Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

andrejus reče pred 56 minutami:

Ta nuhalna svetlina je bla par 10 evrov. Starejše ženske so imele in še imajo genetski test v zavarovanju zastonj.

70 eur

In 20% zensk preiskave ne opravi, tako da lahko nehas filozofirat o zlatih USB kljuckih. Se dobro, da v glavnem rojevajo samo starejse zenske, kajne?

 

andrejus reče pred 58 minutami:

To svetlino si je lahko vsakdo s povprečnimi dohodki sam plaćal, glede na to da hoče prav vsak met videote ultra zvoka. Sedaj bo 20% zgornje populacije plačevalo svetlino ostalim 80%, ki bodo še naprej plaćevali za video ultrazvoka na zlatem UBS ključku

 

Bananrepublik res.

 

Ja, pa da bomo zdravi placevali zdravstvo bolnim, mi pa storitev sploh ne rabimo. Prekleta banana republika, res. Vsak naj si vse placa sam.

Vkljucno ti svoj triple bypass cez cca leto-dve.

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 13 minutami:

Ja, pa da bomo zdravi placevali zdravstvo bolnim

Nosečnost ni bolezen.

 

Pri starejših ženskah je verjetnost okvar ploda večja, zato imajo zastonj genski test. Enako velja za nuhalno svetlino. Starejša kar je ženska smotrneje je opraviti test.

 

Me zanima če teh 20% žensk prosi za zlat USB ključek z 3D ultrazvokom otročička.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 7 minutami:

Nosečnost ni bolezen.

 

Pri starejših ženskah je verjetnost okvar ploda večja, zato imajo zastonj genski test. Enako velja za nuhalno svetlino. Starejša kar je ženska smotrneje je opravit test.

 

Me zanima če teh 20% žensk prosi za zlat USB ključek z 3D ultrazvokom otročička.

Tem 20% zensk se rodi 80% vseh otrok z downovim sindromom.

Ampak kaj bi ti clovek razlagal, ce znas sanjat samo zlate usb kljucke.

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 13 minutami:

Tem 20% zensk se rodi 80% vseh otrok z downovim sindromom.

Ampak kaj bi ti clovek razlagal, ce znas sanjat samo zlate usb kljucke.

BUUuuu,

nekaj je tudi takih, ki se bi v vsakem primeru odločile da obdrżijo otroka. Sam sem tako celo poznal. Si se kdaj vpraśala zakaj niso naredile pregleda?

 

70€ plačila zagotovo ni bil poglavitni razlog. Sedaj ko bodo vse imele to možnost boš kaj naredila, prisilila najprej da naredijo pregled in pol da abortirajo al kaj.   

 

En kup takih pregledov bi lahko bilo samoplačniških. Da ne omenim kontracepcije, splavov iz ugodja ipd.

No saj bodo, počakajmo še kako leto ko zamnjka budžeta in se prebivalstvo postara.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka

 

andrejus reče pred 3 minutami:

Uuuu,

nekaj je tudi takih, ki se bi v vsakem primeru odločile da obdrżijo otroka. Sam sem tako celo poznal. Si se kdaj vpraśala zakaj niso naredile pregleda?

 

70€ plačila zagotovo ni bil poglavitni razlog. Sedaj ko bodo vse imele to možnost boš kaj naredila, prisilila jih da abortirajo al kaj.

Menda locis med pravico in prisilo?

 

Bova nadaljevala debato, ko bos zacel operirat z eksaktnimi vrednosti, ne opisnimi tipa "nekaj njih, od katerih si celo eno poznal". To se nekako ne prevede na 1 od 5, kajne?

Povezava do prispevka

Naredi anketo in pridi nazaj s podatki, zakaj se ženske ne odločijo za preiskavo. 70€ zagotovo ni poglavitni razlog.

 

Jaz ti pa že sedaj lahko povem da preostalim 80% žensk bo sedaj zdravstvena blagajna plačala, kar znese cca: 18.000 rojstev x 0.8 x 70€ = dober miljonček. In ta miljončke bo plačan od 20% vljudi.

 

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 22 minutami:

Grozno je videti kaki buthurt zganjajo eni, ko jih soočiš z resnico in nimajo konkretnega protiargumenta :ermm:

Če se govori o zastonj pregledih, so tu ugotovili, da tisti, ki plačujemo obiščemo zdravnika 5x manj kot tisti, ki storitve dobijo zastonj. Vprašanje je, ali sistem zdrži višji pritisk žensk, ki te zadeve dejansko ne potrebuje prav veliko. Če smo že nosečnostih, je argument, da bi se debar raje porabila za nudenje bolj širokega nabora storitve okoli poroda, ki je v Sloveniji precej medikaliziran. Bolje bi se tudi moralo spoštovati pravice nosečnic. Gre za precej zastareli model po sistemu put up and shut up, kjer imajo ženske razmeroma malo izbire. 

