Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

Sovica reče pred 3 minutami:

Pozabu si povedat da od teh 12 mesecev nanese cca 112 dni vikendov in delam samo 1/3 dneva +25 dni dopusta+prazniki tko da od oka mi pripada glih mesecna placa na leto pa naj se dokazem

 

Tok si plačan za kolikor si se zmenu. Če si tok debilčka, da kar sprejmeš kar ti ponudijo si si pa sam kriv.

Povezava do prispevka

Jz ne jokam zase, nauc se brat. Dobivam bozicnico, dobivam 13., pojej se od zavisti slovencelj.

 

Jaz pravim da si delavci zasluzijo bozicnico.

Ce pa pac nisi clovek pa nisi, kaj ti naj.

 

Sploh pa bozicnica, lol, direkt pred prazniki se folk lazje obdari, denar v vecina primerih samo zaokrazi nazaj v blagajne trgovin ce ne govorimo o bolj ogrozenih.

 

Res zlom gospodarstva, the horrors

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 4 minutami:

Prosim, daj me za direktorja

 

Lah na zs

 

A da bo propadla v par mesecih?

 

Drgač pa lahka sam odpreš firmo. Sej če vam gre verjet, je to neki najlažjega. Odpreš firmo. Zaposliš par ljudi in pol pa oni namest tebe delajo, ti pa živiš kot bogec.

uredilo bitje Wallux
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 11 minutami:

Mislim, da so obdavcene, 13. ni

 

(To tut dobivam wallux)

Regres kot ga predlaga Mesec, kolikor vem, ne bi bil obdavčen. Kako so pa obdavčitve božičnic drugače pa ne vem. Niso pa stalen dohodek in se ga lahko hitro skensla, medtem, ko se redne plače ne morejo kar tako znižati. Nagrade so super in mi damo eno malenkost ob božiču, ampak precej bolj pomembno je pa koliko plačaš redno, torej dohodek na katerega se ljudje lahko zanesejo. 

 

 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
lynx reče pred 4 minutami:

A je tako težko razumet, da najbrž nihče ni proti božičnicam, da so pa uravnilovke redko primeren ukrep. Sploh tako na horuk. Čisto ista situacija, kot če bi uvedli enotno (visoko) dohodninsko stopnjo: bolj bi prizadela najbolj ranljive.

 

Kle folk misli da podjetja zanalašč nočejo plačevati božičnic, četudi imajo dovolj denarja za to. In da mora država prisiliti delodajalce da to izplača. 

Povezava do prispevka
Sovica reče Pravkar:

Mene ne skrbi za mojo placo, jz bom skrbel da bojo delavci mel za bozicnico, teb bom pa castil en tecaj bralnega razumevanja ker se vedno nabijas o nepostenem placilu ki ga nikjer ne omenjam.

 

A tko tut govoriš z zdajšnjim delodajalcem?

 

Sej si govoril da delavci zaslužijo pošteno plačilo. Če sam ne veš kaj si 5 min nazaj pisu, pol pa res ne vem.

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 5 minutami:

 

OK, in koliko je takih podjetij? Velika večina? Ali so bolj izjema kot pravilo?

Itak, da so. Poglej si primere Amazona, kjer z veliko zaposlenimi slabo ravnajo, ustanovitelji pa si gradi lastno rakete z dobički.

 

Greš samo v drugo ekstrem kot Mesec. Ne moreš posploševat ne v eno ne v drugo smer.

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 8 minutami:

Mene ne skrbi za mojo placo, jz bom skrbel da bojo delavci mel za bozicnico in posteno placilo

 

Wallux reče pred 5 minutami:

A tko tut govoriš z zdajšnjim delodajalcem?

 

Sej si govoril da delavci zaslužijo pošteno plačilo. Če sam ne veš kaj si 5 min nazaj pisu, pol pa res ne vem

 sem vedel da bos iskal easy way out

 

Sam mi je ratal edital pred replyjom tko da tough luck

Povezava do prispevka

Jaz sem drugače podjetnik - imam dve družbi, pa ni šans da kadarkoli v katerikoli zaposlim kogarkoli razen družinskega člana.


Preveč drago, preveč riskantno in preveč obdavčeno v Sloveniji. Država preprosto ne razume, da podjetnik je zanjo dober, ker jo razbremeni lenega smrduha s tem ko mu da delo in plačilo. Ampak če tako stiskaš podjetnike, potem se pač jebite, pa ne bomo zaposlovali :)

Povezava do prispevka
lynx reče pred 31 minutami:

A je tako težko razumet, da najbrž nihče ni proti božičnicam, da so pa uravnilovke redko primeren ukrep. Sploh tako na horuk. Čisto ista situacija, kot če bi uvedli enotno (visoko) dohodninsko stopnjo: bolj bi prizadela najbolj ranljive.

lol, dude

 

uravnilovka je tudi minimalna plača

Povezava do prispevka
Feget reče pred 6 minutami:

Jaz sem drugače podjetnik - imam dve družbi, pa ni šans da kadarkoli v katerikoli zaposlim kogarkoli razen družinskega člana.


Preveč drago, preveč riskantno in preveč obdavčeno v Sloveniji. Država preprosto ne razume, da podjetnik je zanjo dober, ker jo razbremeni lenega smrduha s tem ko mu da delo in plačilo. Ampak če tako stiskaš podjetnike, potem se pač jebite, pa ne bomo zaposlovali :)

:cry::cry:

Povezava do prispevka
Feget reče pred 5 minutami:

Jaz sem drugače podjetnik - imam dve družbi, pa ni šans da kadarkoli v katerikoli zaposlim kogarkoli razen družinskega člana.


Preveč drago, preveč riskantno in preveč obdavčeno v Sloveniji. Država preprosto ne razume, da podjetnik je zanjo dober, ker jo razbremeni lenega smrduha s tem ko mu da delo in plačilo. Ampak če tako stiskaš podjetnike, potem se pač jebite, pa ne bomo zaposlovali :)

 

 

ti si pijavka, še hujš k javn sektor; nekdo ki premetava besede levo-desno, ne sme pa niti it v sodno dvorano razpravljat

uredilo bitje Combat_Liberalism
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 4 minutami:

Jz ze dobim 14 pomaranc za ceno 12

Ti pa jokaj se naprej kako si jih ne zasluzim in bo firma propadla

A je bolje 14 minimalnih plač ali 12 povprečnih? Ne zanima me tvoj zaslužek, ampak večje število nakazil ne pomeni nujno večji zaslužek odnekoga, ki dela primerljivo delo za 12 plač.

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...