Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Zakaj flat balanco, bejz od tega

 

Pa kak bi ti obstojece rocke dal na flat balanco, ne gre

 

Kul giant, poglej si se druge firme tega je dost, sploh ce si pristas dolocene znamke

 

S tem gravlom prides povsod lahk, na lisco tud po sonckovi poti brez problema ce ves kje je to

 

A mora bit karbonc?

 

 

Povezava do prispevka
gorann reče pred 10 minutami:

Zakaj flat balanco, bejz od tega

 

Pa kak bi ti obstojece rocke dal na flat balanco, ne gre

 

Kul giant, poglej si se druge firme tega je dost, sploh ce si pristas dolocene znamke

 

S tem gravlom prides povsod lahk, na lisco tud po sonckovi poti brez problema ce ves kje je to

 

A mora bit karbonc?

 

 

Ne vem se mi zdi lazje se pelat s temi flat balancami..ne vem tko sm navajen oz nism nikol nikakor drugac probu 

 

Nisem pristas nobene znamke mogoce mam mal afinitete na speca al pa santa cruz becuse history ampak res mi je vseen sam da bo spilal pa ca ni neka osnovna oprema gor. Vesel bi bil ce ma vilca mal shock absobrbacije da mi ne bojo roke pol vibriral k da.sm laksiru 4 ure

Ne rab bit karbonc, reku sm da bi si rad kupu nek orng kolo pa mi zdej par 100 eur ne predstavlja ovire

uredilo bitje vlaho
Povezava do prispevka

Udobno je dost, zato pa boljs kriva balanca da menjavas drzo 

Se zmer lahk drzis na ravnem delu zgoraj

Ma to je res napacno misljenje, bolj bos nagnjen manj trpi kriz na kolesu

Pa saj si sportnik, ce jest lahk k mam 15kg manj pri 177cm pol vsi lahk

Povezava do prispevka
vlaho reče pred 1 minuto:

Ne vem se mi zdi lazje se pelat s temi flat balancami..ne vem tko sm navajen oz nism nikol nikakor drugac probu 

 

Nisem pristas nobene znamke mogoce mam mal afinitete na speca al pa santa cruz becuse history ampak res mi je vseen sam da bo spilal pa ca ni neka osnovna oprema gor. Vesel bi bil ce ma vilca mal shock absobrbacije da mi ne bojo roke pol vibriral k da.sm laksiru 4 ure

Ne rab bit karbonc, reku sm da bi si rad kupu nek orng kolo pa mi zdej par 100 eur ne predstavlja ovire

Spec ma dobr gravel bajk, diverge model sam so dost dragi, giant je tu kr v prednosti

Povezava do prispevka
gorann reče pred 2 urama:

Ne vem upam da sm pomagal

 

Nared kontra kar ti boris predlaga

 

Gravel ti je ko specialka z debelejsimi gumami gres lahko hitro povsod

Ce bi izbiral en bajk pa da bi vecino asfalta potem gravel

Glej da bojo vsaj 40mm gume gor

To je safe za vse podlage

 

Ce bos pa mtb pa zaklenes vilce ne rabs menjavat vilc zarad tega

 

Gravel nabav z grx grupo po moznosti x1 

 

zakaj x1, če želiš "do it all" becikel? v klanec gre težje, po ravnem prej zmanjka, skoki med prestavami so večji, ... ne pravim zdaj da je za povprečnega lojzeta ravno dan in noč razlika, ampak jaz bi vseeno še vedno raje imel x2 spredaj, sploh če je večina furanja po asfaltu. priznam pa, da izgleda bolj "fukiš" x1 sistem :D

Povezava do prispevka
b4d reče pred 1 uro:

@gorann imas kaksna priporocila za gor na Lisco splezat z gorcem, obeta se mi par noci okrog Sentruperta, pa bi skocu gor dol? Je se kaj dobrega za splezat/odfurat tam blizu? Hvala!

Vrhovska gora, lovrenc, lisca

Z vrhovske mas par trejlov dol, na lovrenc je vecinoma asfalt je pa lep razgled pol gres se na lisco lahk naprej, z lisce mas tud par trejlov

Ne vem kaksn si spustas, jest lisco pocas navzdol prefuram pa.mi je fajn filing ne rabm se ubijat navzdol

 

 

Obvezno sporoc da nafilam ebajk :D

Povezava do prispevka
Zorz reče pred 1 uro:

 

zakaj x1, če želiš "do it all" becikel? v klanec gre težje, po ravnem prej zmanjka, skoki med prestavami so večji, ... ne pravim zdaj da je za povprečnega lojzeta ravno dan in noč razlika, ampak jaz bi vseeno še vedno raje imel x2 spredaj, sploh če je večina furanja po asfaltu. priznam pa, da izgleda bolj "fukiš" x1 sistem :D

To je tud res ja, ce je asfalta vec boljs duplo spredaj, a vseeno bi mu priporocal 48/31 grx gonilko da ma lazje prenose za gor, 46/30 (grx 600) je tud opcija ce bo res klance fural

Problem je k sparajo na gonilkah in dajejo grx 600 k nima 48/31 zobnikov to ma samo grx 800 kao ultegra

Grx600 ma pomoje 48/32 privzeto ajd se vseen se da prefurat vse

 

 

