Skoči na vsebino

Nakup novega računalnika


amnesia

Priporočeni prispevki

bendeho reče pred 9 urami:

ideja: nek poceni 500gb m2 disk mu dodaj še, da bo zagonski (za windowse), da bo stvar še laufala ok, tudi ko 2tb zafila z igricami

sem samsunga zamenjal z t500, poleg tega mislim da ne bo nafilal tok, ker vseeno ne bo neki ful špilov nabijal, bolj za šolo pa še starši bodo lahko na njem delali za službo

 

sej vem, overkill od komponent, sem tudi sam to razmišljal pa so potem rekli, da raje kak eur več pa mir za dlje časa 

 

verjetno bi bil že Ryzen 5 plus 16 gb rama in ena 4060 ali pa kak Radeon zanj profesorsko pa še jurja manj bi blo :D 

Povezava do prispevka

Že od nekdaj ves folk, ki ha poznam prisegajo na boljše plate, še iz časa ABIT plošč. Jest pa recimo nikoli ne, včasih ni bilo denarja, zdej pa rad iščem best p/p in dobra plata ponavadi ne vpliva na perfomacen. Zmeri sem fural neke low mid plošče, entry level Z čipseta ali celo entry level midrange čipseta, če nisem potreboval navijanja.

Par let nazaj sem dolgo fural na budget plati svinjsko navitega i7 4770k.

 

Pa ne mislim, da je moje razmišljanje pravilno al pa kej. Sam tko zanima me. 

 

Danes navijat te proce, je imo res neumnost, sistih tiškavih 7% za skoraj dvojno porabo elektrike je bedarija. WiFi na plati, ne vem, če maš stacionarca maš valda kabl al kako? Za kaj bi jest dal več denarja za plato je zvočna recimo, ampak spet mam zunanjo, ker kako stvar posnamem pa to...

 

Kaj je za vas razlog, da odlomte za plato 300€ in več?

 

 

 

Povezava do prispevka
vlaho reče pred 1 uro:

Mali iskreno povedano ne rabi niti 4060 kamoli kej vec ker ni nek gamer al neki. Imas pa vsekakor prav kar se tega tice, tudi sam bi dal se tistih par 100 poleg za 4080 ampak tko so starsi hotl js pa sam iscem najcenejše zadeve :)

No, tale Asusova strix 4070 ti je v bistvu najdražja zadeva, kar se tiče 4070 ti kartic :D zato sem se še posebej vtaknil vanjo 

Povezava do prispevka

Zivjo, kolega nabavlja gaming PC za okol 2k. Kokr ga poznam ne bo nikoli upgradal, navijal lai karkoli modificiral. Tole je spravil skupaj:

image.thumb.png.ca2dedad1c43a828695dd2246cda9469.png

 

Na prvi pogled bi rekel, da je mobo overkill, dovolj bi bila b650. SSD bi moral podpirat PCIe 4.0, PSU bi bil dovolj 850W. Po poracunu bi lahko GPU upgradal na XTX in je na koncu za isti denar masina precej boljsa. Kaj pravite znalci? Zanima me kateri model mobo in ssd tocno bi predlagali, da bi bil p/p optimalen. 

Povezava do prispevka
JanosKranjski ni zaseden reče pred 1 uro:

Zivjo, kolega nabavlja gaming PC za okol 2k. Kokr ga poznam ne bo nikoli upgradal, navijal lai karkoli modificiral. Tole je spravil skupaj:

 

 

Na prvi pogled bi rekel, da je mobo overkill, dovolj bi bila b650. SSD bi moral podpirat PCIe 4.0, PSU bi bil dovolj 850W. Po poracunu bi lahko GPU upgradal na XTX in je na koncu za isti denar masina precej boljsa. Kaj pravite znalci? Zanima me kateri model mobo in ssd tocno bi predlagali, da bi bil p/p optimalen. 

B650 plata je vec kot dovolj, ja... Sem vesel da ni sel smer ASUS, ker so na AM5 porazni in kot je kolega z mn3 povedal mu je skurilo procesor med updatom BIOSa...

RAM naj vzame CL 32 ali manj, ni razloga da spara 10€ na ramu... in "spusi" 20% na performansu... 6000MHz in CL30 je trenutno najboljse razmerje uporabne hitrosti in cene.

 

Crucial P3 je... spodobn, sam bi vseen raje vzel vsaj P5 plus al pa Samsung 980 Pro, 990Pro, Seagate FireCuda 530 ali nekaj z DRAM-om iz te liste, vsaj za glavn disk,  zgolj za storage/igre bi bil IMO okej.:

pri PSUju bo mogoce prisparal 10-20€ ce vzame spodobnega 850W, tako da je vseeno ce ima visek...

