Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Jake the Mess reče pred 7 minutami:

V nedeljo mi je ratalo naredit kljukico zraven dolgo željenega vzpona. Res krasna cesta, zdej ko sem odpeljal bi rekel, da je to nekaj kar bi priporočal vsem vsaj približno pripravljenim rekreativcem. Še ene par fotk s faco, da ne bodo samo kolesa na slikah :) pa sori Boris za vijoličen bidon, upam da ne boš pobruhal psa ob ogledu slik.

 

 


napiši še, kateri vzpon to priporočaš

  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

@doz, si potem narihtal novo kaseto na bajk? 

Also, koliko bi me prišlo, če bi na obstoječem bajku šel menjat gonilko in kaseto; se pravi plus menjalni sistem? 

Trenutno imam 39/53 spredaj in 11-28 zadaj. Jasno me v hrib pofuka vsaka stara mama, pa še protezo mi pusti na ritnici za spomin.:blush:

 

Bajk sam načeloma ni slab, edino na razmerja pri nakupu pred cca 5 letimi nisem bil pozoren, pa sem vmes moral kaseto že dat na omenjenih 11-28 (prej je bilo še hujše) in mi je majstr takrat rekel, da je to maksimum, kar lahko narediva, če se ne lotiva komplet remonta...

Povezava do prispevka
Gogy reče pred 25 minutami:

Mislim, da je nekaj omenjal, da mi je že zdaj dal maksimum, kar je blo možno na to kombinacijo. Da 30-ka ne bi šla gor brez dodatnih zajebancij na celotnem menjalnem mehanizmu...

 

kero grupo pa maš zdej gor?

 

lahko menjaš gonilko za compact 50/34 (mogoče lahko samo zobnika menjaš), še vedno boš letu v hrib s 50 kadence

Povezava do prispevka
Gogy reče pred 7 minutami:

Shimano Sora, ne bi pa vedel točno, ker je bike second hand, pa mal starejši, pa model ni imel nobenih podatkov. :(

 

gonilka dvomim da je sora, ker je entry level grupa, 53/39 šajbe so pa profi scena

@Boris?

 

pa še to:

The Shimano Sora RD-R3000 is a 9-speed rear derailleur for road bikes that scores with robust function and broad compatibility. In the short version (SS cage) it shifts cassettes up to a maximum of 11-32 teeth, in the longer version (GS cage) even up to 11-34.

Povezava do prispevka
Gogy reče pred 20 minutami:

Aja, sem misli, da za menjalnik sprašuješ. :)

 

slika gonilke

 

 

20230823_075835.jpg

 

EDIT: ne vem, zakaj mi obrne sliko v mn3njalu. :(

 

evo rabiš ta dva zobnika nova

 

poglej kok maš teh imbus vijakov ki držijo zobnika na gonilki in kakšen je razmak med njimi,  pa naročiš nov komplet 50/34

 

čeprav je možno, da je to tok staro, da se ne da dat manjših zobnikov gor in boš moral celo gonilko menjat

 

al pa daš samo večjo kaseto gor, dej še zadnji menjalnik slikaj, ker model je točno

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...