Skoči na vsebino

[uradna tema] Japanka


Jude

Priporočeni prispevki

Lol same, čeprou bi rekel da mi je druga sezona najbolj smešna, tretja pa najljubša. Samo ta Diamond is unbreakable tud ni švoh. 

 

Samo škoda mi je, ker so standi bl pomembni ratal kukr vampirske maske.

 

Rohan spin-off sem zaenkrat dva dela pogledal, ne vem zakaj me spominja na Mushishi oz. Take bl mirne showe

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Cesa se veselim Poletje 2021:

 

Remake our Life!

112772.jpg

 

Men zelo hud art style, dobra animacija, vibe-i  slicni odlicnem Re:Life, kar 50-minutni pilot!

Hashiba Kyoya se kot 28-letni game developer znajde v slepi ulici v zivljenju. Izgubil je sluzbo, zivljenjska pot ga je vodila preko vseh moznih delovnih polozajev ki so zadolzeni da naredijo igro, z zadnjimi prihranki se porazen vrne v hiso svojih starsev, obzaluje da se v mladosti ni odlocl za studij Avdio-Video umetnosti namesto ekonomije... Ko bi le lahko spremenil svojo odlocitev izpred 10 let... ;)

 

Peach Boy Riverside

115023.jpg

 

Fantazija, tokrat celo ne kot isekai (reinkarniral/teleportiral/zbudil sem se v drugem svetu), pac pa kot zaresna pustolovscina junaka oz. v tem primeru junakinje ki zaradi spleta okoliscin potuje po svetu in naleti na hecna bitja...
Bazirana na zimzeleni zgodbi Fantica iz breskve (Momotaro/Peach boy), ki prinese malo pridiha novega oziroma alternativnega dogajanja te starodavne folklorne pripovedke...

 

 

That time i reincarnated as a slime s2, part 2

116226.webp

 

Nadaljevanje ene izmed najbolj popularnih isekai zgodbic... Ni kaj za rect razen, hvala @magični kralj za reminder da spet izhaja :D

 

My next life as a villaness: All routes lead to doom X

 

116439.jpg

 

Zopet nadaljevanje oz. druge sezona animuja kjer se gospodicna zbudi kot antagonistka iz svojih ljubih "otome game" (igre za "gospodicne" kjer je cilj zapeljati/spoznati privlacne moske like) in ve da ce se poda po ustaljenih poteh lika, jo caka zagotova poguba (pa ne prvoosebna igrica v kateri kolje demone).

 

How a realist hero rebuilt the kingdom

115694.jpg

 

Spet isekai... Studentek, ki mu je ze celo zivljenje cilj postati zaposleni v javni upravi se znajde vpoklican v drug svet z namenom da resi kraljestvo... tako da ga predajo cesarstvu kot "odkupnino" za njihov boj proti rastocem demonskem kraljestvu...
A Kazuya Souma ima boljso idejo... kaj ce spravi kraljestvo na zeleno vejo drugace?

 

Zanimiv premise, ep 1 je rahlo hecno... da vidimo kaj se porodi naprej.

 

The duke of death and his maid

 

115593.jpg

 

Ze kot decka je carovnica urocila vojvodo da zgolj z dotikom odvzame zivljenje... Hoce ali noce. Druzina ga prisili da se odseli na podezelje, v hiso skrito v gozdu...

Ob njem le zvesti butler... in predrzna sluzabnica Alice, ki si ne more pomagati, da ne bi vojvodo malo drazila.

 

Zacel sem brati mango... Upam da je adaptacija za kaj :)

 

 

Prihodnji dalje

Povezava do prispevka

Pogledal Golden Wind. Zdaj se pa začne čakanje na Stone Ocean. Morem rečt še ena top sezona zame. Najljubša mi je bla Stardust Crusaders. Samo so ja Stardust Crusaders, Diamond is Unbreakable in Golden Wind vse tri res top sezone.

 

Zj pa na nov anime. Sicer nevem še kiri :D 

uredilo bitje Tijuana
Povezava do prispevka
Tijuana reče Dne, 12. 7. 2021 at 18:19:

Pogledal Golden Wind. Zdaj se pa začne čakanje na Stone Ocean. Morem rečt še ena top sezona zame. Najljubša mi je bla Stardust Crusaders. Samo so ja Stardust Crusaders, Diamond is Unbreakable in Golden Wind vse tri res top sezone.

 

Zj pa na nov anime. Sicer nevem še kiri :D 

Glej Gintamo. Mislm da sta prvi dve epizodi švoh zato ker sta bl OVA kukr da dejansko štartata zgodbo, pol se pa začne totalni odfuk (samo na drugačen način kukr Jojo). Sploh če si gledal dovolj znanih animejev, je še tolk bolj smešen.

 

Bom kr tole nalimal, nima nič spoilerjev, quick video

 

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

spacer.png

 

Inu-Oh was born with unique physical characteristics, and so every last inch of his body is covered with garments, including a mask on his face. One day, he meets a boy named Tomona, a blind biwa player, and as Tomona plays a delicate song of tangled fate, Inu-Oh discovers an incredible ability to dance. Inu-Oh and Tomona become partners & inseparable friends, using their creative gifts to survive on the margins of society, as song after song gain them notoriety and propel them to stardom. Through the songs, Inu-Oh mesmerizes his audiences on stage, and gradually begins to transform into someone of unequaled beauty. But why is Tomona blind? And why was Inu-Oh born with unique characteristics? It is a story about the friendship of Inu-Oh and Tomona, who dance & sing to get to the truth and break each other's curse.

