Skoči na vsebino

COVID-19


Priporočeni prispevki

hordak reče Pravkar:

Si poiskusil z bičanjem samega sebe? Pri kugi je menda pomagalo.

Ne, jst prispevam k svojemu modelu s striktnim nošenjem maske, razkuževanjem rok in izogibanjem množicam.

 

Mogoče ti je pa korona na možgane udarila glede na tole glupost, ki si jo lihkar sproduciral.

Povezava do prispevka

https://www.24ur.com/novice/korona/ukc-bolnik.html
 

Prebral samo do tam ko govori kako 51 letni bolnik z covid 19 težko dihal in ni mogel dobiti dovolj kisika

 

Na to temo sem že bral razmišljanja da mogoče tud drug pomemben dejavnik dihanja KRI pomembna pri tej bolezni

 

mogoče ne bi blo švoh mal rdeče pese jest

 

V Spar Grosupje imajo zaenkrat še polne police

 

so pa stvari kritične in bo hitro zmanjkalo

uredilo bitje Marvak
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 1 minuto:

V bistvu je to zato, ker recimo na koncertu je težje ljudi držat na razdalji kot pri maši. Že tako se recimo pri nas (po spominu) v eno klop vsede tam do 4 ljudje z zadostno razdaljo drug od drugega. To je čisto nekaj drugega kot obisk koncerta Dejte nehat iskat luknje debili no pa se držite priporočil stroke. 

ja, v cirki sedijo 3 metre narazen

 

spacer.png

 

:lol:

Povezava do prispevka
Kastor reče Pravkar:

To si zdaj nalepil main event cerkve.... ko da bi dal primerjavo obisk koncerta Siddharte al pa enega lokalnega banda, ki zna sam na kitaro wonderwall špilat...

torej hočeš rečt

 

v cerkvi je lahko 500 ljudi

 

v gledališču pa jih ne sme biti, ker v cerkev 500 ljudi tako ali tako ne pride, razen če je big event? kaj pa če v gledališče damo sedeže tako, da je razdalja? pa na koncerte stole pred oder

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 1 uro:

V bistvu je to zato, ker recimo na koncertu je težje ljudi držat na razdalji kot pri maši. Že tako se recimo pri nas (po spominu) v eno klop vsede tam do 4 ljudje z zadostno razdaljo drug od drugega. To je čisto nekaj drugega kot obisk koncerta Dejte nehat iskat luknje debili no pa se držite priporočil stroke. 

Sej je lepo in prav 

 

na zadnjih 2 koncertih kjer sem bil, so bla čist normalno sedišča in razdalja

pa to valda zvrsti, kjer se drgač folk gužva in razmetava pod odrom ...

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 1 uro:

MOdel a si neumen? Pri taki količini podatkov zbranih na hitro bo vedno prišlo do napak. 

 

Ampak ravno o tem govorim. Vsaka napaka je izgovor in podlaga za demantiranje

Niti slučajno ne gre za neko neobvladljivo količino podatkov. In napake se ne smejo dogajat, ker je popolnoma jasno, da bo to voda na mlin raznim potrčem in, še bolj, tanjam ribič.

 

Pri volitvah se tudi ne par jurjev glasov pripiše komu drugemu in če bi se, dvomom, da bi komentiral v stilu jebiga, prevelika količina glasovnic.

Povezava do prispevka
Orbit reče pred 6 minutami:

Niti slučajno ne gre za neko neobvladljivo količino podatkov. In napake se ne smejo dogajat...

 

Itak imaš prav. FTG cel čas išče samo neko tolažbo za svojo pretirano paničnost in z ognjem in mečem zagovarja vse vladne ukrepe, samo da lahko vali krivdo za nastalo situacijo na druge in se zapre v svoj mehurček.

 

Fulltacticalgear reče pred 1 minuto:

...še posebno, če se dela v neurejenih razmerah...

 

Zakaj pa v par mesecih niso uredili razmer tam? Kaj ima neurejenega tam en za računalnikom, ki dobi na mizo podatke in jih vnaša v Excel? Je težko 3x preverit preden objaviš?

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Za mene ti ljudje niti nikoli niso imeli avtoritete. Saj so od prvega dne do danes naredili sami, javnosti in medijem na očeh, milijon napak in praktično sami prekršili čistor vse ukrepe, ki so jih sprejeli. Meni se zdi popolnoma logično, da se potem najde velik del javnosti, ki bo namenoma delal isto kot dela tisti, ki bi ti moral biti vzor. To je to.

Povezava do prispevka

Jaz ne govorim o političnem oračunavanju. Ampak o dejanjih vlade, ki je vsak svoj odlok takoj kršila v javnosti (sprehod ob Kolpi, Hojs v parlamentu, ministrica za šolstvo...- saj bi jih lahko ene 20 naštel). Če bi to delala kera druga vlada bi imel isto mnenje glede Covid. Ostalih političnih razmer in svojega prepričanja tukaj ne delim, ampak samo glede tega virusa. Narod je pač tak, ti pa se komot lahko naprej od doma jočeš kak je in tuliš, če ti paše. Jaz pa grem s kolegi na pir čez vikend komot, če nam pač ne pozaprejo tega... potem pa k kakemu domov.