Povezava do prispevka
Zorz reče pred 1 uro:

 

zakaj x1, če želiš "do it all" becikel? v klanec gre težje, po ravnem prej zmanjka, skoki med prestavami so večji, ... ne pravim zdaj da je za povprečnega lojzeta ravno dan in noč razlika, ampak jaz bi vseeno še vedno raje imel x2 spredaj, sploh če je večina furanja po asfaltu. priznam pa, da izgleda bolj "fukiš" x1 sistem :D

Ne sorry sam nabijas jajca. 1x12 je v vseh pogledih boljse kot 2x10/11. Ce fura dost po asfaltu da spredi 34 in tojto

Povezava do prispevka
Boris reče pred 4 minutami:

Ne sorry sam nabijas jajca. 1x12 je v vseh pogledih boljse kot 2x10/11. Ce fura dost po asfaltu da spredi 34 in tojto

 

erm, zgleda ti ni potegnilo, da sem govoril o gravel biciklu in ne mtbju...

 

Šimšalamima Huhu reče Pravkar:

Pri 1x12 je predvsem uporabn cel razpon, hitro lahko reagiraš na teren in nimaš "lukenj". Se pa jaz ne bi niti mal ukvarjal z razmerji in štel zobnike pri novem kolesu, če je klanc preveč zajeban, če te pečejo noge, če na dol prestrmo, če so fedri prekratki itd.:

 

 

 

enako kot borisu, govoril sem o gravel biciklu, ki bi se primarno uporabljal na asfaltu. kakor sem tudi napisal, da za povprečnega lojzeta spet ni tolk hude razlike ne.

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 3 minutami:

Pri 1x12 je predvsem uporabn cel razpon, hitro lahko reagiraš na teren in nimaš "lukenj". Se pa jaz ne bi niti mal ukvarjal z razmerji in štel zobnike pri novem kolesu, če je klanc preveč zajeban, če te pečejo noge, če na dol prestrmo, če so fedri prekratki itd.:

 

 

To je ce bi res vecino klancev in  hostnih poti mel

Anpak ker je reku asfalt pol je cestno razmerje boljse al ne

To je dejstvo

 

Povezava do prispevka
Zorz reče pred 3 minutami:

 

to morš pa borisa vprašat, jaz sem komentiral zgolj gorannovo priporočilo o x1 gravel bajku (nikjer ni bilo omenjeno 1x12).

In jaz komentiram gorannov takojšni drift v "menjanje kletke in zobnikov za v klance". Jebo te s Ponyem se vozjo na Vršič, bicikl v tem rangu cene kot jih gledamo tukaj je narejen za rekreativce in tud prestave in razmerje ma zelo dobro izbran za tak profil vožnje.

Povezava do prispevka

nekako dvomim, da so se kalibri tipa goran oz. večina rekreativcev s ponijem sposobni pripeljejati na vršič :lol:. malo ekstremen primer si dal, zgolj da bi dokazal svoj prav.

 

saj se strinjam, da za povprečne zadeve in povprečnega uporabnika tudi 1x11 dobro pokrije zahteve. pa vendar, če govorimo o gravel bajku, ki bo vsaj 80% časa na asfaltu bom vztrajal pri 2x10/11.

 

itak je vse skupaj zakuhal elitistični gastarbajter s svojim manjkom funkcionalne pismenosti.

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 17 minutami:

In jaz komentiram gorannov takojšni drift v "menjanje kletke in zobnikov za v klance". Jebo te s Ponyem se vozjo na Vršič, bicikl v tem rangu cene kot jih gledamo tukaj je narejen za rekreativce in tud prestave in razmerje ma zelo dobro izbran za tak profil vožnje.

kolega pozabljas da se ne gre za mene in tebe, kdo lahk kdo ne, ampak da so te variante na izbiro in kaj bo vlahotu najboljs

 

grx nima 12, sram ma ampak x1 ma ponavad spredaj 40 in zadaj tud 40, kar je 1:1

 

ce vzame dvojno spredaj ma pokrit velik vec, spredaj 48/31 in zadaj ma komot 34 ali 36 in ma za klance dost lazje prestave

 

pa ker zeli vec asfalta bo lahk tud hitrejsi z 48 spredaj in 11ko zadaj, 40 spredaj in 10 zadaj pri sramu je tud okej a vseen pocasnejse razmerje po ravnem ali navzdol

 

zakaj mislis da profici furajo 53+ vecjo sajbo ker lahk vrtijo in grejo hitreje

 

te gravel x1 niti niso namenjene nekim visjim hitrostim

 

 

osebno mam raje vec vmesnih prestav pa se lazje razmerje v klanc in za ravnine bolj hitrejsa razmerja

mislim kaj je tu sploh za razmisljat

Povezava do prispevka

V glavnem vec prestav ma, vecji razpon med lahkimi in tezjimi prenosi

Pa se to odvisn kaj ponujajo na gravlih te dni, ce bi sam sestavljal bi zihr 48/31 spredaj zadaj pa 11-34/36

Ne recem da mas mtb in izbiro med dvojno spredaj ali x1 k so na konc razmerja tam tam

Pa se enkrt, ce bi vecino casa mel makadam in gozdne poti potem x1

 

Itak sam priporocamo eni in drugi, na konc naj vzame da bo zadovoljen

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...