Skoči na vsebino

[Troubleshooting tema] Matična se tali, grafa žvižga arije, komp mi gori!


keba

Priporočeni prispevki

Slinch reče pred 7 minutami:

been there, done that (2x, predzadnja alineja), ene pol urce neki inštalira, pol nardi restart, po restartu nobene spremembe

 

račonalnik skoz okno when? :D

Nared backup, pa na novo inštaliri vse skupi, so še neki triki samo ne vem, če je smiselno, je hitreje na novo.

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 5 minutami:

Nared backup, pa na novo inštaliri vse skupi

200.gif

 

Ko imam toliko programovja installanega na C da lahko 3 dni samo ponovno installam vse

 

Al je možno tako da nardiš nov install winsov in vsi appi ostanejo installani? :D

 

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka

če je problem softverski, ti windows generični driverji preko updejta ne bodo pomagali. 

Jaz sumim da je problem v Intel IO driverju. 

Dobi le ta gonilnik za tvoj cpu/chipset (nekje na intelovi strani morjo bit, al pa od lenovota - lenovo stran more zgledat neki takega, samo da je kompativilno tvojemu kompu: https://support.lenovo.com/us/en/downloads/ds119730-intel-serial-io-driver-for-windows-10-64-bit-thinkpad-13-2nd-gen )

IO driver: 

 

This package installs the software (Intel IO Driver) to enable the following device:
Intel Serial IO I2C Host Controller
Intel Serial IO GPIO Host Controller

Ti pa maš težavo točno s tem kontrolerjem.

@keba

 

poročaj how it goes.

 

Povezava do prispevka
Dono reče pred 16 minutami:

če je problem softverski, ti windows generični driverji preko updejta ne bodo pomagali. 

Jaz sumim da je problem v Intel IO driverju. 

Dobi le ta gonilnik za tvoj cpu/chipset (nekje na intelovi strani morjo bit, al pa od lenovota - lenovo stran more zgledat neki takega, samo da je kompativilno tvojemu kompu: https://support.lenovo.com/us/en/downloads/ds119730-intel-serial-io-driver-for-windows-10-64-bit-thinkpad-13-2nd-gen )

IO driver: 

 

This package installs the software (Intel IO Driver) to enable the following device:
Intel Serial IO I2C Host Controller
Intel Serial IO GPIO Host Controller

Ti pa maš težavo točno s tem kontrolerjem.
 

 

poročaj how it goes.

 

 

ayy tole verjetno leti na touchpad problem ki ga ima keba, ali?

 

ker pri meni je samo to neprestano gnjavljenje z updejti, brez hardverskih težav

Povezava do prispevka

aja ... pol sm pa slabo prebral. 

Torej. Če ti teži z updejti, potemtakem kukr so že napisali:

Windows 10 update assistant. 
(ohrani vse fajle in programe, namesti ti pa zadnji stabilen w10 build).

https://www.microsoft.com/sl-si/software-download/windows10


če ti w10 update assistant faila, potemtakem si DLjaj w10 image z zgornjenga linka in ga požen. 

Po dveh klikih next ti bo napisalo, če je mogoče namestit zadnjo verzijo w10 s tem da ti ohrani vse programe in fajle. 

Ko boš videl obe kljukici (torej da ohrani), lepo pusti pou ure da vse skup poinštalira na old school način. 
 

Povezava do prispevka
Dono reče pred 5 urami:

Windows 10 update assistant. 
(ohrani vse fajle in programe, namesti ti pa zadnji stabilen w10 build).

https://www.microsoft.com/sl-si/software-download/windows10


če ti w10 update assistant faila, potemtakem si DLjaj w10 image z zgornjenga linka in ga požen. 

 

update assistant sem že parkrat pognal, brez uspeha

 

zdaj sem probal s spodnjim linkom aka media creation tool aka win 10 setup, trenuto vidim tole (nič še ni vprašalo oziroma opozorilo glede fajlov)

 

 

dfgfdgdfg.png

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 5 minutami:

Tolko se mantraš, da bi v tem času že imel clean install in vse programe, ki jih rabiš gor :D All maš dosti tega fuka programov? Jaz na srečo nimam kaj (pa se mi tudi ne ljubi delat tega :) ).

 

ne sej vmes sem igral cyberpunk, ni zdaj da bi cel dan neki drkal :D

 

drugač pa ja, definitivno je toliko programovja, da raje gledam kako mi vsak dan restarta zaradi fake updejta kot da še enkrat vse installam

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 1 minuto:

Drugač pa ja, definitivno je toliko programovja, da raje gledam kako mi vsak dan restarta zaradi fake updejta kot da še enkrat vse installam:D

 

Jeba pol. Jaz imam full malo pa sem tudi len. Meni vsak dan (ali mogoče redko kak dan vmes ne), ko zjutraj vklokim PC vse šteka - miška ne teče gladko, zvok blokira... In takoj moram ročno vgasnit računalnik na gumb in ponovno zagnat. Potem pa nobenega problema več. Pa se mi ne ljubi it vsega brisat in na novo snemat. Pa to traja že par mesecev. Raje zjutraj pač še enkrat izklopim in vklopim :D

Povezava do prispevka
Dono reče pred 2 minutama:

dej si potem updejte v registru/group policy disablaj, da ti ne bo zmeri težilo - nardilo ti jih kot kaže itak ne bo.

Precej bedno anyway. 

 

@Slinch

 

 

kliknil sem na uno "pause updates for 7 days", enkrat na teden pa ga itak restartam, ki drugač mi začne neki povezano s spominom jebat (pač nek memory leak al karkoli, že leta traja, ko up time prebije 9 dni vse začne počasi neki malo štekat, bmk) :D

Povezava do prispevka
Arey reče pred 48 minutami:

Jz bi tut naredu clean install. Programe bos ze nazaj instaliral, tut dvomim da jih je 

a) tok neverjetno veliko ali

b) da jih toliko neverjetno veliko uporabljas 

 

Fora je da

a) ja

b) in ja

 

Ze samo fl studio + vse plugine in VSTje lahko od jutra do vecera gonim, pa vprasanje ce bom skoz (in ce bom se vse nasel). Pac prevelik hassle je, oziroma je tole z updejti manjsi.

 

Povezava do prispevka

Te popolnoma štekam. 

Ene stvari ko delajo, se ne tikajo več. 

Recimo 123456 pluginov za tak shit kot maš ti, zna bit pol res jeba nazaj vzpostavit. 

Btw. naslednjič ko boš naredu clean install pa boš gor dal vse programe/plugine. Ti svetujem, da nardiš image sistema (recimo z acronisom). 

Tko boš za naslednjič mel 0 problemov :D 

 

Povezava do prispevka

windows update assistant boš moral nekako usposobit, da ti bo pofural windowse na zadnjo verzijo. tvoja 1909 je uradno mrtva verzija (support dropnili maja letos) in morda je tle razlog v problemih, ki jih maš.

 

fak man, sej jst mam pa tud vse svoje mašine na 2004 ki dropne support decembra :confused:

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...