Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

flipflop reče pred 1 minuto:

 

Men je tko zanimiv kako vztrajno in nekritično, braniš zagovarjaš ...

 

Ne vem pa ali:

- zagovarjaš stroko

- zagovarjaš vlado, torej politiko

- zagovarjaš sebe (torej svoje stališče do stroke)

- poljubna kombinacija 

 

Pač hotla je povedat, da s tem ustvarjamo neko sporočilo za druge, vzor in je zatorej takšna nošnja smiselna. Z drugimi besedami bi lahko rekel, da se s tem ustvarja psihološki pritisk na sodržavljane, ker iz smiselnosti same to ne more izhajat in zatorej ponotranjenje takšne nošnje ni možno. 

 

In valjda se bomo norca delal iz tega, kaj ti ni jasno  :D

 

 

Pa ne gre se samo za delat norca

 

Sprejemajo najbolj radikalne ukrepe in omejevanje svobode za časa naših življenj, obenem pa niso zmožni podat konsistentnih in koherentnih informacij

 

Razumem, ukrepi in omejevanje svobode za skupno dobro, sprejmem, se bom držal svojega. Ampak da pa tega ne podajo koherentno, pač pa v nekih na pol Šilčevskih blodnjah in ob Kacotu in Počivalšku, ki imata konsistenco isto pod lediščem, to pa je IMO primerno za odstop vseh odgovornih

 

Pismo ej, na nobenem protestu nisem bil, ampak to pa te prav nahypa, da bi šel :D  

Povezava do prispevka

 

Marvak reče pred 6 minutami:

Glej jaz ti samo povem da tega ne bom sprejel. Na življenje in smrt

 

Pol se pa sami odločte

 

To je meja. Maska vzunaj. Majkemi ga ni scenarija da jo prisilno nosim. Ni. Umrem prej, in še vsaj eden zraven

 

HhmiahWhC6zy17KiFTs9NrrUKP4gWNt_j0NMbxJB

 

maska je tko narejena, ta ti skoncentrira 5g signale direkt v čip v možganu

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
Chenier_ reče pred 2 minutama:

Pa ne gre se samo za delat norca

 

Sprejemajo najbolj radikalne ukrepe in omejevanje svobode za časa naših življenj, obenem pa niso zmožni podat konsistentnih in koherentnih informacij

 

Razumem, ukrepi in omejevanje svobode za skupno dobro, sprejmem, se bom držal svojega. Ampak da pa tega ne podajo koherentno, pač pa v nekih na pol Šilčevskih blodnjah in ob Kacotu in Počivalšku, ki imata konsistenco isto pod lediščem, to pa je IMO primerno za odstop vseh odgovornih

 

Pismo ej, na nobenem protestu nisem bil, ampak to pa te prav nahypa, da bi šel :D  

>slovenski politik

>odstop

 

pick one

Povezava do prispevka
Chenier_ reče pred 3 minutami:

Pa ne gre se samo za delat norca

 

Sprejemajo najbolj radikalne ukrepe in omejevanje svobode za časa naših življenj, obenem pa niso zmožni podat konsistentnih in koherentnih informacij

 

Razumem, ukrepi in omejevanje svobode za skupno dobro, sprejmem, se bom držal svojega. Ampak da pa tega ne podajo koherentno, pač pa v nekih na pol Šilčevskih blodnjah in ob Kacotu in Počivalšku, ki imata konsistenco isto pod lediščem, to pa je IMO primerno za odstop vseh odgovornih

 

Pismo ej, na nobenem protestu nisem bil, ampak to pa te prav nahypa, da bi šel :D  

 

 

Seveda seveda kolega. 

 

Se mi je zagovorilo :D 

 

Naumo se norca grdo zej delal, sej smo le ljudje. 

 

Sem mislil in imel v mislih, da le kritičen pogled s ščepcem humorja predstavlja prospektiven pogled na situacijo :) 

 

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Pa pizda česa ti ne razumeš da če se zdej niso določeni ljudje držal pravil

 

Sej jih bodo zdaj te isti določeni ljudje še toliko manj

 

Še veliko več potrčevstva bo

 

Še jaz ki sem globoko razumem človel pa mi ob misli na maske zunaj kr začne bliskat v možganu, začnem smodnik vohat, za začetek bi šel pa granit v policaje metat...

