Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Mutombo reče pred 16 urami:

 

Dobro poglej kako je v primeru reklamacij. Ker ce moras poslati nazaj v Avstralijo se ti ne splaca. Na bike components mas trenutno Zipp 303 za 950Eur kar je dobra cena.

 

Lahko pa pogledas se malo po EU stacunah: Hunt (ajde so UK), Evanlite, LemonBike, DandyHorse...vecina teh ma takiste kitajske obroce ampak mas neprimerno manj jebanja v primeru reklamacij ker je vse znotraj EU.

Hvala za predloge, bom pogledal še pri teh znamkah. To z reklamacijami je minus ja in je en od razlogov da sprašujem po izkušnjah.

 

S<3NEC reče pred 14 urami:

@Lyrical na winspace.cc je zgoraj pasica, kjer piše, da pošljejo iz EU skladišča.

Mene je pri tej in podobnih znamkah rahlo motila relativno majhna širina obroča. V času ko so moderni plašči 30 mm+ se mi tudi to zdi pomembno. So pa vsaj hooked.

Kako širino bi ti raje gledal? Nisem niti dal glihe, gledam samo globino da še kej po ravnini pridobim, če že dam tak keš. :D V osnovi itak iščem karbon zato, da vidim malo razliko v prenosu moči pa da zmanjšam težo bajka. Ker mam 28mm gume verjetno ne bi smel bit problem, če piše v specsih, da obroči ustrezajo tej dimenziji, pa tud 30mm npr?

 

gorann reče pred 10 urami:

Drugac pa ne kupuj feltn, sej ne bos zadnji😁

Haha, tud to ne bo moj edini izlet letos :P Drgač pa se bom po moje bolj zadi furu in ti delu družbo in se menu o kremšnitah, jst jih mam tud rd.

uredilo bitje Lyrical
Povezava do prispevka
Lyrical reče pred 13 urami:

Kako širino bi ti raje gledal? Nisem niti dal glihe, gledam samo globino da še kej po ravnini pridobim, če že dam tak keš. :D V osnovi itak iščem karbon zato, da vidim malo razliko v prenosu moči pa da zmanjšam težo bajka. Ker mam 28mm gume verjetno ne bi smel bit problem, če piše v specsih, da obroči ustrezajo tej dimenziji, pa tud 30mm npr?

Iskreno ne vem. Najbrž sem podlegel marketingu in je 21 mm obroč več kot dovolj širok za 28, 30 mm plašče.

 

Osebno imam sicer slabo izkušnjo s (pre)širokimi plašči na svojem starem kolesu. Po prehodu na 32 mm se mi namreč zdi, da kolo rahlo plava. So pa obroči široki le 18 mm, če sem izbrskal prave podatke. Prej sem imel gor 28 mm plašče in nisem opazil težav.

Povezava do prispevka
S&lt;3NEC reče pred 8 urami:

Iskreno ne vem. Najbrž sem podlegel marketingu in je 21 mm obroč več kot dovolj širok za 28, 30 mm plašče.

 

Osebno imam sicer slabo izkušnjo s (pre)širokimi plašči na svojem starem kolesu. Po prehodu na 32 mm se mi namreč zdi, da kolo rahlo plava. So pa obroči široki le 18 mm, če sem izbrskal prave podatke. Prej sem imel gor 28 mm plašče in nisem opazil težav.

 

Ma ne, sej po moje morajo met proizvajalci kar dosti varnostnih testov z razlicnimi sirinami gum in lahko zaupamo njihovim specifikacijam, tko da ce je range od 23-30mm, je to vse safe.

 

Je pa res, da so 32mm na cestnih relativno nova dimenzija kolkr spremljam trg, in ce mas starejse obroce, k so ble za max 28mm testirane, je mogoce da so tvoje ze na meji kar se varnosti tice. Sam upam da mas clincher :D

 

@Goran, to je izven budgeta, pa tezje so kot nekateri drugi modeli, k jih je Mutombo  nastel. Mam raje lazje obroce kot bolj aero.

Povezava do prispevka
S&lt;3NEC reče Dne, 10. 3. 2024 at 13:26:

Iskreno ne vem. Najbrž sem podlegel marketingu in je 21 mm obroč več kot dovolj širok za 28, 30 mm plašče.

 

Osebno imam sicer slabo izkušnjo s (pre)širokimi plašči na svojem starem kolesu. Po prehodu na 32 mm se mi namreč zdi, da kolo rahlo plava. So pa obroči široki le 18 mm, če sem izbrskal prave podatke. Prej sem imel gor 28 mm plašče in nisem opazil težav.

 

kakšne si mel pa plašče? ker to je tud en od faktorjev. nimajo vsi plašči enakih (ojačanih ali ne) sidewallov.

 

jaz bo v prihodnjih dneh fuknil 30mm plašče na 17mm obroč. bom videl kaka bo razlika v primerjavi s 25mm plaščem, ki ga mam zdej.

Povezava do prispevka

Nobenih konkretnih številk nimam v mislih zaenkrat. Gonim in kar bo bo. So mi pa dohtarji končno malo zrihtali pljuča, kar me dodatno motivira. Pa plezat sem moral nehat in nimam več drugega kot kolo :ninja:

 

gorann reče pred 57 minutami:

Kaj ti mislis da si isto mocan pri 10kg manj kil? zato ne bos vedu kolk profitiras brez powermetra

Nabav obvezno

 

Asioma favero so tvoj frend

Saj imam powermeter. Trenažer namreč. Na kolesu pa zaenkrat res ne vidim potrebe po tem. Sploh sem se pa že kar dobro navadil poslušati telo in upoštevati voljo, zato sploh ne vem kako bi mi neka številka pomagala.

Povezava do prispevka

A te kdo jezi, sime

 

Na vsake provokacije bom odgovoril, nisem jaz tolk pametn da pustim pr miru hejterje

 

Pa res ne vidim zakaj je folk tako obcutljiv na powermeter😁

Pa govorim o tem, da s powermetrom lahk treniras bolje, ne da ga rabis nujno, skoda da so dragi dost, pa samo ene stevilke izpisujejo na stevec a ne

 

 

Moja persona moti dost folka tukaj zgleda😁

 

Povejte kaj vas moti, da se izboljsam za vas🙂

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...