 

 

 

https://www.firstshowing.net/2021/first-trailer-for-masaaki-yuasas-inu-oh-anime-premiering-in-venice/

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 3 tedne kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Moja lista kaj uzivam/sem uzival to sezono:

 

Bokutachi no Remake

112772.webp

 

Kyouya Hashiba dobi priloznost da ponovno starta svoje zivljenje 10 let v preteklosti in se enkrat napravi izbiro studija... Bo tokrat slo bolje?

 

 

Kobayashi-jina zmajevska sluzabnica S... sezona... 2?

115539.webp

 

Nadaljevanje feel-good slice of life comedije s fantazijskimi notami...

Men je fajn za odklopit :D

 

 

How a realistic hero rebuilt the kingdom

115694.webp

 

Malo politike, malo isekai... Dost chill tempo... Ni nek presezek, ni pa totalno zanic.

 

 

Spirit chronicles

116276.webp

 

Se en isekai. Ne bi rekel da je hudo dober, je pa okej.

 

 

Tsukimichi -Moonlit Fantasy-

116474.jpg

 

Eden izmed animujev ki sem jih zelo pricakoval, ker sem uzival ze ob storiji ko sem bral sadez.... erm... mango.

Isekai, kjer Makoto-ja preselijo v drug svet, ker sta njegova starsa imela pogodbo z Boginjo drugega sveta, da jima bo vzela najpomebnejso stvar.

A Boginja ima rada lepe "hyouman"-e... makoto pa v njenih oceh ni lep. In se ga poskusi znebiti.

 

Overall mi je zelo vsec zgodba, samo glede na mango se mi zdi hudo rushan razplet in zaplet...

 

Peach boy riverside

115023.webp

 

Prastara zgodba izhajajoca iz folklore o "Momotaro" - decku iz breskve, ki se upre "Oni" hudicem in obrani clovestvo pred nasilnim ubijanjem, ki ga Oni-ji izvajajo za sport in zabavo.

Ampak... Na malo drugacen nacin... z drugacnimi zapleti in razpleti.... In predvsem s cudno raztresenim timeline-om.

 

Battle game in 5 seconds

115565.jpg

Bi rekel da je neke vrste homage Mirai nikki (Future diary) in No game no Life, presenetljivo ni zelo zanic.

 

I'm standing on a million lives s2

117718.webp

 

Nadaljevanje serije... Mislim da sem ze omenil.

Isekai... Game elementi... Je pa lepo krvavo :D

 

 

The Idaten Deities Know Only Peace

115173.jpg

 

Tega sem zacel nekoliko pozno, hecen art style, veliko krvi in tepeza. Je kar fun/10 :D 

 

Ostalega nisem gledal al je pa podpovprecno da bi sploh omenil...

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Seveda 2011 verzija, ta prvega sem samo prvo epizodo gledal, ker v 2011 verziji manjka en lik, ki je potem important

 

Hejtam Demon Slayer, ker mi liki niso všeč, dialogi zanič, zgodba ma dejansko prehiter pacing, sploh na začetku (in zato imam tud filing kot da nobenega od likov sploh spoznal nisem) in ker je fighting system overrated, samo fasada (tko neki hvalijo, pa se HxH in Jojo-ti poserjejo na vse to). Ko pridejo do trope-a, da vsakega nasprotnika lih pred njegovo smrtjo spoznamo, kak backstory ima, kaj mu je motivation. KAJ NAM TO POMAGA ČE TEGA LIKA NE BOMO VEČ VIDL??

Pač cel anime poteka prehitro, prvo sezono bi lahko boljši pisec spremenil v dve polni sezoni,  mogoče celo tri. In lih tle je fora, manga je ista. To ni tko k Tokyo Ghoul, kjer je manga dejansko kul.. vse hiti nekam, ampak na koncu ne pot, ne konec ne bosta nič posebnega.

Animacija je božanska in par fajtov je super, ampak bolj zaradi animacije kukr karkol drugega. Tole je gladko najbolj overrated anime zadnjih desetih let, po vsemu hajpu sem pričakoval nekaj na nivoju Vinland Sage, Shingeki no Kyojin ali pa Jojo's Bizarre Adventure, dobil pa prazen pofl. Velik lažje bi požrl, če bi mi bli liki všeč, samo so mi preveč annoying. Hudih animejev je pa tok, da ne vem zakaj bi jaz s tem zapravljal čas. Ta anime me je tok razočaral, da sem začel One Piece gledat :wub: in ne obžalujem nič

Povezava do prispevka

 

 

"The world that changed the way we see sci-fi is back." Los Angeles 2032. A young woman wakes up with no memories, and possessing deadly skills. The only clues to her mystery are a locked data device and a tattoo of a black lotus. Putting together the pieces, Elle (Arisa Shida / Jessica Henwick) must hunt down the people responsible for her brutal and bloody past to find the truth of her lost identity.

 

spacer.png

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Blade_Runner:_Black_Lotus

 

https://www.imdb.com/title/tt9359796/

 

https://www.firstshowing.net/2021/adult-swims-blade-runner-black-lotus-anime-series-official-trailer/

 

NPM

uredilo bitje Ascender
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...