 

Ampak kr nek thug of war bi se igral, kdo je jači, dokler ne bo explodiral.

 

Kako janez janša ne razume svojega dela, da je super opravil u prvim valom kot desna vlada, hvala janez, zdej nej pa spizdi ker se ljudem že meša od tega.

 

K bi blo za njega bolš

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 5 minutami:

Dejmo najprej to glede kajenja. Ukrep je jasen - na rdečem področju je maska obvezna. Kaj to pomeni za kajenje? Kadi se v za to namenjenih prostorih v katerih maska ni obvezna. Teh prostorov ni? Jebat ga. A je to življenjsko in ali bodo policaji stali pred bankami ipd. pa lovili kadilce ... verjetno ne. Lahko pa. Nehite kadit. 

 

Ok, dejansko nisem znal interpretirat stavka. 
S tem, da družba sama sebe nadzira so možni najboljši rezultati, če predpostavimo, da je maske dejansko učinkovit ukrep. Večina našega vsakdanjika se že dogaja na tak način - recimo pljuvaš ne, ker te družba patruljira, uriniraš isto ... ipd. Do določene mere se to dogaja tudi že s kajenjem. Družba nekako naravno izloča škodljivo delovanje, da se čimbolje obdrži. 
Kako je z masko na prostem je pa vprašanje. Problem vprašanja je predvsem v tem kako je ukrep zastavljen - maske na prostem so obvezne. Ker primeri niso navedeni predstavnica vlade ne more začeti naštevati izjem. Pričakujem pa, da bo policiji razloženo da npr. nekdo, ki sam laufa v gozdu ni lih problematičen. 

Gre za krizno situacijo kjer je naše obnašanje glede krize tisto, ki odloča kako se bodo naša življenja v bližnji prihodnosti odvijala. 
Nekdo je prej rekel, da ne bo suženj vladi. Ok, ampak zato bo toliko in toliko mesecev suženj virusu. Očitno je, da ta virus predvsem zahteva nek določen rišpekt. To da se dosledno držimo ukrepov je nujno, da se izgobljemo iz gnojnice v katero smo se zaradi potrčevstva spravili. 

Sam sem ognjevit zagovornik svobode ampak problem je, da je prav ta svoboda ogrožena na dolgi rok, če se sedaj ne prilagodimo. Tega ne vidim kot konformizem ampak kot neko realizacijo kje smo in kaj moramo narediti da se čimprej izkopljemo ven iz sranja
 

 

 

Da ti ne lepim tist meme ki popačeno qouta Franklinovo izjavo o svobodi in varnosti.

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 2 minutama:

Ok, dejansko nisem znal interpretirat stavka. 
S tem, da družba sama sebe nadzira so možni najboljši rezultati, če predpostavimo, da je maske dejansko učinkovit ukrep. Večina našega vsakdanjika se že dogaja na tak način - recimo pljuvaš ne, ker te družba patruljira, uriniraš isto ... ipd. Do določene mere se to dogaja tudi že s kajenjem. Družba nekako naravno izloča škodljivo delovanje, da se čimbolje obdrži. 
Kako je z masko na prostem je pa vprašanje. Problem vprašanja je predvsem v tem kako je ukrep zastavljen - maske na prostem so obvezne. Ker primeri niso navedeni predstavnica vlade ne more začeti naštevati izjem. Pričakujem pa, da bo policiji razloženo da npr. nekdo, ki sam laufa v gozdu ni lih problematičen. 

 

Ja upajmo na človečnost 

 

Jaz jo bom imel pri roki v žepu, na prostem v naravi. Nam se kregal s trdoglavim policajem, redarjem.

V urbanem okolju mi jo tudi ne bo panike nadeti, za tiste opravke, prehode, gibanja ki jih imam. bmk. 

 

Poznam policaja, ki masko mora nositi, potem pa se offduty v Hoferju s starkami krega, ki se kregajo nanj; da kje ma masko, da naj si jo nadene, da jo mora met. Razlagal nekaj, da je fora, da če trgovina ne poskrbi za omejevanje (št. oseb v trgovini) maska ni potrebna. 