Povezava do prispevka

Jaz mislim da vsi delamo napake, to je človeško. Napake se zgodijo tam ko folk vnaša podatke, napake se zgodijo go so politiki na sprejemih in pozabijo maske in napake se dogajajo ko si folk slaboumije roke, ko simasko da pod nos, ko si sname masko in se popraska po nosu ko je prišel ven iz trgovine in po prijemanju vsega, tudi denarja in podobno, več ni mel čistih rok...

 

Tako to je in zato se bo kljub ukrepom virus širil. Lahko se ga upočasni, zajeziti se ga ne da.

In človeška napaka je tudi bit prepričan da boš virus zajezil, kljub temu da v vsej paleti ukrepov v paleti držav,  nikjer virusa niso odstranili iz druzbe.

Povezava do prispevka
Alimpija_Mirić reče pred 6 urami:

Če ne drugo, kako dolgo se že pogovarjajo ali bi v Topolšici bolnico preuredili?

Kitajci so hitreje novo zgradili kot se mi pogovarjamo a bi ali nebi...

Samo pri neučinkovitost ukrepih pa smo zelo odločno in jih lahko sprejmemo tudi čez noč 

Tole je odličen primer neumnosti slo. vlade. Jaz sicer nikoli nisem bil v tej bolnici, ampak kolikor je meni znano imajo oni zelo specifičen fokus in spremeniti to v covid specializacijo bo velik problem. Kar pravi tudi trenutni direktor (je pa res, da bi verjento to rekel vsak direktor slo bolnic). Drugo pa je, da presojo in plan prenove dela Deloitte - kar pomeni da smo outsorical to zasebni firmi.

 

 

Kastor reče pred 1 uro:

To si zdaj nalepil main event cerkve.... ko da bi dal primerjavo obisk koncerta Siddharte al pa enega lokalnega banda, ki zna sam na kitaro wonderwall špilat...

Jaz sicer že leta ne hodim k maši, ampak ko sem je bilo takole vsako nedeljo ob 7:00 in potem ob 10:00. 

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 1 minuto:

Pa saj nisi edini, kaj se sekiraš. 

Saj se ne. Sorry, če je tako delovalo. V mojem okolju dosti krat sploh nimam občutka, da virus obstaja. Imeli smo kupe trgatev kjer se celi dan ljudje družijo, jejo pijejo... popoldan stiskajo grozdje in naprej fešta (žive duše na trgatvah nisem videl z masko, pije se iz istega kozarca več ljudi, ko se pijača po vinogradu v kanti nese), lokali so polni... pa imamo v 3 tednih 5 primerov virusa na cca. 15.000 ljudi.

 

Btw na Kolpi so se skoraj za roke držali na hipe kako blizu so bli. Pa to dejansko v času lockdowna in prepovedi prehajanja občin za nas navadne smrtnike. Hojs pa se je zdaj pri interpelaciji s predsednikom državnega zbora kregal, da ne rabi maske ob govorniškem odru... on mu pojasnjuje, da rabi ker je zaprti prostor. En dan prej je sprejel sam ta ukrep.

 

In še en btw imam zelo ozko sorostvu v vrhu vlade... tudi oni imajo še vedno take in drugačne after partye in zakuske po raznih dogodkih, samo malo bolj pazljivo in stran od medijev.

Povezava do prispevka
Janša reče pred 2 urama:

torej hočeš rečt

 

v cerkvi je lahko 500 ljudi

 

v gledališču pa jih ne sme biti, ker v cerkev 500 ljudi tako ali tako ne pride, razen če je big event? kaj pa če v gledališče damo sedeže tako, da je razdalja? pa na koncerte stole pred oder

Folk ki hodi v cerkev verjetno hodi samo v cerkev, ne pa tud v bare, "umetniske" predstave in ekspozicije, ...

 

Ce bi ta folk ki gre v gledalisca bolj redno hodil tud na volitve in bi kdo od njih obkrozu se nasega jansata, pol bi bla pa mogoce druga logika...

 

Naceloma je cerkev hujsa ker folk ki spremlja predstavo manj pogosto govori in poje. No naj ne bi sploh...

Povezava do prispevka

al pa v cerkvi ko župnik tala hostijo ni stojijo v vsri, vsakemu položi na jezik, pa ni ravno da bi si roke vmes umival ali kaj

ko sem to videl, pa to še ni bilo covida, sem si misli wtf, kako se folku to ne gabi

pa ko pijejo vino iz keliha pa si pol kelih podajo pa pijejo

 

ne vem no

muslimani majo pred mošejo vedno vodnjake da se umijejo, notri vstopajo bosi...

pa ženske majo zakrit obraz, takoj 50% manjša možnost za žirjenje bolezni

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...