še android box in še en NAS) na router in modem. Hitrost je tako nekje med 200 in 300 Mbps, kar je po mojem v redu. Dobra stvar je, da če kateri koli AP izpade, se pomeshajo ostali med sabo avtomatsko (kar pomeni, da je lahko zaradi razdalje slabša povezava, ma boljše to kot popoln izpad dela omrežja). Skratka tudi najcenejše APje od Ubiquitija se da preko serverja pomeshat med sabo. 16. januar 2026 uredilo bitje MorskaGlista Navedek Povezava do prispevka
Me3do Objavljeno 16. januar 2026 Share Objavljeno 16. januar 2026 (urejano) Sam v tem primeru se za WiFi backhaul uporablja 2,4 GHz wifi link? AP pa še vedno omogoča povezovanje naprav na 5G? Al nima veze in sta oba pasova na voljo tudi klientom? 16. januar 2026 uredilo bitje Me3do Navedek Povezava do prispevka
MorskaGlista Objavljeno 17. januar 2026 Share Objavljeno 17. januar 2026 Iskreno povedano ne vem, omogočena sta pa sicer oba pasova. Pogledam, ko nastavim server na NAS, to danes je bilo na brzino narejeno bolj za test kot kaj drugega. Navedek Povezava do prispevka
SL4FKO Objavljeno 18. januar 2026 Share Objavljeno 18. januar 2026 Me3do reče Dne, 16. 1. 2026 at 21:14: Sam v tem primeru se za WiFi backhaul uporablja 2,4 GHz wifi link? Ne. Backhaul je deljen s klienti. Je pa res, da signal za backhaul lahko nastaviš. Najboljša možnost je, če je backhaul na 5 ali 6 GHz ( če maš triband ap) signalu. Z 2.4 ful omejiš zmogljivost omrežja oz hitrost na access pointu -> brezveze gigbitni internet, če imaš potem pipico priprto na mesh ap na 100 - 150 Mb + 2.4 Ghz signal je ful dojemljiv za interferenco. Navedek Povezava do prispevka
MorskaGlista Objavljeno 20. januar 2026 Share Objavljeno 20. januar 2026 Me3do reče Dne, 16. 1. 2026 at 21:14: Sam v tem primeru se za WiFi backhaul uporablja 2,4 GHz wifi link? AP pa še vedno omogoča povezovanje naprav na 5G? Al nima veze in sta oba pasova na voljo tudi klientom? Nastavljena sta pa oba pasova tako za cliente kot za backhaul. Navedek Povezava do prispevka
Priporočeni prispevki
Pridruži se debati
Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.