Skoči na vsebino

[Troubleshooting tema] Matična se tali, grafa žvižga arije, komp mi gori!


keba

Priporočeni prispevki

keba reče Dne, 28. 3. 2024 at 19:19:

Na prenosniku mi je najbrž crknila omrežna kartica - v glavnem piše koda 10 pa klicajček je, gre se pa za intel wifi 6 ax201 160mhz,kaj se da sploh narediti?

Sicer ne vem, če ti bo kaj koristilo, a vseeno.

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/intelr-wi-fi-6-ax201-160-mhz-showing-code-10/7a13d764-6037-4a05-a487-ea8fe1e2912f

 

Drgač pa odpret prenosnik načeloma ni problem, maš na yt cel kup materiala, sam poišč za svojga.

uredilo bitje NixoN
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Sumim, da mi je na printerju (Samsung Xpress SL-C410W) crknil firmware (my bad, nekaj me namreč jebe USB kabel in je med updatom vse skupaj zaštekalo). Sedaj ga namreč komp sploh ne prepozna več (stestirano na več različnih USB kablih). 

Je to rešljivo na kakem servisu za printerje ali se naj poslovim od njega?

Povezava do prispevka
blad reče pred 13 minutami:

To je potem samo nateg da na mimokurcev nimajo takega kabla?

Majo neke pretvornike ipd. pizdarije samo v komentarjih piše da delujejo samo v smeri DP source -> HDMI vhod. Jaz rabim ravno obratno.

Problem je v DP++, DP ima nek dual mode, ki ga HDMI ne zna poslat v DP... tako, da vseeno si omisli aktivni adapter. Kontra je lažje, ker zna DP poslat to akr rabi HDMI. Pač poskusi pa boš videl. Sem že imel take kable in so delali MDBI->DP... lahko pa da se motim. 

Edit:

kle povejo.

https://www.makeuseof.com/difference-between-converting-hdmi-displayport/

Navedek

HDMI, meanwhile, doesn't have something like Dual Mode. An HDMI port has no logic, and an output device can't output anything that's not an HDMI signal. This means that if you want to take an HDMI signal to a DisplayPort monitor, you're going to have to use an active converter—one that takes the HDMI signal coming out of the output, converts it, and transmits it to your monitor in a DisplayPort signal. Active converters are considerably more expensive than passive ones because they require logic to take a signal and convert it to an entirely different one.

Zgleda sem imel vedno kontra varianto. :(

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
atomic reče Dne, 28. 3. 2024 at 20:33:

Pr enih laptopih se da zamenjat wifi kartico. Vsaj pri teh starih se je dalo, k je kr M2 slot.

Včasih je tudi ločena kartica, ampak noben poseben standard (saj ne tak, ki ga poznam), tko da tudi v teoriji lahko zamenjaš, sam morš najprej najt enako/tako ki paše. Sem pred kratkim en tak laptop sliku, sam ne najdem slik zdaj :(

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...