Skoči na vsebino

[uradna tema] Japanka


Jude

Priporočeni prispevki

Evo končno pogledal še zadnji film Shingeki no Kyojin aka Attack on Titan. Ta anime je S tier samo v prvih treh sezonah, tale zaključek je pa groza. Noben lik, ki pobije tako količino ljudi, ni rešil sveta.

 

Pri Watchmenih vsaj razumem Ozymandiasa, tudi če se ne strinjam z njem... Pri temu mi pa skušajo prodati velikega odrešitelja, ki je pobil več ljudi kot moj Dark Urge v Baldur's Gate 3

 

Sramota za japonsko

Povezava do prispevka

A sem jaz al pa ti kaj zgrešil. Kaj je že Eren rešil?

Spoiler

Nekaj malega, kar je ostalo je rešila Mikasa, ko ga je fentala in šla preko svoje ljubezni do njega. Totalni antihero in je ne le dobro ampak odlično to predstavljeno, kako je preveč moči v roki enega lahko zelo zelo veliko tveganje in se hitro kaka pizdarija zgodi. Eren je dobesedno Hitler, pa čeprav je bil tu predstavljen kot del židovske enklave. In lahko potegneš vzporednico s trenutnim dogajanjem, ko židje dobesedno se gredo  istega kot nacisti, pa se jim to dovoli, ker so si to zaslužili zaradi veliko preteklega trpljenja, ki so ga doživeli. PA ta cikličnost trpljenja in vrtenja v istih vzorcih sovraštva, vojne in debat "ko je počeo rat". Meni osebno noro dobra zadeva.

 

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 1 uro:

A sem jaz al pa ti kaj zgrešil. Kaj je že Eren rešil?

  Skrij vsebine

Nekaj malega, kar je ostalo je rešila Mikasa, ko ga je fentala in šla preko svoje ljubezni do njega. Totalni antihero in je ne le dobro ampak odlično to predstavljeno, kako je preveč moči v roki enega lahko zelo zelo veliko tveganje in se hitro kaka pizdarija zgodi. Eren je dobesedno Hitler, pa čeprav je bil tu predstavljen kot del židovske enklave. In lahko potegneš vzporednico s trenutnim dogajanjem, ko židje dobesedno se gredo  istega kot nacisti, pa se jim to dovoli, ker so si to zaslužili zaradi veliko preteklega trpljenja, ki so ga doživeli. PA ta cikličnost trpljenja in vrtenja v istih vzorcih sovraštva, vojne in debat "ko je počeo rat". Meni osebno noro dobra zadeva.

 

Spoiler

Ne reče celo Eren sam na koncu, ko se zlomi, nekaj v smislu, da v resnici itak ni mel plana in praktično ni vedel kaj dela? Oz. "because I'm an idiot", ko nekaj pojasnjuje. Toliko, da da zelo jasno vedet, da ni odrešitelj. :D

 

Povezava do prispevka

 

Spoiler

Sej zato je kreten. Spisan je bil tako, da ima za izgovor, da ga je time shenanigans zjebal, samo da ne rabi zares odgovarjat za svoja dejanja. Na koncu če gledaš credits in timeskip, je itak jasno da najverjetneje bodo vseen Titani prišli nazaj, ker nekdo najde Erenov grob.

 

 

 

Prav tako nisem fan, da lahko Eren med drugim briše ljudem spomine. Že tko je OP, potem pa še to. Odrešenik postane potem, ko po njegovi smrti ni več titanov, tud Reiner, Anna in ostali... Ma ne vem no, vse mi nekak cheap izpade, raje bi videl da bi vsaj en lik skurcal Erena tko kot je treba

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Gledam Fate Zero in moram reči, da je res top odrasel anime, s cool liki, odraslo zgodbo, dobrim razvojem likov. Res je vse top.


Se splača druge animeje s Fate serije tudi pogledat? Baje naj bi bili trije filmi zelo dobri, pa serija Unlimited Blade Works, prva serija Fate Stay Night pa baje bolj jajca.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 29 minutami:

Gledam Fate Zero in moram reči, da je res top odrasel anime, s cool liki, odraslo zgodbo, dobrim razvojem likov. Res je vse top.


Se splača druge animeje s Fate serije tudi pogledat? Baje naj bi bili trije filmi zelo dobri, pa serija Unlimited Blade Works, prva serija Fate Stay Night pa baje bolj jajca.