7900XTX je ~200€ drazja od XT pa ne doprinese tolk velik performansa da bi se IMHO splacalo. (mam 7900XT ki sem ga vzel s tem razlogom ker je 20%+ cene ni upravicilo boosta pri 1440p). V kolikor bo pure 4k gaming fural potem je pa XTX skoraj bolj pametna izbira...

 

 

kmetek reče pred 14 urami:

tko kot atomic za matično več kot 200€ je že adijo pamet kamorkoli 300€ :D

Malo so tudi drugi casi... vcasih si za 200€ dobil vrhunsko maticno, za 300€+ je blo samo ornk preseravanje... in je bil p/p center nekje pri 100-120€

Se pa strinjam, ce ne bo navijal je B650 vec kot zadosti.

uredilo bitje DaMachk
  • Račka +1 2
  • Solzice 1
Povezava do prispevka
JanosKranjski ni zaseden reče pred 25 minutami:

Evo takole sem popravil listo, moralo bi bit boljse. Pa namesto AIO coolinga bom dodal air cooler, peerless assassin

image.png

 

1000w je skoraj vedno neumnost. 750w je vrh glave.

B650 plato bi jest vzel od Asus Tuf gaming, ker imajo najboljše zvočne kartice

 

Povezava do prispevka
kmetek reče pred 23 minutami:

dejte meni rečt no....je pa res, da ni v SLO ni take širine komponent kot en mindfactory.de ampk nekaj primerljivo bi šlo.....

 

lahko pišite meni direktno na službeni e-mail če je želje :) da vam ne rihtam samo patik :lol:

Morm priznat da si nisem mislil da boš prišel tako blizu s cenami kot nemec. Škoda ker imaš tako okrnjen izbor komponent na voljo, sicer bi raje pri vas vzel kot pa da se jebem s švabi za par deset eur več.

Povezava do prispevka

Imam težavo in sicer je ta težava najverjetneje slaba matična plošča.


Problem je sledeč, občasno se mi računalnik resetira ko na usb vhode priklopim bilo kaj, od miške, zunanjega trdega diska, je to razlog za nakup nove matične ali je možnost v softveru?

Si bom kaj kmalu nabavljal novo grafo ampak, če je problem matična si bom računalnik lepo nabavil nov.

Povezava do prispevka
Armando reče pred 18 urami:

Imam težavo in sicer je ta težava najverjetneje slaba matična plošča.


Problem je sledeč, občasno se mi računalnik resetira ko na usb vhode priklopim bilo kaj, od miške, zunanjega trdega diska, je to razlog za nakup nove matične ali je možnost v softveru?

Si bom kaj kmalu nabavljal novo grafo ampak, če je problem matična si bom računalnik lepo nabavil nov.

A je slucajno kaksn AMD procesor Ryzen 1. ali pa 2, generacije?

Tam mislim da so imele maticne kar nekaj problemov z USB kontrolerji in je vcasih pomagala posodobitev Chipset driverjev in BIOSa...

 

Drugace se mi pa bolj dozdeva da bi znal bit kaksen kratek stik s strani I/O Scita (una plosca ko gre med ohisje in maticno)

DSC_0540.jpg.2ac209f1bd165c89386fcafc6c4

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 7 urami:

A je slucajno kaksn AMD procesor Ryzen 1. ali pa 2, generacije?

Tam mislim da so imele maticne kar nekaj problemov z USB kontrolerji in je vcasih pomagala posodobitev Chipset driverjev in BIOSa...

 

Drugace se mi pa bolj dozdeva da bi znal bit kaksen kratek stik s strani I/O Scita (una plosca ko gre med ohisje in maticno)

DSC_0540.jpg.2ac209f1bd165c89386fcafc6c4

Bom preveril in sporočil, je pa res, da imam tudi problem pri DDR3 palicah, ki jih hočem dodati in ne jebe pet posto.

 

Če je kakšna globja težava bom verjetno počasi zamenjal računalnik.

 

Drugače pa Ryzen 5 3600 kar pomeni da je tretja generacija.


A imajo kakšne probleme?

uredilo bitje Armando
Povezava do prispevka
Armando reče pred 5 urami:

Bom preveril in sporočil, je pa res, da imam tudi problem pri DDR3 palicah, ki jih hočem dodati in ne jebe pet posto.

 

Če je kakšna globja težava bom verjetno počasi zamenjal računalnik.

 

Drugače pa Ryzen 5 3600 kar pomeni da je tretja generacija.


A imajo kakšne probleme?

Ija...

da laufajo DDR4....

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...