Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

Teško 

 

Sem si bedak jemal vzgled po Janši, Bavčarju in podobnih bedakih :D Mladost je norost. 

 

Saj pol sem šel nekaj bolj uporabnega še končat, ampak se je izkazalo, da se je bolj pametno zabubiti nekje za davkoplačevalski denar in guncat jajca večino cajta. Rezerva pa je, ampak bi dejansko moral nekaj delat potem. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 4 minutami:

Upam da trolaš

 

 

Zdaj mi povej, če bi ti raje za 200-300€ več mesečno nekje trdo delal in mesečno prikazoval rezultate... Kot pa bil na nekem ležernem delovnem mestu in imel v glavnem mir pred vsemi nadrejenimi veliko večino časa? Plus ziher manj dopusta in težje mutiti s kako bolniško... 

Povezava do prispevka

Ma... ne vem kako ne razumeš (že 100x povedano), da je nekaterim dosti več čas zase, osebna svoboda in uživancija... kot grebenje za vedno več keša. To je to, vsak pa naj dela kaj mu paše.

_________

 

Ajmo končno naredit red...

 

https://www.rtvslo.si/slovenija/dz-bo-junija-razreseval-devet-clanov-programskega-sveta-rtv-slovenija/668224

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Podpišem to kar pravi Tomažek. Odkar delam 500 ur na leto (torej okoli 40 ur na mesec, torej okoli uro in 15 minut na dan) za 50.000 evrov je moje življenje precej boljše in lažje. V bistvu sem prav hvaležen Golobu in levici za noro visoke davke. Ker če bi bili te normalni, bi verjetno kaj hitro dvignil količino dela na 2x ali celo 3x, kar bi potem zneslo že 4 ure na dan, kar bi bil čisti overkill.

 

Tako pa eno uro na dan oddelam, potem pa igrice, sprehajanje zunaj po naravi in smrdenje. Hvala levičarski vladi, ker mi to omogoča.

  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

Delo ni zgolj denar ob koncu meseca ampak obcutek pripadnosti  stroki in da dejansko nekaj smiselnega pocnes kar ustvarja vrednost za firmo in kolektiv. Ze leta nisem gledal na uro kdaj domov ali mi je bila muka it na siht. Eno je firma drugo pa poklic.   

uredilo bitje VonGriffin
  • Račka +1 1
  • Trol 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
maksi reče pred 10 minutami:

Kaj pa se potem pritožuješ?

 

A ne vidiš zgoraj, da sem hvaležen Golobu in levici, kje ti vidiš pritoževanje:D

 

Vidiš maksi zdaj sva oba levičarska smrduha, s to razliko, da si jaz lahko kupim katerokoli grafično kartico hočem. Tudi v komunizmu žal nismo vsi enaki:rofl:

Povezava do prispevka
maksi reče Pravkar:

V komunizmu je vsakomur po lastnih potrebah, jaz ne rabimo grafe, da sem srečen :D

 

Aja potem pa tko rečite komunisti, to je potem idealni sistem:D jaz karkoli rabim dobim (grafične, avti, stanovanja, ženske), ostali klošarji pa tega tako ne rabite in nimate nič. To je res perfekten družbeni sistem:wub:

Povezava do prispevka
VonGriffin reče pred 15 minutami:

Delo ni zgolj denar ob koncu meseca ampak obcutek pripadnosti  stroki in da dejansko nekaj smiselnega pocnes kar ustvarja vrednost za firmo in kolektiv. Ze leta nisem gledal na uro kdaj domov ali mi je bila muka it na siht. Eno je firma drugo pa poklic.   

A si predstavljaš, da ljudje načrtno delajo suboptimalno, da si ne slučajno ogrozijo zdravja s sedenjem v pisarni, in pol taisti ljudje pravijo da kako si ne morejo privoščit lastne nepremičnine. In da jim morajo drugi to kupit. 

 

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 18 minutami:

What? O kakih nepremičninah je to govora? Nikoli nisem jamral zaradi tega.

 

Mam dovolj. Bajto sem že prodal, stanovanje še bom pred penzijo in si kaj privoščil... to v katerem živim pa ostane lastniško.

S takim pristolom si ga zagotovo nisi sam prislužil. He he he

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 7 minutami:

Vrlo važno :D

Veš da je, če nič nimaš je to, da si sam nekaj dosegel zelo pomembno in osvobojujoče. Na koncu je lasten Passat pomembnejši od očetovega Mercedesa.

Če pa že vse imaš, je to da si nekaj sam dosegel še pomembnejše!

 

Sicer živi živlejnje kot sam želiš.

 

A ko pogledaš sina v oči, kaj mu lahko rečeš:  "dragi moj, v življenju je najbolje da glumiš gljivo", ne se preveč pretegnit. Nima smisla strmet za svojemi sanjami; poišči si en državniški job, kjer boš skrit pred šefom in izzivi, na varnem"

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka

Glej... delaj kar hočeš in živi kakor ti paše, jaz pa bom tudi po svoje :D Če laže spiš... delaj tisto in si misli tisto kar ti pomaga k temu.

 

Nimam frocov, niti jih ne bom imel. Bi pa jim definitivno svetoval naj uživajo, ko le gre in se probajo čim bolje znajti v lajfu (naj probajo živeti easy mode). Bom kar lepo zase vse zapravil dokler bo le zdravje služilo in si poizkusil urediti življenje čim bolj lagodno. Navsezadnje rezervnega nimam, da bi v tem garal in potem užival v drugem.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 1 uro:

A ko pogledaš sina v oči, kaj mu lahko rečeš:  "dragi moj, v življenju je najbolje da glumiš gljivo", ne se preveč pretegnit. Nima smisla strmet za svojemi sanjami; poišči si en državniški job, kjer boš skrit pred šefom in izzivi, na varnem"

a si se kdaj pogledal v ogledalo, ti si še najbolj podoben gljivi

Povezava do prispevka
ghost2 reče pred 1 uro:

Pač ti ne dojameš da ljudje nočejo biti samo sužnji sistema. Ok ampak ne folku vsiljevat tvoje logike. 

Komu pa kaj vsiljujem?

Ne želim pa drugim plačevat dunajskega stanovanja v obliki višjih davkov sam to. Še posebej če je ta načrtno suboptimalen.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
ghost2 reče pred 8 minutami:

Vsiljuješ svoj pogled kot normo. Čeprav večina ljudi pravzaprav trpi v tem sistemu, samo ne znajo vn. 

Moj pogled je moj pogled, če ti ni všeč ga pač prešliši oz prezri.

 

Oćitno ne żelijo ven, ne da ne znajo. 

Ljudje se delajo norca iz ljudi, ki delamo 10-12h na dan, da smo sužnji sistema in obožujejo poležuhe :) 

 

Živi življenje tako kot želiš.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...