 

Ampak to je samo moj pogled, lahko pa Andrejus in Brenta razturavata okoli ennega pregleda, ki je vse prej kot nujen. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
SpankMyDaddy reče pred 11 minutami:

Glavno, da nihčne ne pozabi na 

 

YUGOSLAVIJO

 

Jaz se ne spomnim kdaj sem nazadnje izvajal jugonostalgijo, občasne debate kako bi izgledala basket reprezentanca z Jokićem pa Dočićem not je še najbližje. 

Ampak če bi dobil cent za vsakič, ko slišim ta očitek, bi lahko poplačal njene dolgove pa to videl v živo. 

 

Jaz je nisem še dobesedno nikoli izvajal. Rojen v samostojni Rupi, všeč mi je samostojna Rupa, večino življenja preživel v Rupi kot del EU, všeč mi je EU, se ne ukvarjam z Jugo. Ampak ja, tudi jaz dobim očitek, da zganjam jugonostalgijo lmao :D.  

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 4 urami:

Na tvojo zalost je jokanje moderatorjem nekaj, kar preziram. Ce zelis z vsebino svojih postov razkazovat kaksen spacek si, je to popolnoma tvoja pravica. Tako da lahko prihranis tole obmetavanje z drekom.

 

Tudi jaz preziram da se pogovarjam s tabo, pa še vedno to počnem. Nehaj že ignorirat slona v sobi, si pač oseba zrela za hospitalizacijo in pojdi se zdravit. 

Povezava do prispevka

A ni smešno da socializem zagovarjajo vedno največje smeti od družbe - klošarji, pijanci, nepotrebni akademiki, nevladne organizacije, ki jih financira država, in podobni privilegirani smrduhi brez kakršnekoli dodatne vrednosti za družbo.

 

Vsem tem bi dejansko morali odvzeti volilno pravico, ne pa da serjejo po glavah ustvarjalnega in produktivnega dela prebivalstva. 

  • Račka +1 4
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

Ma nabijal bi spet o socializmu, ampak mu nihče ne da iztočnice pa se mora zatekati k pijancem pa klošarjem. 

Potem pa izkrivi njihovo podporo soci kot podporo socializmu, akopak je vsem jasno, da se noben od njih zares ne ubada s tem. 

Glavno, da on ustvarja dodano vrednost za družbo z vsemi miljoni, ki bi jih lahko prinesel, ampak jih ne bo. 

Povezava do prispevka

Glavno je samo to, da je jaz zaslužim precej več evrov s precej manj dela kot vidva komunistična klošarja skupaj:rofl:

 

Še niti enkrat v življenju, na kateremkoli forumu, nisem šel pozivat šerifov, da brišejo kakršnekoli poste kogarkoli. Očitno pišeš tako sranje, da so ga sami od sebe pobrisali:rofl:

Povezava do prispevka
Feget reče pred 44 minutami:

A ni smešno da socializem zagovarjajo vedno največje smeti od družbe - klošarji, pijanci, nepotrebni akademiki, nevladne organizacije, ki jih financira država, in podobni privilegirani smrduhi brez kakršnekoli dodatne vrednosti za družbo.

 

A nimaš tudi ti akademskega dela na Fakulteti za programiranje kot prvega poklica, SP popoldansko programiranje pa kot dodaten biznis?

Povezava do prispevka
ana reče pred 2 urama:

Če smo že nosečnostih, je argument, da bi se debar raje porabila za nudenje bolj širokega nabora storitve okoli poroda, ki je v Sloveniji precej medikaliziran. Bolje bi se tudi moralo spoštovati pravice nosečnic. Gre za precej zastareli model po sistemu put up and shut up, kjer imajo ženske razmeroma malo izbire. 

V katerem letu tocno si ti obstala oz. kdaj si bila nazadnje v kaksni slovenski porodnisnici, da pises take neumnosti?

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 23 urami:

Kokr za koga. Kreditna sposobnost prebivalstva se je ornk zmanjšala, men recimo bo projekt gradnje bajte zabremzal, ker po intelektualnih lupingih nove vlade ne morem dobit več tok kredita kot bi ga loh prej. Banka slovenije sicer obljublja neke korekcije, ampak konkretnih navodil ni in banke še vedno operirajo po starem. Tko da jebeš tole pernato vlado.

 

Imajo slovenski kapitalisti z desnice nasvet zate

 

Image

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...