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče Pravkar:

Opozorilo

globa

globa

pripor

zapor

 

tyvm. nimamo se več kej zajebavat zdejle. to je naša situacija in prej kot razumete, da smo po incidenci čisto pri vrhu in da nimamo ne zdravstvenega sistema ne sposobne politike ne razumnih državljanov da bi to umirili prej bomo spet lahko lizat šlatat fuk na javnih mestih. do takrat je naša prihodnost težka. In samo na nas je, da se obnašamo odgovorno. Kaj tebi paše ... ni važno. 

 

Ja kr tko bo šlo ja. Tko kot so nacisti preprosto zmagal drugo svetovno vojno

Povezava do prispevka
Marvak reče pred 4 minutami:

Pa pizda česa ti ne razumeš da če se zdej niso določeni ljudje držal pravil

 

Sej jih bodo zdaj te isti določeni ljudje še toliko manj

 

Še veliko več potrčevstva bo

 

Še jaz ki sem globoko razumem človel pa mi ob misli na maske zunaj kr začne bliskat v možganu, začnem smodnik vohat, za začetek bi šel pa granit v policaje metat...

 

Ampak kr nek thug of war bi se igral, kdo je jači, dokler ne bo explodiral.

 

Komu je to v interesu? Jaz bom zmagal na koncu, pa mi ni v interesu se streljat

 

Marvak ne se pustit sprovocirat

 

Kupi si neko pustno masko od kacina ali janše pa si daj na glavo

 

bolš to kod da policaje streljaš

 

konc koncev so tudi navadni reveži vpeti v kolesje sistema

Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 1 minuto:

@Marvak

Pa ti ni v interesu, da čim manj ljudi zboli v državi? Če manj ljudi zboli, se avtomatsko lajša ukrepe, kar je dobro za gospodarstvo.

 

Sej sem povedal, vse to z maskami je samo potuha ljudem ki ne znajo sami zase poskrbeti

 

Pa do določene meje sem jim pripravljen pomagat

 

S tem da imam vzunaj masko pa pač ne.

Povezava do prispevka
Ascender reče pred 2 minutama:

 

Marvak ne se pustit sprovocirat

 

Kupi si neko pustno masko od kacina ali janše pa si daj na glavo

 

bolš to kod da policaje streljaš

 

konc koncev so tudi navadni reveži vpeti v kolesje sistema

 

Ma sej ni tak problem, lahko si najdem neko hudo masko pa kot naj njači naokol hodim zakamufleran

 

Sam živcen sem, pa na kurac mi gre ko FTC razlaga o Potrčstvu pa ne vem kaj

 

Pol pa misli da bo represija kaj pomagala proti temu

 

Ker bo sam še hujše

Povezava do prispevka
Marvak reče pred 6 minutami:

Sej sem povedal, vse to z maskami je samo potuha ljudem ki ne znajo sami zase poskrbeti

 

Pa do določene meje sem jim pripravljen pomagat

 

S tem da imam vzunaj masko pa pač ne.

 

Glej, iskreno jaz imam grozljive izkušnje s pandemijo. Od tega da sem pozabil masko, do tega da se mi je strgala, potem da so mi od ponucane maske v nos šle dlačice in tudi druge nezgode glede prehajanja občin. In še bi lahko našteval. Teško je ali nekaj. Na živce mi grejo ukrepi, ampak se zavedam, da ukrepov ne bi bilo, če ne bi bilo pandemije.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 3 minutami:

V izrednem stanju se družba organizira tako da zaščiti lastne interese. Recimo Agamben piše o tem, da v tistem času za nekaj časa preneha demokracija, da gre za suspendirano stanje demokracije, ki v imenu demokracije postane neka druga oblika družbene ureditve, kjer ima država kot institucija več pravic državljan pa manj zato da se čimprej spet vzpostavi normalno stanje. 

 

 

Pa resno misliš da se bo kdaj vzpostavilo normalno stanje če ne bomo kazali državljansko nepokorščino v bran svobodi? Misliš da bodo vladajoče garniture po končani krizi z veseljem predale nabrane moči?

Govorim globalno,kar se bo kazalo tudi na lokalni ravni. 

 

Ne vem  ali sem jaz spran od teorij zarote ali si ti preveč naiven. Nekje vmes morda je resnica..

uredilo bitje Ascender
Povezava do prispevka

Fak komunikacija te vlade in stroke je tako zavožena, da pomisliš da se mogoče že norca delajo in da testirajo kako daleč lahko gredo. 