Jaz glih zacel Fate Zero, 5 epizod pogledal. Odlično. Deluje tocno tko, odraslo. 

Povezava do prispevka
Weraziel reče Dne, 20. 3. 2024 at 17:08:

 

  Razkrij skrite vsebine

Sej zato je kreten. Spisan je bil tako, da ima za izgovor, da ga je time shenanigans zjebal, samo da ne rabi zares odgovarjat za svoja dejanja. Na koncu če gledaš credits in timeskip, je itak jasno da najverjetneje bodo vseen Titani prišli nazaj, ker nekdo najde Erenov grob.

 

 

 

Prav tako nisem fan, da lahko Eren med drugim briše ljudem spomine. Že tko je OP, potem pa še to. Odrešenik postane potem, ko po njegovi smrti ni več titanov, tud Reiner, Anna in ostali... Ma ne vem no, vse mi nekak cheap izpade, raje bi videl da bi vsaj en lik skurcal Erena tko kot je treba

 

 

 

 

 

Spoiler

Nope, to kar ti vidiš v timeskip endingu ne pomeni, da je nekdo našel grob, ampak da se je ponovil cikel sovraštva in vojn, pač čez stoletja. Samo titane je nadomestilo drugo orodje masovnega uničenja. Na koncu blast atomske bombe. Torej spet neverending story tega kar se s človeštvom nenehno dogaja. Po kataklizmi se nekaj časa objemamo in cenimo življenje, potem pa spet pridejo temne stvari posameznikov in agend na plano... super tudi da grob izgine s casom, se na njem zazida nekaj, pač kot spomin, ki izpuhti in gremo jovo na novo. Fajn predstavitev. 

 

Eren ni pozitiven lik. Če ga prijatelji še vedno cenijo in imajo v dobrem spominu in ga Mikasa obiskuje na grobu, ker ga bo večno ljubila to ne pomeni da je zdaj pa ok kar je naredil. Vprašaj koga drugega od preživelih in bodo o njem znali govoriti kot o Hitlerju danes, razen morda kak jaegerist. Tudi sam v to kar je delal ni bil prepričan in si je praktično želel, da ga nekdo ustavi. Pa tudi to ga ne naredi ok, kot tudi ne Zeka ali kogarkoli z usrano lastno verzijo končne rešitve večnega vprašanja, ki za rešitev ima izumrtje nekoga v zgodbi.

 

Meni je bilo noro dobro vse predstavljeno in tudi pojasnjeno zakaj se že v prvi sezoni Erenu tako cufa ter se dere, nori in joka kot fuknjen. Kar je dobil v glavo po tem ko je MORAL požreti živega fotra je too much za vsakogar in valda je počil. Vse naprej je jebanje ježa in nič kar bi naredil nebi bilo prav. Zato tako breme, taka odgovornost in na koncu takšna moč nikoli ne bi smela sloneti na enem človeku, to si moramo primerno razdeliti medse... ampak vsak to itak vidi po svoje. Kot recimo Zeke in Eren... Brata, ko ne vesta en za drugega, z enakim ciljem(ko bajagi mir), drugacnim, popolnoma nekompatibilnom pristopom, ker izhajata iz različnih okolij in informacij pridobljenih tekom odraščanja. Fucked up. 

 

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka

Samo zato ker je vse povezano to še ne pomeni, da mi je dovolj dober konec. Jaz sem večinoma užival ob gledanju, samo zadnja sezona bi lahko z večinoma istimi dogodki in boljšimi dialogi dosti boljše izpadla, moje osebno mnenje. 

 

Spoiler

Mogoče mi ni lih pogodu, da tip lahko spreminja zgodovino in prihodnost in gre vseeno skozi ta destruktivni proces, kot so "dal sem da titan ubije mojo mati" in "sem priseben in vem kaj delam, tako sem se odločil, aja drgač pa dejte me ubit pa bo vse perajt"

 

Nasploh smo pa dobili že ogromno nihilizma v animejih, samo tole je pa nov nivo jokcanja "nič se ne da spremeniti, vse se ponavlja". Prou uno prvi koraki v fašizem.