 

Kul, jaz bom začel cinkat sosede - tako na random:

Adam reče pred 2 minutama:

realno vprašanje, kaj bi nardil sosedu, ki bi klical policijo, ker sumi, da je vec kot dovoljeno ljudi v vasi hisi ob enem trenutku?

 

"Policija se lahko odzove na klice sosedov in preverja upoštevanje odloka tudi v domovih posameznikov." 

uredilo bitje black187
Povezava do prispevka
Adam reče pred 1 minuto:

realno vprašanje, kaj bi nardil sosedu, ki bi klical policijo, ker sumi, da je vec kot dovoljeno ljudi v vasi hisi ob enem trenutku?

 

"Policija se lahko odzove na klice sosedov in preverja upoštevanje odloka tudi v domovih posameznikov." 

 

ukrepi ki vzpodbujajo solidarnost med državljani

kapo dol res

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 8 minutami:

V izrednem stanju se družba organizira tako da zaščiti lastne interese.

Predlagam, da se snema vsak postopek, ko ti bo redar/policist pisal kazen zaradi maske na prostem in objavlja na netu. Ne pozabit vprašat uradno osebo po imenu in priimku.

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 3 minutami:

Osebno sem prepričan, da v kolikor začnemo verjeti v teorije zarote preprosto nimamo več države. Da ta ideja moči ni absolutna in da ljudje na vrhu še vedno gledajo tudi na povprečnika. Ker v kolikor temu ni tako preprosto nimamo več upanja. 
Zato delujem v osnovi tako, da verjamem da ljudje na vrhu poleg tega da poskrbijo zase skrbijo tudi za nas. 

In ne, ne verjamem da gre za način zasega oblasti. Če kaj je recimo večinsko desničarska Evropa (vsaj v zadnjih letih) prisiljena sprejemati levičarske ukrepe levo in desno. Če kaj potem nas ta virus nekako spominja na to kaj pomeni stati skupaj. 

 

No,jaz nisem več idealist.

 

Tudi v negativnem smislu ne ,torej ne verjamem v teorijo zarote.

 

Pogledam pa obe plati kovanca.

 

Upam da imaš prav. Ampak kot po svojih izkušnjah poznam  vrsto homo sapiens..shit gonna get messy ..it always did ,always is..and probably always will be..

uredilo bitje Ascender
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 4 minutami:

Osebno sem prepričan, da v kolikor začnemo verjeti v teorije zarote preprosto nimamo več države. Da ta ideja moči ni absolutna in da ljudje na vrhu še vedno gledajo tudi na povprečnika. Ker v kolikor temu ni tako preprosto nimamo več upanja. 
Zato delujem v osnovi tako, da verjamem da ljudje na vrhu poleg tega da poskrbijo zase skrbijo tudi za nas. 
 


 

 

Ascender reče pred 1 minuto:

 

No,jaz nisem več idealist.

 

Tudi v negativnem smislu ne ,torej ne verjamem v teorijo zarote.

 

Pogledam pa obe plati kovanca.

 

Upam da imaš prav. Ampak kot po svojih izkušnjah poznam  vrsto homo sapiens..shit gonna get messy ..it always did ,always is..and probably always will be..

 

O tem je pisal že Adam Smith in bolj nedavno David Graeber. V grobem gre za to, da tisti na dnu družbene lestvice veliko časa namenijo premišljevanju o pogledih tistih na vrhu in se z njimi resno ukvarjajo, obratno pa se to skoraj nikoli ne zgodi. 

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 4 minutami:

In če se bo izkazalo, da gre za lažen klic dobiš lepo domov položnico za posredovanje. 

 

haha, kaj pa če mislis, da jih je res vec in je galama in pol sam familija doma gleda sportno prireditev al pa recimo covid konferenco?

 

a bo poloznica za posredovanje, Tepcek neumen

Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 1 minuto:


 

 

 

O tem je pisal že Adam Smith in bolj nedavno David Graeber. V grobem gre za to, da tisti na dnu družbene lestvice veliko časa namenijo premišljevanju o pogledih tistih na vrhu in se z njimi resno ukvarjajo, obratno pa se to skoraj nikoli ne zgodi. 

 

Le zakaj bi "bogovi" razmišljali o težavah mravelj? :P

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...