 

Sej pravim, samo moje mnenje. Ne pravim, da rabi vsak temni lik postati Guts, samo ne morem reči, da mi je to še vedno top tier anime kot mi je bil v prvih treh sezonah.

Povezava do prispevka

Jaz sem bral malo intervjuje z mangako. Je tudi sam zongliral z idejo happy enda ali bolj črno belim pogledom ampak enostavno se mu je to zdelo hinavsko in nič v skladu s tem kakšna je naša zgodovina in sedanjost, tako da bi to bilo podcenjujoče in nič kaj realna preslikava človečnosti, kot jo je v boju za ohranitev človečnosti želel prikazati.

 

Spoiler

S tem je tudi sam pokazal, da nima carobne palice in preprostega odgovora na tako fucked up situacijo. Jaz sem tudi upal, da ima Eren nek ploy v ozadju in načrt za humano oziroma sprejemljivo rešitev vsega. Pa sem si nehote spoilal zadevo z Mikaso, da ga ubije. Zaradi tega nisem niti imel želje pogledat do konca. Vseeno sem in mi ni žal. Ker dejanje Mikase je samo ena plast vsega in tudi fucked up poteza. Samo kaj pa boš naredil, če se je idealu preveč odfukalo? Jah kaj, to kar je najtežje, meni logično, vseeno pa jebeno... 

 

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka

 

Spoiler

"S tem je tudi sam pokazal, da nima carobne palice in preprostega odgovora na tako fucked up situacijo."
Meni je bilo ravno to všeč, sem se bal, da se bo na koncu vse skupaj prikladno sestavilo v nek kao mastermind ploy, kot se to kar pogosto zgodi v animejih - ko protagonist itak vseskozi vse ve in z vsem manipulira in je oh in sploh. Vsaj osebno mi taki zaključki res redko okej in večinoma dost poceni izpadejo (imo).

 

Povezava do prispevka
Feget reče Dne, 27. 3. 2024 at 8:11:

Gledam Fate Zero in moram reči, da je res top odrasel anime, s cool liki, odraslo zgodbo, dobrim razvojem likov. Res je vse top.


Se splača druge animeje s Fate serije tudi pogledat? Baje naj bi bili trije filmi zelo dobri, pa serija Unlimited Blade Works, prva serija Fate Stay Night pa baje bolj jajca.

Pogledal Fate/Zero do konca in šel raziskovat totalni clusterfuck te serije.

 

Torej, Fate/Zero je neke vrste prequel. Po tem se pa deli na 3 razlicne poti/timeline.

 

Stay night, Unlimited blade works, Heavens feel. Vsi se zacnejo podobno, ampak pol grejo svojo pot. 

 

Stay night je jajca. Unlimited sem zacel gledat in deluje vrhunsko. Je dejansko 10 ali koliko let po Fate/Zero. 

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 8 urami:

Ne vem kaj naj gledam. Na izbiro imam:

 

Monster - baje odlicen

Bleach - nikoli gledal, našel filler free episode, sam vseeno ne vem če se mi da

Mob Psycho 100 - začel, sam je malo goofy

Fate/Stay night Unl. blade works - glih koncal Fate/Zero

 

Monster se malo vleče, mislm da je 75 delov, samo dejansko za starejši anime res ni švoh zadeva. 

 

A si gledal kdaj Death Parade? Zdi se mi kot nekaj kar bi tebi dogajalo, pa še kratko je

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 45 minutami:

Monster se malo vleče, mislm da je 75 delov, samo dejansko za starejši anime res ni švoh zadeva. 

 

A si gledal kdaj Death Parade? Zdi se mi kot nekaj kar bi tebi dogajalo, pa še kratko je

Glih danes sem gledal trailer in mi deluje dost bizarno aka za mene :D

Povezava do prispevka

Monster kar glej. Tisto vlečenje je sicer zelo Reno Raines like (če si boomer boš vedel) AMPAK,  ko začne zgodba napredovati in se razviti je pa nekaj najbolj kocine postavajoc pokonci momentov ever v animejih na vrsti. Mene je ubilo :/

 

Dost podobno je z Ruroni Kenshin. Toliko enih bullshit delov, če pogledaš celo serijo je za 10 do 15 delov res dobrih ampak tudi filler epizode naredijo delivery prostor za tiste udarne dele in pač moraš gledat. S tem da filmi in predvsem OVA je pa čista perfekcija. 

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...